Garmin Forerunner 55 Ekran Kırıldı, Çözüm Önerisi?

Merhaba, oğlum için garmin forerunner 55 saati almıştım, ekranı kırıldı saatle oynarken. Ekran değişimi konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlardan önerilerini almak isterim.

• Saat yurtdışından alındı
  • Baytekin firması ile görüştüm, onarım sağlamıyorlarmış bu modelde, yenisini alırsak indirim yapabileceklerini söylediler bu saati verince.
  • Aliexpress de ekran kısmı satılıyor, 1300 TL ama 600 TL gümrük vergisi gösteriyor, toplam 2000 civarına geliyor.

İyi bir saatçi sadece ekran camına bir müdahale yapabilir mi sizce, yaparsa ne kadara yapar

merhaba.
tamir ettirecekseniz uygun saat ekranını alırsanız ellerinde yoktur. mudail bir cam olabilir belki.
doğubank civarındaki saatçiler- telefon tamirciler el işçiliği olarak 250 - 350 tl arası isterler diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Ekranda bir şey yok sadece cam kırılmış gibi gözüküyor. Camı mutlaka bulursunuz saatçilere-telefonculara bir sorun mutlaka tamir eden birisi vardır o çevrede. Camı bulduktan sonra gerisi kolay zaten.

1 Beğeni

Aliexpress de satılan ürün bu. Saatçiler sadece kırık kısmı onarabilirlerse süper olur

1 Beğeni

Malzeme artı işçilik 2500TL.
Belki saati 2000-5000TL (farazi fiyat) ile satıp aynı model için cüzzi ekleme gerekebilir, eğer yurtdışından 200 dolara getirebilecek tanıdık varsa.
İkinci el 4500TL imiş.

Bence de öncelik bir saatçi ile görüşmek.Cam kırığ gibi,ekrandaki yazılar sorunsuz.

Hocam ekrana hiç bulaşmayın dediğim gibi öncelik cam, telefonlarda olduğu gibi mantık.

1 Beğeni

Ben FR645 için ekran değil de kasa getirmiştim aliexpres üzerinden ama belirttiğiniz oranda bir vergi ödemedim. Zaten tutar da düşük. Biraz daha araştırabilirsiniz.

Ekran kasa vs değişimi oldukça kolay. Asıl problem orijinali gibi tekrardan yalıtımı sağlamak. Benim saatim düzeldi ama artık suya sokmuyorum, ne olur ne olmaz. :slight_smile:

2 Beğeni

Katılmıyorum forerunner 55 dokunmatik değil o kırılan camı ekrana zarar vermeden çıkarmak zor. Camı sökülebilirse cam bulunamazsa forerunner 55 için üretilen koruyucu yapıştırılarak kullanılabilir.

1 Beğeni

aliexpress de ödeme ekranına gelince altta vergi olarak 600 TL yani ürünün yarısı kadar vergi ödemesi gösteriyor, eskiden ptt gelince kendisine ödeme yapıyorduk %18-20 gibi oranlarda. saatçiye göstermeden sipariş geçmeyeceğim şimdilik.

1 Beğeni

ekran koruyucu almıştım ama elimize geçmeden saatin camı kırıldı, talihsizlik. Basit düşünüyorum, saatçiler tam o ekran kadar cam kesip yapıştırsa olmaz mı acaba

1 Beğeni

Olur da o camı ekrana zarar vermeden çıkarmak gerek örneği var mı diye biraz araştırdım denk gelmedi saatçilere telefon tamircilerine bir sorun hassas işçilik gerek şunlar yapar diyebileceğim meslek grubu yok. Elektronik cihazlardan anlayan saatçiyi nereden bulacan.

1 Beğeni

Bu saatlerde cam ile ekran arasında biraz mesafe oluyor. Üst camda bir noktadan giriş yaparak parçaları kaldırıp atabilir işini bilen bir saatçi. Camı kesip yapıştırma işi kalır ama yapıyorlar mı öyle bir şey hiç fikrim yok.

2 Beğeni

İstanbul’a doğubank tarafına götüreceğim, bakalım ne diyecekler. Dediğiniz gibi camı çıkarıp yeni cam kesip takabilirlerse süper olur, hem örnek olur foruma da. Saatin kendinde bir sorun yok

1 Beğeni

Camı kırmayı nasıl başar mıştınız hocam?

1 Beğeni

Şuan çok iyi bir indirim var amazonda.

3 Beğeni

oğlana almıştım saati, 7 yaşında. Elinden düşürmüş arkadaşlarına gösterirken

1 Beğeni

İstanbul’da doğubank pasajına gittim, bu şekilde kırık bir saati yapamayacaklarını söylediler. Aliexpressteki satılan ekranı gösterdim, onu monte edebileceklerini ilettiler (200-300TL işcilik olurmuş). Üstteki amazonun fırsatı iyiymiş ama ekran değişim seçeneğini düşüneceğim ilk aşamada.

2 Beğeni

İyi günler dilerim. Su geçirmezlik özelliğini kaybetmemesine dikkat etsinler.

1 Beğeni

Riskli işe girmemişler bozuk ekranı bırakma senden sonra camı ekrandan çıkarma başarılarsa başkasına iteleme işine girerler.

2 Beğeni