Garmin fenix 7 tarih

Merhaba arkadaşlar. Fenix 7 ile ilgili bir çıkış tarihi bilgisi varmı kimsede. Ağustos 2021 çıkar diye umdum fakat çip krizi biraz daha ileri bir tarih gösteriyor sanki

Arada sırada kontrol ediyorum çıkış tarihi ile ilgili söylenti var mı diye fakat yaprak kımıldamıyor. Mayıs ayında Rumen asıllı bir koşucu youtube üzerinde bir video paylaşıp Fenix 7’nin Temmuz sonu veya Ağustos’un ilk haftası çıkacağını iddia etmişti ama iddiadan öteye gidemedi. Videolarının görüntülenme sayısı 40-50 iken bahsettiğim video binlerce kez izlenmiş.

Çip krizi nedeniyle ertelendiğini söylüyor ama ben inanmadım. Öyle olsa Venu 2 falan çıkmazdı.

Genellikle the5krunner.com sitesinin duyumları başarılı oluyor. Bu aralar çıkabilir, eğer çıkmazsa 2022’nin ilk çeyreğinde çıkar diye düşünüyorum.

Fakat ek özellikler ile gelmeyecekse, Fenix 6’nın aynısı olacaksa hiç çıkmasın. Garmin’den artık EKG özelliği bekliyorum, Apple ve Samsung’ta var… Hatta şimdilik hayal gibi görünse de tansiyon, şeker ölçümü dahi bekliyorum. Nitekim Apple Watch’un sensör tedarikçisi olan Rockley Photonics firması nabız sensörü üzerinden kan şekeri, tansiyon ölçme gibi teknolojiler geliştirdi. Apple bunları zaman içerisinde test edip sonraki jenerasyonlarda cihazlarına gıdım gıdım da olsa ekleyecektir.

Dediğim gibi, th5krunner sitesinin iddiaları genellikle doğru çıkıyor. Bu sefer çok ilginç iddiaları var. 2022 yılında çıkacak Apple Watch modellerinden bir tanesinin Garmin Fenix serisini hedef alacağını söylüyor. Apple modellerine vücut ısısı ve nefes sayısı ölçme gibi özellikler eklenecek. Explorer adı altında outdoor tarzı bir model çıkacağını ve bunun Fenix serisini hedef alacağını söylüyor.

Aşağıda da çıkması beklenen cihazların tahmini tarihleri açıklanmış.

5 Beğeni