Garmin saatler arasında tercih yardım talebi :)

Merhaba,
Yaklaşık 6 aydır düzenli olarak koşuyorum,bunun sonucunda da performansım günden güne iyileşiyor.Bugüne kadar telefon ve Nike uygulaması ile takip ettiğim koşu performansımın takibi için Garmin saat almaya karar verdim.Ama iişin içine girdikçe kafam karişmakta.Bu konuda deneyimli arkadaşların yorumları benim için çok değerli olacaktır.

Öncelikle bütçem 2200 tl civarında ve kişisel olarak çok temiz olup olmadığını bilmedikçe ikinci el konusunda önyargılıyım.

Gözüme öncelikli olarak Vivoactive3 ü kestirdim.Dokunmatik olması geleneksel saatlere olan benzerliğinden dolayı günlük kullanımda rahatlık gibi etkenler var.Ancak koşu sırasında dokunmatik ekranın kullanışlı olup olmadığını maalesef kestiremiyorum.

Araştırken 735XT’ye rastladım.Vivoacitve3 e göre daha fazla özellik barındırması,hani olur da bir gün triatlona da merak sararsam onu da karşılaması gibi etkenler beni cezbetti.Ancak 3 sene önce piyasaya çıkmış bir saate dolayısyla 3 sene öncenin teknolojisine bütçemin tamamını vermek de kafamda soru işareti oluşturuyor.

Onun dışında forerunner serisinin yeni üyeleri var 45-ve 245 serileri.Onlar da bütcemin içinde kalıyor.

4 alternatif var önümde.Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim…

Selcuk…

Merhaba,
2016 yılında sizinle aynı durumdayken garmin forerunner 235 alıp bugüne kadar severek kullandım. Koşu ve bisiklette her türlü işimi gördü. Mesafeleri arttırınca uzun yarışlarda şarjı yetmemeye başladı ama yarışın sonunu hep gördü. Sadece bir kere yarış devam ederken aktiviteyi bölmeden şarj ettim. Şarjı 3 yıl kullanımdan sonra bile 9 saat civarı gitti.(Katalog değeri 10 saat diye hatırlıyorum)
Saat alırken acaba triatlon da yapar mıyım ya da yüzmede ölçme ve kayıt ihtiyacı duyar mıyım diye düşündüm ama fark ödememek için o zaman 235 almıştım. 3 yılın sonunda triatlon koşmaya karar verdim ve ayrıca barındırdığı ultra maraton özellikleri nedeniyle de yeni çıkan 945 serisini aldım. 3 yıl önceki fiyatlar ve saatler arasındaki fiyat farkları maalesef döviz kuru nedeniyle çok arttı.
245’i doğrudan incelemedim ama 235’in geliştirilmişi olduğu için 235 kullanıcısı olarak yazdıklarım ölçüsünde tavsiye ederim.

1 Beğeni

735xt nin bana göre eksik 2 özelliği
-koşarken irtifa kazanımı görememek
-yeni teknoloji olan spotify olmaması
Onun dışında çok seviyorum…

1 Beğeni

Merhabalar,
Ben triatletim ve Polar kullanıcısıyım. Daha önce V800 kullanıyordum. Maalesef elektroniği bozuldu. Çok memnundum.Bir kaç gün önce Polar Vantage M aldım. Bütçenizin içinde. 2000TL’nin altına mağazadan almanız mümkün. Bilekten nabız ölçümü deniyorum aldığımdan beri. Gayet başarılı. Diğer özellikleri de oldukça yeterli. Tavsiye ederim.

1 Beğeni

geçen sene (ekim 2018) ben de en nihayetinde garmin dünyasına adım atarken kararsızdım, 735xt ve 935 arasında kalmıştım ve 735xt aldım, bugüne kadar da çok severek kullanıyorum…benim için eksik olan tek özelliği müzik özelliği, sırf o özellik için de saat yenilemeyi düşünmüyorum açıkçası…

1 Beğeni

Şu an Forerunner 630 kullanıyorum, harika memnunum değiştirmek istesem Forerunner 645 yada şarjı daha uzun giden bir Suunto yada Garmin düşünürüm. Bence o fiyata ikinci el bir Forerunner 645 düşünebilirsiniz size fazlası ile yetecektır. Yüzme bisiklet ile uğraşmıyorsanız Forerunner serisi işinizi görecektir.

1 Beğeni

Yaklaşık 3 aydır 645 Music kullanıyorum. 645 ile ilgili bir sorun olursa seve seve cevaplandırabilirim.

2 Beğeni

Forerunner 645 de Garmin Pay özelliği varmış hiç denediniz mu Umut Bey bilginiz var mi?

Türkiye’de bankalar Pay sistemlerini henüz tanımıyorlar, dolayısı ile hiçbir giyilebilir markasının ödeme metodu kullanılamıyor ne yazıkki.

1 Beğeni

Aynen. Malesef henüz aktif değil.

Millet 3-5 yıldır ödeme yöntemleri kullanıyor biz hala nereleydeyiz. Bu kadar mı zor bunları aktif hale getirmek. Zaten kartlar ile temassız ödeme yapabiliyoruz Apple pay, Garmin pay falan getirmek bu kadar zor değil. Neyse bekleriz bir 3-5 sene daha. @U_m_u_t