Garmin Hrm Pro Plus pil bilgisi

Nabız bandını 22 Kasım’da (2022) almışım. 15 Temmuz’da (2023) pili bitti. Özelliklerinde pilin 1 yıl gideceği bilgisi var. Tamam ben biraz fazla koşuyor olabilirim ama 4 ay fark olmasını beklemiyordum. Bilgi olarak bulunsun diye buraya not ediyorum. Deneyimi olan varsa katkıda bulunabilir.

5 Beğeni

https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/GUID-57B75051-8E96-44B8-A89E-470B3E3BCD32/EN-US/GUID-0972DBF1-06B1-4D35-85DE-FAE22AA67CEB-homepage.html

Batarya değiştirirken 30sn bekleme şeyşi varmış.
Bu yıl 209saat koşmuşsunuz, 50saat kabaca eklesek 260saat (her koşuda takıldığını varsayarsak).
Koşu parametreleri ölçme özelliği güzelmiş.360saat olması gereken süre 100 saat yani 3 ay gibi eksik.

Bir yerde " tri training" 1 saat yaparsan 1 yıl.Yüzme ve bisiklette koşu paremetreleri hesaplamıyor.Kısaca koşan biri için 200-250 saat gibi bir durum gözlemlemiş olduk.

2 Beğeni

Bende de var HRM Run Pro var. Yaklaşık bir buçuk yıl sonra pilini değiştirdim diye hatırlıyorum. Geçtiğimiz Nisan ya da Mayıs ayında değiştirdim. Yalnız yine batarya uyarısı verdi sonradan koşuda bağlanmadı. Ben de yıkadıktan sonra kurusun diye bırakıp güneşte dört beş gün bırakmış oldum ama sonradan bataryayı değiştirip denemedim ki diğer evde kaldı. Yani iki ayda bitti pil. Tabi taktığım pil de Bim’den alma Bim pili yani. Garmin Tempe’de de aynı pil uyarısını veriyor. Hani bu pille ilgili olmalı.

Bir de bu nabız bandında şu var. Göğsümden çıkarıp kenara koysam da saate bağlanmaya devam ediyor. Yıkayıp kurulayıp bırakmak gerekiyor. ANT+ olarak kullanıyorum bir de, BLE olarak daha da az gider bataryası.

2 Beğeni

Bende ya pilden kaynaklı ya da contayı sanırım tam oturtamadığımdan Garmin tri de bir ayda bu tarz bir sıkıntı yaşadım. 30 sn durumunu bilmiyordum. En son taktığım pil devam ediyor şuan için bir uyarı almadım.

3 Beğeni

İstatistiklerden bakınca yaklaşık 180 koşu, 2600 km ve 230 saat civarı. Böyleyse günde 7-8 km koşarsın diye hesaplamış olabilirler.

Bunu bulamadım. Neymiş bu?

3 Beğeni

Eski pil çıkarınca yenisini takmak için 30sn bekleyin anlamında.
5.adımda yazmakta.
Bir fark, faydası olur mu bilmem ama işlem adımlarında yer almakta.

3 Beğeni

Hımmm. Ben bunu istemeden yapmış oldum. Pilden emin olmak için çıkarıp koduna baktım. Ertesi gün aldım. Yani değil 30 sn 24 saat bile beklemiş oldum. Bu arada biten ilk piliydi, yani kendi üstünde gelmişti.

4 Beğeni

30 saniye devre üstündeki elektriğin tamamen bittiğinden ve cihazın sıfırlandığından emin olmak içindir. Bir sorun yaşamıyorsanız çok da düşünecek bir şey değil. Hemen her alette böyle bir şey yaparken bir 10 saniye kadar beklemekte fayda var.

4 Beğeni