Garmin Runfire Salt Lake Ultra Trail 2018

Aşağıdaki konuyu “Runfire Salt Lake 2017” konusuna yorum olarak girmiştim, ancak sanırım konu çok eski diye bakılmadı. Bu nedenle hem yeni gelecek olayı başlatmak hem de soruma yanıt alabilmek için tekrarladım. Vakit ve sabrınız için teşekkür ederim!

Salt Lake Ultra bu yıl, 28 Tem 2018, 80K katılmayı düşünüyorum, bir ileri adım olarak.
En uzun koşum geçen yıl Cappadocia-60K,
Endişem: Temmuz ve TUZ üstünde sıcak hava,
İyi taraf diye düşündüğüm. Yükseklik-tırmanma-iniş olmaması lazım, eşsiz ortam,
2017 veya daha önce TUZ üzerinde 80K koşan gençlerden bilgi ve öneri, teşekkürler…

Not : Mert yazısını okudum, ancak o grup çok uzun koşanlara hitap ediyor diye okudum, ve benim çok üzerimde bir seviyedeler.

Yardibi, 1956, Ankara

2 Beğeni

Aşırı sıcak ve kuru iklimlerde pamuk içerikli, açık renkli ve vücudu güneşin ışınlarından koruyan bir kıyafet seçilmesinin tavsiye edildiğini okumuştum. Şartlar çöl iklimini andırıyorsa buna hazırlıklı olmak lazım.

Parkur zemini hakkında bir bilgi bulamadım. Şu aşamada başlangıç alanından uzaklaştıkça yumuşayan kumul bir zeminle karşılaşılacağını hayal ediyorum. Zeminin nasıl olduğu ve ne tür bir ayakkabı seçmek gerektiği hakkında bilgisi olan var mı?

Kpss ile çakışıyor ;( Tam da köyümün dibinde mükemmel bir yarış :slight_smile: ama katılamıyorum…

Köyünüzde kalacak yer olur mu? Pansiyon vb.
Yoksa çadırda kalmak, Temmuz sıcağı?

Malesef küçük bir köy , ey yakın şereflikoçhisarda pansiyon vardır. 30 40 km olması lazım . Ben olsam sizi misafir ederdim de ankarada olacağım malesef.

Start tuz gölünün neresinde bilmiyorum belki şereflikoçhisara yakındır

Teşekkür,
Aksaray-Ulukışla Fatih Mah. 3 Km.gördüğüm, anladığım, Kamp Alanı imiş Başlangıç-Bitiş…

Tuz gölünün zemini hakkında araştırma yaparken bulduğum bir yarış raporu sayesinde zemin hakkında ve daha birçok konuda bilgi sahibi olmuş oldum.

Not: Yazar aramızdaysa teşekkürlerimi iletiyorum. Saygılarımla.

1 Beğeni

Evet, Bende Tolga Özden, sanırım teşekkür ederim.
Ben de Ankara’da koşuyorum. Görüşmek isterdim, devrede ise.

Merhabalar herkese, bende bu sene katılmayı planlıyorum bu yarışa. (42 veya 80 - daha karar aşamasındayım:)
Acaba ayakkabı seçimi konusunda bir fikir alabilir miyim? Çünki anladığım ve bildiğim kadarı ile ara bir zemin yapısı var, ne sert ne çok yumuşak…

1 Beğeni

8 gun once aladaglara giderken golun yanindan gectim hayallere daldim. Su an donus yolundayim ve yaziliyorum. Ayakkabi konusunda her kosuda giydigim ayakkabilirami goturmeyi dusunuyorum. Sevgiler, Selim.

1 Beğeni

Ayakkabı modeliniz nedir ?

Teşekkürler, bende sanırım aynısını yapacağım, birkaç modeli götürüp karar vereceğim.

North face endurus tr

Herkese tekrardan merhabalar,

Ulaşım konusunda soru/teklifim var, acaba Bursa-İstanbul civarlarından araba ile gidecek var mı? Seve seve benzine ve muhabbete ortak olurum. Sevgiler.

Merhabalar arkadaşlar. 1 hafta kaldı sıcak koşuya:)) kapadokya da 60k dan sonra ki en uzun mesafemi denemeye gidiyor olacağım (80k).
Son bir kez buradan hem parkur hem ortam ile ilgili fikirleri olanlar paylaşırsa sevinirim:) .
Herkese iyi çalışmalar…

Herkese merhabalar! Ben de bu yıl Tuz Gölü’nde 21k parkurunu ilk defa koşacağım. Yarışa Antalya’dan gitmeyi planlıyorum. Eğer Antalya’dan gidecek ve “buyur yahu, koltuk boş gitmesin” diyecek olanınız var ise sohbeti ve benzin masrafını bölüşmeyi çok isterim. Şimdiden hepimize başarılar!

Sevgiler,

Fulya

Selamlar! Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada Tuz Gölü ve çevresinin 23 Temmuz - 17 Ağustos tarihleri arasında füze atış bölgesi olarak olan edildiği söyleniyor. Giriş yasağı uygulanacakmış. Bilgisi olan var mı? Organizasyon tarafından bir açıklama göremedim henüz.

Duyurunun linki:
http://ankara.gov.tr/tuz-golu-atis-alaninin-gecici-askeri-guvenlik-bolgesi-ilan-edilmesine-iliskin-duyuru-23072018

Evet, bende bu haberi görür görmez organizasyonu aradım.
Onlar da şuan da görüşmelere başlamışlar.
Duyuru yapacaklarını söylediler görüşmeler sonunda.
Bilginiz olsun.

Teşekkürler, bizim mailimize de o şekilde dönüş yaptılar az önce. Umarım bir yolu bulunur, ama askeriye olunca biraz zor gibi.