Garmin Connect'den Nike+ Run Club'a Eşitleme Problemi

Merhabalar herkese,

Benim ufak bir sorunum var. Ekimin ortasına kadar aşağı yukarı 6 aylık bir süre boyunca Garmin Connect saatimden aldığı koşu verilerini sorunsuzca telefona oradan da Strava ve Nike+ Run Club’a eşitliyordu. Fakat son iki koşumda yalnızca Strava’ya eşitliyor. Nike’da herhangi bir aktivite göremiyorum.

Şu dönemde bu ve buna benzer problemler yaşayanlar var mı? Yoksa sorun benim cihazlarımdan mı kaynaklanıyor merak ediyorum?

Nike Plus yazılımından ayarlar bölümü > İş Ortakları > Garmin’e tıklayarak bağlantıyı yeniden sağlamanız gerekiyor. Bilinmeyen (ancak Nike için süpriz olmayan) bir sebeple bağlantı kesilmiş görünüyordu (Garmin ile Nike logolarının arasında bir çarpı sembolü ile belirtiyor).

2 Beğeni

İlk olarak onu kontrol ettim. Bir sorun gözükmüyordu. Farklı cihazlarla tekrar denedim. Sanırım dönemsel bir problem çözüme ulaşamayınca acaba benzer problemleri yaşayanlar var mı diye buraya bir bakınmaya karar verdim.

Benim tavsiyem Garmin connect bağlantısını kesip baştan bağlayın. Garmin yakın zamanda api’sinde(altyapısında) bir değişiklik yaptı ondan kaynaklanan bir durum olabilir, örneğin Smashrun bu sebepten Garmin Connect’ten veri çekemedi bir süre.

2 Beğeni

Sorun görünmüyor, bağlı görünüyor ama ne yazıkki sorun var. Ben de bir süre herşey doğru niye geçmiyor diye ellemedim, ancak bağlantıyı yeniden kurunca çalışmaya başladı.

1 Beğeni

Merhabalar küçük bir özet geçeyim tekrar, bağlantıyı kesmek için web’den nike+'ın sitesine girdim. Bağlantıyı kesmeye çalıştığımda bağlantının kesilmediğine dair bir geri bildirim aldım. Telefondan baktığımda da iki logo arasında X işareti vardı. Yani tam bir arada kalmışlık durumu oldu.

Daha sonra konudan bağımsız olarak şans eseri telefonumu değiştirdim şimdi bağlantı tekrar sağlanmış gibi görünüyor. Ama henüz koşuya çıkmadım çıktıktan sonra tekrar güncellerim burayı.

Teşekkürler.

nikerun programının içindeki veriyi sildim geri nasıl yüklerim bügün kosumu garminde ve stravada kayıtlı kosum ama nike içine atamıyorum