Garmin Forerunner 935 çıktı

235 ve sonrasında 735 sonrası 935 de piyasada (bu sefer XT eki olmadan). 910 ve 920’den dikdörtgen forma alışık olan triatletler için bir değişiklik olacak.

Ray Maker detaylı incelemiş (tabii ki).

4 Beğeni

Yazar incelemesinde aslında bu saatin plastik kasalı bir Fenix 5 olduğunu bir kaç yerde belirtmiş. Hatta Fenix 5P (plastik) isimlendirilebilir diye de belirtmiş.Enteresan geldi.

Yuvarlak kasa düzaynı güzel duruyor fakat ekranı tam verimli kullanılmıyor. Özelliklere bakıp ayrıca fiyata göre yorum yapmak lazım.

Fenix5 malzeme olarak dağcılık,snowboard ve tactical kullanımı mevcut ve daha ağır, ve Fenix5 10 atm suya dayanıklı, 935 ise 5 atm, haricinde Fenix5 multisport modu destekliyor. Başka hiçbir farkları yok.
935, 500 $ etiketi var hiç az değil nabız bandı ile 650 $. Türkiyeye gelişleri yine 3000 Tl üzeri olacaktır. Bence özellik çok olmasın fakat fiyatı uygun stabil bir saat olsun isterim. Şu an Polar kullanıyorum ama Garmin e geçmeyi asla düşünmem yeni saat alacak olsam dahi Suunto yada Polar alırım.

Kullanılan yazılım hemen hemen aynı imiş ki muhtemelen son serilerin hepsinin yazılımı birbirine benziyor. Tabi iç donanım da benzerdir muhtemelen.

Bu fiyatlara Garmin alınmaz hele ki sponsor vs olmayan bir sporcu iseniz Garmine bakmak hata.

Bence xt dememiş olmamalarının bir nedeni olmalı. 935 ile pazarı yoklayıp
935xt ile yine orjinal kare forma geri dönüş yapacaklardır.

Fenix 5 almama rağmen bu saati çok merak etmiştim, alıp kullanan var mı?