Garmin fenix 7 tarih

Merhaba arkadaşlar. Fenix 7 ile ilgili bir çıkış tarihi bilgisi varmı kimsede. Ağustos 2021 çıkar diye umdum fakat çip krizi biraz daha ileri bir tarih gösteriyor sanki

Arada sırada kontrol ediyorum çıkış tarihi ile ilgili söylenti var mı diye fakat yaprak kımıldamıyor. Mayıs ayında Rumen asıllı bir koşucu youtube üzerinde bir video paylaşıp Fenix 7’nin Temmuz sonu veya Ağustos’un ilk haftası çıkacağını iddia etmişti ama iddiadan öteye gidemedi. Videolarının görüntülenme sayısı 40-50 iken bahsettiğim video binlerce kez izlenmiş.

Çip krizi nedeniyle ertelendiğini söylüyor ama ben inanmadım. Öyle olsa Venu 2 falan çıkmazdı.

Genellikle the5krunner.com sitesinin duyumları başarılı oluyor. Bu aralar çıkabilir, eğer çıkmazsa 2022’nin ilk çeyreğinde çıkar diye düşünüyorum.

Fakat ek özellikler ile gelmeyecekse, Fenix 6’nın aynısı olacaksa hiç çıkmasın. Garmin’den artık EKG özelliği bekliyorum, Apple ve Samsung’ta var… Hatta şimdilik hayal gibi görünse de tansiyon, şeker ölçümü dahi bekliyorum. Nitekim Apple Watch’un sensör tedarikçisi olan Rockley Photonics firması nabız sensörü üzerinden kan şekeri, tansiyon ölçme gibi teknolojiler geliştirdi. Apple bunları zaman içerisinde test edip sonraki jenerasyonlarda cihazlarına gıdım gıdım da olsa ekleyecektir.

Dediğim gibi, th5krunner sitesinin iddiaları genellikle doğru çıkıyor. Bu sefer çok ilginç iddiaları var. 2022 yılında çıkacak Apple Watch modellerinden bir tanesinin Garmin Fenix serisini hedef alacağını söylüyor. Apple modellerine vücut ısısı ve nefes sayısı ölçme gibi özellikler eklenecek. Explorer adı altında outdoor tarzı bir model çıkacağını ve bunun Fenix serisini hedef alacağını söylüyor.

Aşağıda da çıkması beklenen cihazların tahmini tarihleri açıklanmış.

5 Beğeni

Fenix’lerde harita desteğinden dolayı daha büyük boyutlu depolama çipleri ve ekstra RAM çipi gibi farklı birkaç ekstra da var ama, yine de Fenix 7’de sadece çip krizi kaynaklı bir gecikmeden ziyade saat özellikleri tarafında yapılan bir şeyler olduğunu da düşünüyorum.

Fenix 6 serisi çıktığında çok iyi bir seriydi. Artık Coros vs. de alternatif ve EKG gibi farklı özellikleri olan saatler üretebiliyor. Arayüz olarak eklenmiş bir şeyler olsa da Fenix 3’ten beri gelen belli bir dil kullanılıyor hâlâ. Venu 2’deki çizelgelerin vs. yakınlaştırılıp uzaklaştırılabilmesi, kolay kaydırma ve ekranı doldurma gibi şeyler Fenix serisine de gelecektir mutlaka. Tabi dokunmatik ekran vs. olaylarına girerler mi bilmiyorum. Şahsi olarak girseler işime gelir. Rakipler daha uygun fiyatlarla o kadar yaklaşmışken neyle nasıl kendini daha uzaklaştırabilir Garmin, iyi düşünse iyi olur.

3 Beğeni

Dokunmatik ekran pek kullanışlı olamaz gibi geliyor bana ama bilemedim

2 Beğeni

Garmin’in eski modellerinden Epix gibi aslında. İstediğiniz zaman dokunmatik ekranı kapatabildiğinizde bir sıkıntı yaşanmaz kolay kolay. Gerçi onda bile saatin içini açıp dokunmatik yüzey soketini anakarttan ayırarak tamamen devre dışı bırakanlar vardı. :smiley: Düğme aslında bu tür saatlerde daha iyi bir yöntem ama harita kullanımı ve diğer uygulamaların kullanımında dokunmatik daha kolay. Haritada bir şeyler bakarken parmaklarım ağrıyordu. :slight_smile:

1 Beğeni

Harita aklıma gelmemişti hiç .haklı olabilirsiniz Bi çıksın bakalım ne olcak

Bir gelişme duyan oldum .Ocak ayı çıkar diye bir söylenti var gene

Garmin fenix 7nin ne gibi özelliği var ki herkes bunu bekliyor.

1 Beğeni

Hem 2 yıllık cihaz döngüsünü doldurması hem de rakiplerinin yeni modeller çıkarması nedeniyle Garmin kullanıcıları da beklenti içinde. Mesela Venu 2’de Garmin’in en güncel nabız sensörü var, diğer modeller daha eskisini kullanıyor. Venu 2 ile birlikte optik nabız ve oksijen ölçüm sensörü bir miktar daha doğru ölçüm yapacak şekilde güncellendi. Halen Apple Watch düzeyinde olmasa da…

Diğer yandan EKG artık nerdeyse standart olmaya başladı. Göstermelik de olsa Samsung saatler kısıtlı şekilde tansiyon ölçümü falan yapıyor. Anlayacağınız hem yeni bir model hem de yeni özellikler bekliyorlar.

Bir de amoled ekran bekleyenler var tabi. Bakalım nasıl bir şey çıkacak göreceğiz.

2017 Fenix 5
2018 Fenix 5 Plus
2019 Fenix 6
2020 Fenix 6 solar
2021 ???

1 Beğeni

Amazon’da (yurt disi, Tr’yi bilmiyorum) Fenix 6 modellerde 200$'a yakin indirim var. Galiba tarih yakin.

1 Beğeni

Aynen .Banada öyle
geldi .

Sanırım Venu 2 Plus da yolda…

https://screenrant.com/garmin-venu-2-plus-smartwatch-design-microphone-leak/

1 Beğeni

Bi ocak söylentisi var fenix 7 için .

1 Beğeni