Garmin Forerunner 245/745/945 güncelleme

FR 245 serisine Daily Suggested Workouts özelliği geldi. Kutlu olsun. Kapanma olmasaydı iyiydi.

Quick Tips: Garmin Forerunner 245/745/945 New Feature Explainer - YouTube

6 Beğeni

Her üç model için de beta sürüm yayınlanmış, 945 ve 745 için ciddi sayılabilecek bir güncelleme. Forumlarda asıl sürümün de çok gecikmeyeceği söylenmiş.

1 Beğeni

Normalde FR 245’e üst seri cihazlarda bulunan, ne kadar süre ve ne kadar kaliteli uyuduğunu direkt saat üzerinden görebildiğin FirstBeat temelli yeni uyku analizi güncellemesi de gelecekti fakat Venu ve Vivoactive 4 kullanıcıları ortalığı ayağa kaldırınca sanıyorum vazgeçtiler. FR 245 halen en iyi fiyat/performans cihazı olma özelliğini koruyor bana göre.

2 Beğeni

Ayrıca Enduro modelindeki Ultra Run aktivite modu 745 ve 945’e gelmiş, Trail Run Vo2Max özelliği de hepsine gelmiş.

2 Beğeni

Bende fr 245 kullanıyorum saat bu son sürümü indirmeye başladı fakat 2 gündür indirme yarısında ve ilerlemiyor bu yüzden saati de açamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Burada bahsedilen güncelleme henüz beta aşamasında. Kurulması için saatinizi USB’den bilgisayara bağlamanız ve dosyaları saate kopyalamanız gerek. Saate indirmek henüz mümkün değil. Siz hangi versiyonu indiriyorsunuz bilmiyorum. Saatinizin sol üstteki “Light” düğmesini saat kapanana kadar basılı tutup sonra aynı düğmeyle açmayı deneyebilirsiniz.

Sürekli bu şekilde mi duruyor?
Saati kapatıp bilgisayara USB kablosu ile bağlı şekilde saati açıp direk bilgisayardan dosya sistemine erişmeyi deneyebilirsiniz. Erişebilirseniz, direk beta yazılım dosyalarını atar ya da güncelleme dosyalarını silerseniz sonraki açılışta belki açılabilir.
Ya da Garmin Türkiye ile de görüşmekte fayda olabilir bu ekran bir şekilde geçilmiyorsa.

Saat normale döndü daha önce güncelleme bu kadar uzun sürmediği için farklı bir durum olabileceğini düşünmüştüm.

Her üç saat in de yeni güncelleme gelmiş, ama güncelleyemiyorum. Güncelleme görünmüyor. Yapabilen var mı ? Yanlış anlamadı isem henüz kullanıcıların yüzde yirmi beşi için aktif edilmiş.

1 Beğeni

Güncelleme yaygınlaştırmaları zamanla oluyor. Sırayı beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok maalesef. Sizin için çok acil durum ise eğer; bu versiyondan önce betası çıkmış olmalı. Onu kendiniz yükleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Güncellemeler herkese tek seferde gönderilmiyor. Veri tabanından sırayla ilk %25’lik dilime, sonra %50’dekilere, sonra %75’tekilere ve sonra %100’dekilere şeklinde 3 ya da 4 fazda yayınlıyorlar herkese.

1 Beğeni

Neye göre belirleniyor bu dilimler ve ne kadar sürüyor biliyor musunuz?

Bugün sabah %70 lerde olan şarjımin saatin uyarısı ile akşamüstü %10 altına düştüğünü farkettim ne oluyor demeden %6 ya indi, kapatayım bari dedim kapattım , şimdi yeterli batarya olmadığından sanırım saat açılmıyor ne olmuş olabilir ki? Wifi kapalı, güncelleme vb… Yapmadım.

Fenix 6’da son gelen güncelleme sonrası benzer durumu yaşadım. Sol üst tuşa 30 saniye basılı tutunca saat hard restart yapıyor. Sonrasında normale döndü. İlk yöntem işe yaramazsa fabrika ayarlarına döndürmeyi de deneyebilirsiniz. Tabi saatteki tüm ayarlar sıfırlanacaktır.

1 Beğeni

Otomatik yazılım güncelleme modu açık kalmış, anlaşılacağı gibi yazılım güncellemesi gelmiş ve indirmeye başlamış.

Yaklaşık bir hafta sürüyor %100’e ulaşması ama biraz geçebiliyor da.
Tam neye göre yapıldığını bilmiyorum. Sunucu tarafı yükü sınırda tutmak için de yapılıyor, yazılımda oluşmuş bir olası hatanın tüm cihazları etkilemeden yayılmasının engellenmesi gibi nedenlerle de.

1 Beğeni

Cevabınız için çok teşekkür ederim

Versiyon numaraları sessizce 245 ve 945’te 7.10’dan 7.20’ye, 745’te 5.10’dan 5.20 değişmiş. Ancak değişiklikler listesi aynı gözüküyor. önceki versiyon ile ilgili bir sıkıntı oldu herhalde, güncellenmeyi durdurdular.

Fenix tarafındaki güncellemelerde de birkaç sıkıntı vardı. Muhtemelen onlar bu seride de vardı ve çözdüler.

Güncelleme hala görünmüyor. %25 için indirilebilir durumdaymış. 745 için pencere öğelerinin kaybolması hatası vardı beta 4.85’te. Bazı kullanıcılar 5.10 sürümünde de aynı sorunu yaşadıklarını söylüyorlar. Belki o hata giderilmiştir.

Güncellemenin bize ulaşması oldukça zaman alacağa benziyor.