Garmin 245 GPS Sorunu

Merhaba. 2 hafta önce Garmin 245 satın aldım. Önceki Huawei GT2 Pro saatim ben koşmayı sevdikçe yetersiz kalmaya başlamıştı. Bu sabah oturduğum sitenin bahçesinde ilk defa koştum. Ancak yuvarlak şeklindeki pistteki antremanımı paylaşıyorum. Eski saatimde bir sıkıntı olmuyordu bu pistte. Fikriniz var mı? Etraftaki binalar yüksek değil. 4-5 katlı. Bildiğim kadarıyla jammer yok ve Garmin saatim iPhone 12 telefonuma bağlı. Galileo ve glonass, Türkiye’de kullanılmadığını düşündüğüm için şarjı uzatabilir düşüncesiyle kapatmıştım. Sadece GPS açık. Teşekkürler.

Galileo ve glonass’dan en az biri Türkiye’de sinyal alıyor, ikisi de olabilir.Kendi polar ignite saatimde ilk gps deneyiminde eyvah demiştim, sonra düzelmişti.AGPS özelliği varsa, saatin güncellemesi ile bulunduğunuz çevrede görülebilecek uyduların konumları saate yükleniyor.
Gps performansı için:
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/forerunner245/TR-TR/GUID-8F933BDD-AE3F-447F-9A06-64C4A3257DA5.html

Standart rotanızda test edebilirsiniz, orası daha düz.Hem bu hali, hem diğer uydu sinyallerini alacak modu deneyin, saatte sorun olacağını sanmam.Ultra track modu açıksa her saniyede değil belli saniye aralığında uydu sinyali alır.
Not:Evde cam kenarında koşu başlattığınızda-koşmasanız bile- eve yakın bir yerlerin gps’ini görecektir.
Kılavuz:
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/forerunner245/TR-TR/GUID-7331A37C-ED58-4C8E-B802-ADB5C1620C98-homepage.html

1 Beğeni

Çok teşekkürler Fatih Bey. GPS+Glonass seçtim. Bir de böyle deneyeceğim.

1 Beğeni

Japon ve Hindular gibi çok yerel kalan konum sistemleri hariç diğerlerinin sinyali Türkiye’de bulunuyor. Glonass ya da Galileo seçimi tamamen sizin deneyiminize bağlı. Fenix 5X’te Galileo mükemmel olmuştu benim için. Ama Fenix 6X Pro ile Glonass’tan pek bir farkını görememiştim.
Saatin telefonunuzla bir süredir işlenik olduğundan emin olun. Aktiviteyi açtığınızda direk başlatmayın. Fazladan birkaç dakika iyi bir sabitlenme elde edilmesi için bekleyin. Tekrar tekrar böyle çıkıyorsa başka bir rotada deneyin.

2 Beğeni