Garmin 245 GPS Sorunu

Merhaba. 2 hafta önce Garmin 245 satın aldım. Önceki Huawei GT2 Pro saatim ben koşmayı sevdikçe yetersiz kalmaya başlamıştı. Bu sabah oturduğum sitenin bahçesinde ilk defa koştum. Ancak yuvarlak şeklindeki pistteki antremanımı paylaşıyorum. Eski saatimde bir sıkıntı olmuyordu bu pistte. Fikriniz var mı? Etraftaki binalar yüksek değil. 4-5 katlı. Bildiğim kadarıyla jammer yok ve Garmin saatim iPhone 12 telefonuma bağlı. Galileo ve glonass, Türkiye’de kullanılmadığını düşündüğüm için şarjı uzatabilir düşüncesiyle kapatmıştım. Sadece GPS açık. Teşekkürler.

Galileo ve glonass’dan en az biri Türkiye’de sinyal alıyor, ikisi de olabilir.Kendi polar ignite saatimde ilk gps deneyiminde eyvah demiştim, sonra düzelmişti.AGPS özelliği varsa, saatin güncellemesi ile bulunduğunuz çevrede görülebilecek uyduların konumları saate yükleniyor.
Gps performansı için:
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/forerunner245/TR-TR/GUID-8F933BDD-AE3F-447F-9A06-64C4A3257DA5.html

Standart rotanızda test edebilirsiniz, orası daha düz.Hem bu hali, hem diğer uydu sinyallerini alacak modu deneyin, saatte sorun olacağını sanmam.Ultra track modu açıksa her saniyede değil belli saniye aralığında uydu sinyali alır.
Not:Evde cam kenarında koşu başlattığınızda-koşmasanız bile- eve yakın bir yerlerin gps’ini görecektir.
Kılavuz:
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/forerunner245/TR-TR/GUID-7331A37C-ED58-4C8E-B802-ADB5C1620C98-homepage.html

1 Beğeni

Çok teşekkürler Fatih Bey. GPS+Glonass seçtim. Bir de böyle deneyeceğim.

1 Beğeni

Japon ve Hindular gibi çok yerel kalan konum sistemleri hariç diğerlerinin sinyali Türkiye’de bulunuyor. Glonass ya da Galileo seçimi tamamen sizin deneyiminize bağlı. Fenix 5X’te Galileo mükemmel olmuştu benim için. Ama Fenix 6X Pro ile Glonass’tan pek bir farkını görememiştim.
Saatin telefonunuzla bir süredir işlenik olduğundan emin olun. Aktiviteyi açtığınızda direk başlatmayın. Fazladan birkaç dakika iyi bir sabitlenme elde edilmesi için bekleyin. Tekrar tekrar böyle çıkıyorsa başka bir rotada deneyin.

2 Beğeni

Selamlar google a GPS sorunu yazınca bu başlık çıkıyor ben de burdan ekleme yapmak istedim… Aynı sorunu farklı bölgelerde ben de yaşadım hatta patika koşularinin birinde arkadaşlar koşu bittikten sonra kayıp mı oldun diye aradılar…
Bu sorunun çözümü için teknik servisi aradım bana denilen garmin saati bilgisayardan guncelleyip eşitlemek sonrasında saatten hem koşu hem de kross koşu bölümünden GPS ayarlarini GPS+Galileo seçmek glonass Rus uydusuymus ve savaş olduğu için sağlıklı veri alınamıyormuş… Ben denedim ve düzeldi umarım işinize yarar

2 Beğeni

merhaba,
kalibrasyon yaptınız mı?

Yaklaşık 2 yıldır fabrika ayarlarında kullandım… Birkaç gündür oluşan sorun üzerine araştırıp teknik servisi de aradım… Kalibrasyon ile ilgili bilgim yok

1 Beğeni

Her indoor koşudan sonra Garmin saat koşu bandı üzerindeki km bilgisini girmeye izin veriyor. Kalibrasyon derken sanırım onu kastetmiş.
Aslında orada da şöyle bir sorun oluyor. Kalibre etseniz bile o kalibrasyonunuz koşu bandındaki o hız için yapılmış oluyor. Ertesi gün başka bir hızda koşsanız yine kalibrasyon gerekiyor. Ayrıca kalibre etmenize rağmen stravaya ve garmin Connect e kalibre edilmemiş bilgilerle atıyor. Bunu farkettim.

1 Beğeni

Settings → Sensors & Accessories → Compass Bölümü var mı bi’ bakar mısınız? Varsa onu açık havada bi’ kalibre etmeyi dener misiniz? Bir de Compass’ın altında Altimeter bölümünü de kalibre edin mutlaka. 245 modelinde var mı emin değilim yine de bakmanızda fayda var

1 Beğeni

Merhaba
Dediğiniz ayarlar ya yok ya da ben bulamadım ayrica sıkıntım çözülmüş görünüyor belki çözüm arayanlara destek olabilir yazdıklarınız

1 Beğeni

Genel bir sıkıntı var. Sizin saatinizden kaynaklanan bir sıkıntı değil. Garmin forumunda çeşitli başlıklarda tartışılıyor. Benim takip ettiğim başlık aşağıdaki başlık.

Glonass’dan Galileo’ya çevirdim ben sadece. Şu ara Rusya savaş vs’den kendi sistemine de dokunuyor olabilir.

1 Beğeni

Konu çok iyi denk geldi. Bende 3 gündür aynı sorunu yaşıyorum. Saçmalayan bir parkur, ve yükseklik bilgisi ile karşılaştım koşu sonunda. Acaba garmin connect güncel değil mi diye düşündüm. GPS Galileo yaptım şimdi. Bakalım akşam koşusu nasıl olacak?
GPS Galileo yapıp deneyenler sonucu yazarsa uygun olacaktır
Keyifli koşular…

1 Beğeni

Bende 3 gündür saçmalama yüzünden araştırma sonucu bu başlığa ulaştım… GPS+ Galileo çözüme ulaştırdı beni

1 Beğeni

Garmin’den şöyle bir çözüm geldi.

2 Beğeni

Merhaba, bende bir süredir (bir yıldan fazla) 245 kullanıyorum. Henüz bahsedilen gibi bir GPS sorunu hiç yaşamadım. Lokasyon olarak Kocaeli gölgesindeyim.
Normalde GPS+Glonoss idi. Sorun yaşamama rağmen dün GPS+Galileo yaprak tekrar bir aktivite yaptım ve sorun yaşamadım. Navigasyon modunuda kullandım.
(Bilgi olsun diye paylaşıyorum)

1 Beğeni
3 Beğeni

Bayram seyran derken ancak 1 hafta sonra kosabildim. GPS Galileo ile sorunsuz bir koşu oldu.
İz düşümler ve rakım bilgisi hata vermedi.

1 Beğeni