Garmin İnstinct Şarj ve Donma Sorunu

Merhaba arkadaşlar, saati pc ye şarj için takılı bırakmıştım, yemeğe gidince pc uykuya geçince saat de donmuş kalmış, sonra burada okuduklarımdan, light tuşuna basılı tutunca mavi ekran üzerinde garmin yazısı olarak kalmış, ne yapmak lazım acaba?

Saati herhangi bir cihaza bağlamadan, kendi başına olduğu gibi bırakın. Daha önce başıma geldi; bir gece sonra kendi kendine normale döndü… Umarım sizde de işe yarar.

1 Beğeni

Sağolun sözünüzü dinleyeyim gelişme olursa yazarım yine burada.

1 Beğeni

Gelişme olumlu sonuçlanmazsa şu linklere de bakabilirsin.https://support.garmin.com/en-US/?faq=waEtGnqrqpAjZ9Eg4iF7HA ve çok muzdarip bilindik bir durum izlenimi verdi…https://forums.garmin.com/sports-fitness/healthandwellness/f/vivoactive-3-3-music/136780/va3-stuck-in-a-boot-loop-garmin-logo---how-to-reset-to-factory---help tamamını okumanda fayda var.Dilerim hic uğraşmadan düzelir, garanti varsa servis en saglam çözüm.

1 Beğeni

3 ay oldu Likya Yolu Ultramaratonu için almıştım o gün yolda da şarjı bitmişti 12 saatlik sürede, şarj edip devam edim derken bana mısın demediydi, onun yüzünden Adrasanda 88. Km de bırakmak zorunda kalmıştım, gece vakti kaybolmayayım yorgun yorgun diye, teşekkür ederim.

Garmin express de görmedi, masaüstüne gpucache diye bir klasör attı sadece. Forumda yazdıkları gibi mavi ölüm üçgeninde )

Merhaba; Işık veya power düğmesine 20-30 sn basınca kapanmıyor sanırım.
Resmi sayfasındaki açıklamalara da bakılabilir.
https://support.garmin.com/en-US/?faq=LePCURziXd4A5qZLwqKEwA
Kolay gelsin

Light tuşu kapatıyor denedim, açma tuşu ile açınca yine aynı ekranda devam ediyor, kendisi kapanmış şarja taktım yine aynı ekranı veriyor.

Tuşlara basınca titreme ve bip sesi veriyor o kadar, hala canlı demekki ))

Bilgisayara bağladım belirtildiği şekilde herhangi bir tepki vermedi.

https://youtu.be/0CWhCffYDFY sayfasinda “lets try the following” yorumu belki çözer…

1 Beğeni

https://forums.garmin.com/sports-fitness/healthandwellness/f/vivoactive-3-3-music/137215/stuck-on-garmin-logo-screen
share here a solution which worked for me to get out of the boot loop:

To make it clear and help people ( especially developers ), which really screwed it up:

If the device is still responding, push the Light / Power Button for 3 Seconds. A confirmation dialog will be prompt. You can start it again pushing the same button for 1-2 Seconds.

If it is not responding in any way, push it for 10 Seconds. The VA will shut down.

When it stuck in bootloop ( Shows Garmin Logo, nothing else happens ), I found a way to start it anyway. Turn it of (Powerbutton - 10 Sec) and lay it down on the docking/charging station, which is connected to a computer! It will now start automatically and boot successful.

I got the last behaviour once, after I´ve testet my very first own App.

1 Beğeni

Kapalıyken ve sarj aletine takılıyken pc ye bağla ve işlem yapma.

1 Beğeni

Kapalı iken şimdi bağladım bilgisayara, mavi ekran çıktı yine, sabah kahvaltısını Baytekin’ de çalışan arkadaşlarla yapayım ben en iyisi )

Bu sabah Baytekin’ e gittim, saati teslim alan arkadaş baktırmaya gitti, geri gelince iletişim bilgilerimi sordu elinde de yeni bir instinct ile. Ne oldu bizim saat ümitsiz vakamı? Diye sordum. Yeni saat veriyorum düzelmesi mümkün değilmiş dedi. Tam o arada başka bir çalışan gençten bir arkadaş geldi, saati aldı eline sordu ne oldu? Neyi var saatin? Diye. Mavi oklu ekranda kaldı saat dedim. Biz yeni saat ile uğraşırken bankoya bizim mavili Garmin’i bıraktı, al açıldı diye, baktım dil seçme ekranında :slight_smile: Ne yaptın diye sorduk şaşkın şaşkın :slight_smile: Hard reset attım abi dedi. Nasıl yapılıyor diye sordum, tuşlara beraber basılıyor karışık bir durum dedi üstelemedim bende. Şarjı bitti telefon ile eşleştirmeye çalışırken, şarj ederek eşleştirdim Garmin Connect ile. Şu anda şarjı dolu ve normal çalışıyor, ayarlamaları kaldı sadece geriye.

2 Beğeni

Öncelikle gözün aydın. Yenisini vermişlerken alsaydın :slight_smile: Yenisi ile değiştirmeyi istemeleri güzel bir tutum.Benzer problem ile karşılaşanlar için güzel bir tecrübe oldu. Artık hard reseti ilk önce aramak gerekir. İyi günlerde kullanın

1 Beğeni

Valla ben zaten şaşırdım bu duruma, hem de dediğiniz gibi hoşuma da gitti, yeterki çalışsın dedim olmazsa bir daha ki sefere alırız diye gülüştük :slight_smile: Teşekkür ederim.

Rica ederim. Burada da Master Reset linki bulunsun :slight_smile:
https://support.garmin.com/ms-MY/?faq=OkQ0pbsjum027l0E0QGR48

2 Beğeni