Garmin 735xt ve 235 outdoor navigasyon ozellikleri

Merhabalar.
Garmin forerunner 735xt ve forerunner 235 cihazlarını inceliyorum.
Daha çok arazi koşullarında kullanmak için bir saat arayışı icerisindeyim. Hatta Nisan da iznik ultra 55k ye hazirlaniyorum.
Kullanmak istediğim senaryo daha önce koşulmuş arazi rotalarını saate yükleyip o rotayı saatten takip ederek koşmak.
Yeni üye olduğum için bir adet fotoğraf ekleyebiliyorum. Ekteki fotoğraf 735 in özelliklerine ait. 235 ye ise sadece back to start ve distance to destination özellikleri yer alıyor. Bu bahsettiğim senaryo için hangi saat uygundur?
Bilgisi olan var mı?

Bu arada bütçem en fazla 1500 TL civarı. Amazondan 735xt yı bu fiyata alabiliyorum.
Bu fiyat civarında onerebileceginiz başka bir saat varsa da önerilere açığım bu bahsettiğim özelliklere sahip olan.

Koşu özellikleri olarak 735 daha önde diye biliyorum . 735 ayrıca yüzme için de uygun .

Bütçeniz uygunsa 735 almak daha mantıklı tabi . Ama patika için 935 daha iyi olur ama onun fiyatı 400 Euro civarı.

Bende forerunner 235 var .müzik çalar özelliği saatlere yeni yeni eklenmeye başladı . Mevcut saatin ömrü yettiği kadar kullanarak ömrünü tamamladığında müzik çalar özellikli bir garmin veya suunto almayı planlıyorum.

Uygun alternatif olarak xiaomi amezfit 2’yi inceleyebilirsiniz .

735 Modelini kullanıyorum. Saate rota yükledim ve kullandım, bu mümkün.

Yarışlarda ancak rotadan ciddi bir sapma yaşarsanız fayda sağlayıp sizi rotaya döndürebilir onun dışında her daim rotayı takip edebilmek istiyorsanız pek uygun değil. Aynı zamanda rota ekranında hız, mesafe, vs. görüntülenemediği için; ben ana ekranda koşmayı tercih ediyorum. Yarışlarda son dakika rotanın değiştiğini de hesaba katarsanız, işaretleri veya patikayı takip etmek çok daha doğru.

Yarış dışı zamanlarda saate rota bilgisi yükleyip keşfe çıkmak istiyorsanız kesinlikle işe yarar.

Not: Rota ekranı üst modellerde ki gibi harita ekranı demek değil, sadece pusulaya göre yönü belli bir çizgiyi takip ediyorsunuz.

1 Beğeni

O fiyat seviyesine çıkınca zaten seçenekler derya deniz.:grinning:

Bu düşünmediğim ve doğru bir ayrıntı. Teşekkürler.

Teşekkür ediyorum. Tüm bunlar Dwmap uygulaması ile yapılabiliyor değil mi?

Rica ederim… Dwmap’i kullanmadım ama muhtemelen işe yarayacaktır. Son dönemde karşılaştığım .kml dosyalarını (bilgisayar ortamında) https://kml2gpx.com/ adresinde çevirip https://connect.garmin.com/modern/courses adresindeki hesabıma “İçe Aktar” seçeneğiyle yüklüyorum veya aynı sayfada kendi rotamı da çizebilebiliyorum.

Garmin connect aracılığıyla saate rota gönderip bu rotayı takip edebiliyoruz aslında. Ben sadece dwmap ile oluyor diye düşünmüştüm. O halde 235 bu şekilde rota takibi için kullanilabilir mi?
Kullanilabilirse 235 fiyatından dolayı daha uygun bir seçenek midir yoksa aradaki az fiyat farkı düşünülürse fazladan ozelliklerinden dolayi 735 daha verimli mi olur?

235 Bu özelliğe sahip mi bilmiyorum. Rota takibini ne kadar destekliyor araştırıp ona göre değerlendirmek lazım. 735’te bu işi ancak bahsettiğim kadar yapabiliyor.

Haritasız basit bir çizgiden oluşan rotayı izlemek sıkıntı olmayacaktir videolardan gördüğüm kadarıyla.

Siz 235 e rota atıp o rotayı takip etmek gibi birşey yaptınız mı hiç? Yapılabiliyor mu?

Her iki cihazın da kullanma kılavuzunu inceledim.

735 kılavuzunda navigasyon diye bir başlık var.
235 kılavuzunda böyle bir başlık göremedim.

Yine de kullananlardan görüş almak isterim

Yapılmıyor diye biliyorum . Baytekin’in kendi sitesinde özellikler detaylıca yazılı. Orada bütün cevapları bulursunuz.

235 koşu, 735 triatlon , 935 ve fenixler triatlon ve patika için uygun saatler .

Merhaba, 2 saatten de rota takibi mümkün değil. Daha üst modellere bakmanızda fayda var.
Ben 235 kullanıcısıyım. Geçen nisan ayında iznikte 50K yı ve bu ay 63K idahalf ultra yı bu saat ile koştum. GPS ve batarya konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Garmin Forerunner 735XT modeline rota yüklemek veya kendi çizdiğiniz rotayı takip etmeniz mümkün. Nasıl yapıldığını daha önceki cevaplarımdan öğrenebilirsiniz.

Bu kısa videoda rota takibinin nasıl olduğunu gösteriyor.

1 Beğeni