Garmin Saat Koşu ayarları

Merhabalar böyle bir konu olup olmadığını bilmediğim için yeni konu açmak zorunda kaldım. Garmin saatimle yarın koşacağım. Fakat ne yapmalıyım? Bu sekmelerde koşu ve pist koşusu var. Ben stadyumda koşacağım muhtemelen pist koşusunu açmalıyım değil mi ? Lütfen bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba, stadyum için pist koşusunu seçmelisiniz.

2 Beğeni

Teşekkürler cevap ve bilgi için. Peki ağırlık idmanlarında Güç yazıyor onu yapıyoruz sanırım her sette durdurmalı mıyım? (Set aralarında) nasıl yol izlemeliyim?

Modeli bilmediğim için net birşey demek zor ama genel olarak otomatik olarak setleri sürdürme seçeneği de var.

Google arama çubuğuna
site:www8.garmin.com inurl:tr-tr
yanına modeli yazıp saatin kullanmadığımız birçok özelliği de kılavuzundan keşfedilebilir.

1 Beğeni

Teşekkürler Fenix 6 pro

1 Beğeni

https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/fenix66s6xpro/EN-US/GUID-9C813064-813F-45E8-9F8E-98A2485B1BB1-homepage.html
Saçma şekilde 6 serisi Türkçe kılavuzu bulamadım.

1 Beğeni

Ben eve geçince detaylı inceleyeceğim. Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Pist koşusunda hangi kulvarda koşacağınızı önceden seçmeniz gerekiyor. Ayrıca, ilk koşunuzdan önce 4 tam tur koşup kalibrasyon yapmanız öneriliyor.

3 Beğeni

Benim saatimde öyle bir ayar yok maalesef.

Biraz saçma geldi tur vs olarak ekrana yansıyor. Kalp atış , pace vs yok. Koşuda mı devam etsem acaba ?

https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/fenix66s6xpro/EN-US/GUID-6F710D25-D03C-4C65-A42D-79475153F77E.html
Pist koşusu için .
Vakit varsa yeni bir modu öğrenmek sonraki koşularda hemen alışırsınız.

1 Beğeni

Track run ayar menüsünden → veri ekranlarından istediğim metrikleri seçebilirsiniz

2 Beğeni

Arkadaş video atmış. Durup kayıt ediyoruz diye gösteriyor:))

1 Beğeni

Uzun aradan sonra koşuya çıktım. Kafa ne kadar rahatsa beden de o kadar rahat oluyormuş :muscle: vo2 48 güzel sonuç benim için ama 0.3 orandan mükemmeli kaçırdık :slight_smile:

3 Beğeni

Arkadaşlar bugün sabah 3.5 k koştum.

Şimdi bugün için önerilen antreman 22dk toparlanma diyor, bir taraftan da toparlanma 16 saat diyor. 16 saat beklemeli miyim? Öneriye mi uymalıyım?

Hiçbirine :slight_smile:

Kendi vücudunuzu kendiniz bilirsiniz, o uydurur öyle vo2maxler, recoveryler, abartılmış tahmini 5k,10k, yarı maraton, maraton bitirme süreleri.

Bu arada o gördüğünüz
“suggested workout” (bu toparlanma antremanını yapmanızı öneririm),
“recovery advisor” (şu kadar dinlenmelisin) başka…

3 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile: Aradan sonra tekrar başladım. 2.koşum ve 3.5 K (5.32 pace) koştum. toparlanma antremanı 7.20 km/ 22 dk koşu diyor yapabilirim yaparsanız iyi mi diyorsunuz:)?

Yo ben takılmayın ona derim, o kısmı o öneriyor anlamında yazmıştım…

1 Beğeni

selamlar
genellikle pistte, 440 metrelik dış kulvarda yaklaşık 13.7 tur atarak 6000 metre koşuyorum.
ancak garmin forerunner 45 saatim, bu mesafeyi havanın durumuna göre 6050- 5750 gibi gösteriyor.

koşu bittikten sonra koşuyu düzeltme seçeneğinden mesafeyi 6000 e çıkarıyorum ama vo2 max değerim, muhtemelen bu değeri ben mesafeyi düzeltmeden önce hesaplayıp kaydettiği için,. mesafeyi çok düşük gösterdiği günlerde düşüyor.

6000 metreyi 5750 gösterdiği günlerde bu değer yaklaşık % 4.1 e eşdeğer oluyor.
tahminime göre bu da vo2max.ımı 45 lerden 43 lere çekiyor.

acaba bu koşu bittikten sonra düzeltmeler o günkü eforu kapsamaz mı?
yani 6000 metre koştuğum bir gün için 5750 mt üzerinden mi vo2 max. hesaplıyor saat.( muhtemelen böyle, bu tür aşırı sapmalarda vo2 max. hızlı düşüyor)

saatimde pist koşusu seçeneği göremedim, run seçeneğini kullanıyorum.
önceden bir iki tur yürümezsem bu mesafe ölçümü hep hatalı oluyor.
bu cihazın pistte ön koşu yaptığımda bunu kayda alması ve aynı mesafeyi hep aynı referanslara göre ölçmesi için için ne yapmak gerekli?
bu koşuyu hafızada mı bırakmalıyım?

bu konulara kafayı takan ve uğraşan birileri var mıdır?

Track mode şunlarda var, malesef 45’de yok:

İkinci nokta 13,7x430=5890m, yani google maps’i açıp mesafe ölç diyerek o parkuru ölçmekte fayda var.440m olmayabilir. Yüzde 4,1’lik durumun bir kısmı bundan kaynaklı olabilir.

Not:45’den 43’e gelmesi, son haftada forumda konuşulan kış dönemi vo2max değerindeki dengesizliğin yanında dengeli sayılır.

14 tur atarak, eğer 430 metre ise bir tur;
14x430m=6.020m yani 13,7 ile küsüratla uğraşmak da gerekmez :raising_hand_man:

3 Beğeni