Garmin Fenix 3 Kadran İçi Çizik

Merhabalar. Garmin Fenix 3 saatimin kadran içinde hardal renkli bir çizik oluştu. Giderek büyüyor. Başına gelen var mıdır acaba?

Kadran içinde derken ekran üzerinde mi çizik var? Nasıl bir çizik bu? Ölü piksel gibi bir şey mi? Yoksa camın alt kısmında mı bir çizik gibi bir şey var?
Görüntü atabilir misiniz?

1 Beğeni

Bence su geçirip su ve pas lekesi karışımı bir şey olmuş olabilir. Denizde düğmelere basınca alıyor hemen içeri garmin. Waterproof 50m filan hikaye.

1 Beğeni

Arkadaşımın Tactix (Fenix 3 ile aynı kasa) saatinde düğmeler çalışmıyordu. Baytekin’e götürdüğünde sualtında düğmelere basıp basmadığını sormuşlar. O da 100m su geçirmez denildiği için 1-2m derinlikte düğmelere basmasından dolayı böyle bir sorun yaşanmasının normal olmadığını söylemiş. Ciddi bir hasar oluşmadığı için kurutup teslim etmişler. Su altında düğmeleri kullanmamasını söylemişler.

1 Beğeni

Evet, ölü piksel olabilir.

Ölü piksel böyle olmaz,direkt ekranın kendisi hasar görmüş gibi

https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/fenix-5-series/195628/fenix-3-hr-display-issue

Aynı yer aynı leke. Çözememiş gerçi, değişim yapmışlar.

Aynısı benim Forrunner 245’te oldu yeni. Garanti kapsamında Baytekin’e götüreceğim.

Ekranın kendisinde sorun var. Ekrandaki sıvı kristal sızıp kaybolmuş gibi.

1 Beğeni

Benim Forrunner 245’i yukarıda yazdığım sebepten Baytekin’e götürdüm bugün. Anında, saati yenisi ile değiştirdiler. Tüm işlem 5 dakika sürmedi. Teşekkürler Baytekin…

2 Beğeni