Garmin Vivoactive 4 veya Suunto 5 G1 Tercih Yardımı?

Merhaba

Uzun zamandır 2 modeli kıyaslamaya çalışıyorum artık birini almak istiyorum fakat işin içinden çıkamadım.

Öncelikle yaklaşık 3 yıldır iwatch series3 kullanıyorum. Artık hem daha spor amaçlı hemde şarj süresi daha iyi olan her platformda stabil çalışan saat almak istiyorum.

Suunto da benim ilgimi çeken bisiklet sürücüleri için daha fazla modunun olmasıydı. Fakat bir yandanda koşuya başladım. Telefonda C25K uygulamasını kullanıyorum ama telefondan bağımsız olmak istediğim için araştırırken Garmin içinde bu tarz programların olduğunu öğrendim. Aynı hazır programlar suunto da var mı bulamadım. Spor yaparken müzik dinlemeyi seviyorum. Garmin buna müsade ediyor fakat suunto da bu özellik yok sanırım.
Özetle yeni başlayan koşucuyu yönlendirecek amatör bisikletçiye yardımcı olacak ölçümleri sağlıklı gps yönünden iyi bir modele ihtiyacım var. Bütçeme uygun olanda bu iki model.

Fikir ve yorumlarınızı rica ederin.yorumlar için şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Suunto 5 G1’de müzik yok.
Vivoactive aşağıda güzel incelenmiş.

Gps ve hr açısından güzel, gps ve müzikle 6 saat batarya ömrü.Suunto 5 G1 için güzel inceleme:

ADAPTIVE TRAINING GUIDANCE denilen şeyi araştırabilirsiniz, antrenörlük desteği konusundaki soruya cevap.

1 Beğeni

Suunto 3 örneğinde daha detaylı sahada örnek

Arkadaşların da tavsiyeleri olacaktır.

1 Beğeni

Çok teşekkürler. Özellikle garmin için verdiğiniz kaynak çok iyidi. Sanırım Garmin bir tık daha ötede gibi suunto hep beğendiğim bir saat ama bit türlü ikna olamadım :).

• Over 20 preinstalled sports apps such as running, swimming including the new Yoga 2.0 and Pilates
  • More than 40 animated trainings for weight training, yoga, cardio and Pilates to imitate

Şu antrenör olayı ciddi anlamda dikkatimi çekti. Suunto dediğiniz gibi yapıyor ama araştırdım garmin kadar da kapsamlı gözükmüyor.
Diğer arkadaşlarında yorumunu beklerim.

1 Beğeni

1.Koçtan beklenti; “Sen şu kadar uyudun, bu kadar koştun,nabzın şöyle.Bugün 4km şu tempoda koş, 3 gün dinlen”…Bunu Garmin yapabiliyor mu?Bendeki polar ignite saatte benzer şekilde tavsiye ettiği hareketler, programlar var.Ama always display, manuel lab gibi özellik olmaması benim için olumsuz yanlar. O antreman tavsiyelerini hiç kullanmadım.
2.Eğer animasyonlu spor hareketleri, yoga, pilates vb istiyorsan Google Play’de Garmin Connect uygulamasında “antreman” alanında telefondan yapılabiliyor.Örnek animasyon:

Sporla sağlıkla kalınız :+1:

2 Beğeni

Ondan ziyade amatör olduğum için 5k 10K yarı maraton antremanlara hazırlaması benim için önemli C25K kullanıyorum şuan mesela. Sizin yorumdan sonra biraz daha araştırdım beginner ağırlık antremanlarına kadar bir çok antreman var. İndirip kullanabiliyorsunuz. Gps olarak ekran olarak daha iyi gibi. Muzik özelliği baya iyi gerçekten. Fiyat farkıda çok yok. Kısaca bana koşmayı öğretsin :slight_smile: bisikletle takibi yapsın doğru ölçüm yapsın :slight_smile: sanırım garminde bunlar var gibi :slight_smile:

1 Beğeni

Garmin tercih etmeni tavsiye ederim bnde çok kararsız kalmıştım ama garmin bana daha uyumlu geldi özellikle koşuda

2 Beğeni

Merhaba, Ben Garmin Vivoactive 3 kullanıyorum. Ben her gün yürüme ve tempolu yürüyüşe cikiyorum haftada 2 veya 3 defa koşuyorum. Yeni başladığım için sakatlanma istemiyorum yavaş yavaş vücudumu alıştırıyorum. Ben çok memnunum senin taleplerini de karşılayacağını düşünüyorum tavsiye ederim.:+1:t2:

2 Beğeni