Garmin fenix 6x

Garmin fenix 6x saphirre almak istiyorum .yurt dışı sitelerinden hangisini kullanmalıyım .tavsiye verebilirmisiniz

1 Beğeni

2 ay kadar önce arkadaşım Amazon Amerika’dan Fenix 6 Pro aldı. Kargosu, vergisi vs. yine Türkiye’den hesaplı geldi. Öyle enteresan bir ülkeyiz. :slight_smile:

3 Beğeni

En son öğle yapcam galba umut.bide gelen giden olursa diye bekleyeyim biraz dedim ama dolar ve euro beklemiyo baksana

1 Beğeni

Aceleniz yoksa biraz daha bekleyin diyeceğim ama ülkemizdeki döviz kurlarının durumu da malumunuz.

Geçen yıl Haziran ayında 150 USD indirime girmişti Fenix 6 serisi, yine öyle bir indirim gelebilir. Ağustos veya sonbahar gibi Fenix 7 çıkacak büyük ihtimalle, 6 serisi de indirime girer.

2 Beğeni

Evet baktım şimdi ağustos fenix 7 için tarih belirmişler

merhaba, wiggle.com dan İngiltere den fenix 6 pro almıştım geçen sene ocak ayında, 566 usd kargo ücreti yoktu, gümrüğe takıldı, istanbula gittim tekirdağdan, orada 350 TL ödedim, toplamda 3600 gibi bir rakama geldi, TR de o anda 6000 liralara satılıyordu :wink:

2 Beğeni

Kasım ayında Türkiye’den sıfırını (safir olmayan model, yurtdışı cihaz) 5.100 TL’ye almıştım. 5 ay kullandıktan sonra, yaklaşık 2 ay önce 5.000 TL’ye sattım. Sattığımda da sıfır gibiydi, 30 kişi favoriye eklemişti. Bisikletçi bir arkadaşa gitti. Saatin hakkını verecek bir kişiye gittiği için de memnun oldum.

Şu an ben de geçici olarak Vivosmart 4 kullanıyorum, yeni modellerin çıkmasını bekliyorum. Ya Venu 2 alacağım ya da biraz daha bekleyip yeni Fenix veya Forerunner modellerine bakacağım. Apple Watch 7 de olabilir.

Safir cam güzel oluyor, çizilme riski pek bulunmadığından kafa rahat oluyor. Siyahlar tam siyah, çoğunda ekran aydınlatıldığında mavimsi renk yok. Fakat aşırı derecede yansıma yapıyor.

1 Beğeni

Favori ekleme saçmalığı yüzünden gına gelmişti banada

2 Beğeni

Safir cam ışığı biraz daha az geçiriyor, o yüzden ekran biraz daha karanlık duruyor ve yansıma daha fazla gibi. Camdaki laminasyondan sanırım arka aydınlatma kullanılırken ya da belli koşullarda mavimsi görüntü oluşuyordu. 5X’ten 6X Pro’ya geçince ekranın gayet daha net göründüğünü farketmiştim.

2 Beğeni

Normalde safir ekranlı modellerde arka aydınlatma açılınca ekran mavimsi olmuyordu fakat Fenix 6 modelinin bazı serilerinde bu sorunu yaşayanlar vardı, hatta baya bir olay oldu, çok şikayet konuları açıldı. Artık ekranı üreten tedarikçiden mi kaynaklandı bilmiyorum.

Safir cam aslında büyük rahatlık, ekran koruyucu ile uğraşmıyorsun, kafa rahat. Eline elmas uçlu CNC aparatı alıp özellikle çizmediğin sürece o ekranda çizik oluşturabilmen büyük başarı olur :slight_smile:

Fakat bu yansıma konusu gerçekten ciddi bir sorun olabilir. Aşağıdaki videoda aradaki fark çok iyi anlaşılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=eebxpZMOEX0

Mavilik olayını araştırmıştım bir ara ama uzun zaman oldu, hatırlamıyorum tam. Geleneksel üreticilerin saatlerinde de olan bir şey idi hatırladığım kadarıyla. Uygulanan bir işlem ya da laminasyon gibi bir şeyden kaynaklanıyordu belki hatta.

Cam kolay kolay çizilmiyor zaten. Cama direk bir darbe gelecek ki çizecek ki, böyle bir darbede kırıyor zaten. :slight_smile: Camı çerçeve koruyor ve cam çizilene kadar çerçeve çoktan çizilmiş oluyor.

2 Beğeni

Merhaba. Yakın zamanda fenix 6 serisi almak istiyorum. Fakat hiç yakından görmedim. Yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum.6 pro yada 6X pro arasında kararsız kaldım. Ekranın büyük olması ve şarj süresi için 6x cazip geliyor fakat ben saati günlükte kullanacağım için büyük ve hantal olabileceği konusunda endişeliyim.

Biliyorum, herkesin bilek kalınlığına göre fark eder. Ama belki bu konuda tavsiye verebilecek kullanıcılar vardır. Şuanda forerunner 645 kullanıyorum. Ekranı genel olarak yeterli gelsede, bileğimde bir miktar küçük gibi duruyor.

Daha önce 6x yada benzer ebatta saat kullanıp pişman olan var mı? :smiley:

2 Beğeni

Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/garmin-fenix-6-x-sapphire-schwarz-schiefergrau/2147635121-230-19374?utm_source=copyToPasteboard&utm_campaign=socialbuttons&utm_medium=social&utm_content=app_ios

Almanya’dan ebay sahibinden uygulaması, ben 6x Sapphire buradan aldım . Bir tanıdık varsa çözüm bulabilirsiniz

3 Beğeni

645 zaten küçük sayılabilecek bir model, Fenix 6S ayarında, 42 mm civarı. Erkek bileğinde küçük durması son derece doğal. Eğer bilekleriniz 18 cm’nin üstündeyse 6x sizde kötü durmaz. Büyük ekran her zaman daha iyi ancak bir miktar ağır :blush: Naylon veya nato kayış takarsanız biraz daha hafif olur.

3 Beğeni

Fenix 6 Pro kullanıyorum. Çok büyük fark yok. 6x alırdım.

1 Beğeni

6x pro kullanıyorum. gayet başarılı…

1 Beğeni

Amazon İngiltere’de çok fazla düşüyor fiyatları. Ben 6 pro’yu geçen aylarda 330 euro gibi bir fiyata aldım. Vergisi falan 6000 tl bile değildi. 6x pro çok büyük gelir diye korktum ve almadım ama pişmanım. Hem 21 gün şarjı hemde daha büyük ekranıyla bence çok daha avantajlı. Benim bileğim 18cm ve 6 pro normal duruyor. 6x pro’yu kesinlikle taşıyabilirdim. Tavsiyem boyut konusunda sıkıntı yoksa 6x pro

1 Beğeni

Bi arkadaşım Amerika’dan gelirken koluna takıp getirdi 7x safir siyah bide orda bi uygulama indirince garmin %20 indirm yaptı saat geldi 850 dolara ocak ayında.Fakat alışamadım hala sanki Çin malı saat kullanıyormuşum gibi hissediyorum .5x yada 6x in heybeti yok 7 serisinde

1 Beğeni

Arkadaşıma sipariş vermiştim. Gittiği mediamarkt a 6x pro stoğu olmadığı için 6 pro almış. Yazılanlardan sonra 6x pro içimden geçiyordu ama kısmet böyleymiş. Öneriler için çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

İnşallah daha iyileri kısmet olur sağlıkla .

1 Beğeni