Garmin fenix 6x

Garmin fenix 6x saphirre almak istiyorum .yurt dışı sitelerinden hangisini kullanmalıyım .tavsiye verebilirmisiniz

1 Beğeni

2 ay kadar önce arkadaşım Amazon Amerika’dan Fenix 6 Pro aldı. Kargosu, vergisi vs. yine Türkiye’den hesaplı geldi. Öyle enteresan bir ülkeyiz. :slight_smile:

3 Beğeni

En son öğle yapcam galba umut.bide gelen giden olursa diye bekleyeyim biraz dedim ama dolar ve euro beklemiyo baksana

1 Beğeni

Aceleniz yoksa biraz daha bekleyin diyeceğim ama ülkemizdeki döviz kurlarının durumu da malumunuz.

Geçen yıl Haziran ayında 150 USD indirime girmişti Fenix 6 serisi, yine öyle bir indirim gelebilir. Ağustos veya sonbahar gibi Fenix 7 çıkacak büyük ihtimalle, 6 serisi de indirime girer.

2 Beğeni

Evet baktım şimdi ağustos fenix 7 için tarih belirmişler

merhaba, wiggle.com dan İngiltere den fenix 6 pro almıştım geçen sene ocak ayında, 566 usd kargo ücreti yoktu, gümrüğe takıldı, istanbula gittim tekirdağdan, orada 350 TL ödedim, toplamda 3600 gibi bir rakama geldi, TR de o anda 6000 liralara satılıyordu :wink:

2 Beğeni

Kasım ayında Türkiye’den sıfırını (safir olmayan model, yurtdışı cihaz) 5.100 TL’ye almıştım. 5 ay kullandıktan sonra, yaklaşık 2 ay önce 5.000 TL’ye sattım. Sattığımda da sıfır gibiydi, 30 kişi favoriye eklemişti. Bisikletçi bir arkadaşa gitti. Saatin hakkını verecek bir kişiye gittiği için de memnun oldum.

Şu an ben de geçici olarak Vivosmart 4 kullanıyorum, yeni modellerin çıkmasını bekliyorum. Ya Venu 2 alacağım ya da biraz daha bekleyip yeni Fenix veya Forerunner modellerine bakacağım. Apple Watch 7 de olabilir.

Safir cam güzel oluyor, çizilme riski pek bulunmadığından kafa rahat oluyor. Siyahlar tam siyah, çoğunda ekran aydınlatıldığında mavimsi renk yok. Fakat aşırı derecede yansıma yapıyor.

1 Beğeni

Favori ekleme saçmalığı yüzünden gına gelmişti banada

2 Beğeni

Safir cam ışığı biraz daha az geçiriyor, o yüzden ekran biraz daha karanlık duruyor ve yansıma daha fazla gibi. Camdaki laminasyondan sanırım arka aydınlatma kullanılırken ya da belli koşullarda mavimsi görüntü oluşuyordu. 5X’ten 6X Pro’ya geçince ekranın gayet daha net göründüğünü farketmiştim.

2 Beğeni

Normalde safir ekranlı modellerde arka aydınlatma açılınca ekran mavimsi olmuyordu fakat Fenix 6 modelinin bazı serilerinde bu sorunu yaşayanlar vardı, hatta baya bir olay oldu, çok şikayet konuları açıldı. Artık ekranı üreten tedarikçiden mi kaynaklandı bilmiyorum.

Safir cam aslında büyük rahatlık, ekran koruyucu ile uğraşmıyorsun, kafa rahat. Eline elmas uçlu CNC aparatı alıp özellikle çizmediğin sürece o ekranda çizik oluşturabilmen büyük başarı olur :slight_smile:

Fakat bu yansıma konusu gerçekten ciddi bir sorun olabilir. Aşağıdaki videoda aradaki fark çok iyi anlaşılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=eebxpZMOEX0

Mavilik olayını araştırmıştım bir ara ama uzun zaman oldu, hatırlamıyorum tam. Geleneksel üreticilerin saatlerinde de olan bir şey idi hatırladığım kadarıyla. Uygulanan bir işlem ya da laminasyon gibi bir şeyden kaynaklanıyordu belki hatta.

Cam kolay kolay çizilmiyor zaten. Cama direk bir darbe gelecek ki çizecek ki, böyle bir darbede kırıyor zaten. :slight_smile: Camı çerçeve koruyor ve cam çizilene kadar çerçeve çoktan çizilmiş oluyor.

1 Beğeni