Garmin Fenix 3 hr bağlantı sorunu

Merhabalar,
Garmin fenix 3 hr model saatimi bir türlü eşitleyemiyorum ve dolayısı ile bildirimleri vs alamıyorum. bir defa yaptım ve o gün sıkıntı olmadan çalıştı fakat son 2 gündür ne yaptı isem çalıştıramadım saat bağlanıyor tam eşitleyecek eşitleme başarısız oldu uyarısından sonra bağlantı kesiliyor sonra yeniden bağlanıyor ama bu sefer eşitleme hi çalışmıyor. ne yapmam gerekir bu sorunu yaşayan varmı?

Telefonunuz ne? Marka modele göre bile değişiklik gösterebiliyor, Samsung A5 idi sanırım eşitlenemiyordu mesela.

merhaba. aşağıdaki gibi bir sorun yasamıstım ve cevaplar almıstım. ıstersenız garmin fenix3 baslıgını inceleyebilirsiniz. bu arada ben servise yollamak durumunda kalmıstım. sorun çözülüp elime ulastı…

11 AY SONRA

usul2723 Eyl
Merhabalar.
1-Garmin fenix 3 aldım. Şu an için blueetoth ile bağlantıyı sağlayamıyorum. Aslında ilk kurcaladığım zaman (2 gün önce) bağlantıyı kurmuştum. şimdi olmuyor maalesef. yorumunuz olabilir mi?
2- Şarj süresini nasıl uzatırım. mesela işte çalışırken hangi özelliklerini kapamalıyım?

Şimdiden teşekkürler…

erol23 Eyl
Merhaba,

1. Bluetooth ile bağlantıyı garmin connect yazılımının içinden sağlamalısınız. Eşleştirmeyi telefonunun ayarlar kısmındaki bluetooth bağlantı bölümünden yaparsanız çalışmayacaktır. Tavsiyem, garmin connect içerisinden eşleşmeyi kaldırıp (Cihazlar > Saat > sağ üstteki 3 nokta ile ifade edilen menü > Cihazı Kaldır) yeniden eşlemenizdir. Garmin Express üzerinden saatin yazılım güncellemelerini yapmanız da önemli. Garmin Bluetooth yazılımı ile ilgili birkaç kritik güncelleme yayınlamıştı, saatiniz yeni olduğuna göre belki bu yazılım güncellemelerini almamış olabilir. (Şu an güncel Bluetooth/Ant versiyonu 3.60, Firmware versiyonu ise 7.60). Android telefonlarla bağlantıda bazı sorunlar yaşanabildiğine dair birşeyler gözüme çarpmış, bende bir LG telefon ile sorunlar yaşamıştım, telefon yazılımını tekrar yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Ios üzerinde genelde yavaş ama eskisi gibi tekrar tekrar denemeyi gerektirecek şekilde çalışmıyor, düzgün denebilir.

2. Pilin ömrünü uzatmanın yolu Garmin Connect > Ayarlar bölümünde yer alan Etkinlik İzlemeyi, saat üzerinden bluetooth bağlantısını ve saatle bağlantılı olan tüm sensor’lerin bağlantısını kesmenizdir. (Elbette telefon ile bağlantınız bluetooth’unda kapanması ile kesilmiş olacak). Widget’ların kapatılması da (Altimetre, Barometre, Termometre v.b.) size ekstra süre sağlayacaktır. Saat arayüzünü (Watch Face) Garmin’in stock arayüzlerine döndürmeniz bile faydalı olacaktır. (Fazlaca veri akışı sağlayan saat arayüzleri de pil ömrünü etkiliyor)

Ancak Fenix 3’ün pil süresi beklemede 6 hafta, Ultra Track modunda 50 saat ve GPS (1 sn) yaklaşık 16 saat (Fellnr test etmiş ve saatin kapanması 22 saat sürmüştü "In my testing, the longest battery life that’s available with good GPS is 24 hours with the Polar V800, then 22 hours with the Garmin Fenix 3, 19 with the Garmin 920XT, and 17 with the Garmin Epix.) gittiği için bence sizi sıkıntıya sokacak bir sürede su koyvermeyecektir. Elbette 6 hafta saatin yukarıda sayılan tüm bağlantı fonksiyonlarının kapalı olduğu bir durumu ifade ediyor. Açıkken (içinde antrenmanların da olduğu) birkaç gün kendini götürebiliyor. Diğer tüm saatler gibi USB marifeti ile şarj olduğundan kablosu yanınızdaysa her yerde saati şarj edebileceğiniz bir kaynak bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Saat aktivite esnasında da şarj olabiliyor.

Saatin bağlantı özelliklerini (oyuncak sever biri olduğumdan) ben severek kullanıyorum ve kapatma ihtiyacı duymuyorum.

Saatinizi güle güle keyifli koşularda kullanın.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim sorunu buldum çok saçma gelecek ama suunto spartan ultra saatimde var ikisi birden eşleşince garmine bağlanmıyor ama ne hikmetse suuntoya bağlanıyor suunto saati kaldırdım ve sorun direk çözüldü :slight_smile:

1 Beğeni