Forumda reklamlar

Merhaba,

Dikkatinizi çekmiştir, artık forumda Google reklamları görünüyor. Bunu yapmayı hiç istemiyordum ancak çaresiz kaldım. Bu yazıların, paylaşımların, fotoğrafların da bir yerlerde host edilmesi gerekiyor. Hosting ücreti de son gelişmelerden sonra uçtu. Reklamlar kurtaracak mı? Hiç sanmıyorum. Ama en azından bir kısmını karşılayıp üzerimdeki yükü azaltabilir.

KoşuForum’a uzun dönemli (örneğin yıllık) sponsor olabileceğini düşündüğünüz firma veya kişiler varsa benimle iletişime geçebilirsiniz.

Herkese iyi antrenmanlar.

Mert

14 Beğeni

Kendi içimizde bir kaynak yaratmayı değerlendirsek? Forumu severek takip ediyoruz, bunun mali yükünü Mert’in omuzlarına bırakmak haksızlık.

9 Beğeni

Patreon hesabı açsak, Türkiye’den alınabiliyor mu ödemeler? Bilen var mı?

1 Beğeni

Forumun donem donem karşılaştığı temel sorun. Onceki başlıkta burada olursa daha sağlıklı olabilir. http:https://kosuforum.com/t/destegimiz-artik-yok/2562

Katılıyorum, üzerime düşeni yapmak isterim doğrusu.

2 Beğeni

Bu işlerden hiç anlamayan birisi olarak merak ettiğim şey maliyetler çok mu yüksek? Bu kadar koşucunun olduğu, güzel bilgi paylaşımlarının ve yarış haberlerinin, yorumlarının olduğu siteye spor markaları, yarış organizatörleri, saat markaları hiç mi destek olamıyor?
Not: Maliyet hakkında hiç bilgim yok.

@spinodal maalesef reklamların olması görsel olarak bizleri üzdü. Ancak bu sorunun üstesinden gelmek için neler yapabiliriz? Hosting ücretinin bir kısmını karşılamak isterim. (50 TL civarı)

2 Beğeni

Forum üyeleri arasında crowdfunding yapılamaz mı?

1 Beğeni

Maddi olarak üzerimize düşeni, Mert paylaştırsın ödeyelim ara ara. Buraya zeval gelmesin.:blush:

1 Beğeni

Şöyle bir şey olsa mesela?
Olur mu acaba?

4 Beğeni

Patreon destekçileri forumda kolaylıkla fark edilebilecek. Kullanıcı adının altında, avatarın yanında ‘patron’ ifadesini görebilirsiniz.

Mert Bey peki bu iş kalıcı çözüm sağlayacak mı?
İsteyen bu şekilde yardım edecek isteyen bedava mı üye olacak? Anlamayanlar için biraz daha açabilir miyiz?

1 Beğeni

Üzerimize üşen neyse yaparız Mert bey bu forum yaşamalı.

1 Beğeni

Kalıcı bir çözüm olacak mı bilmiyorum, hep birlikte göreceğiz. Tabii ki forum her zaman herkese açık olacak. Üyelik veya ödeme gibi bir zorunluluk hiçbir zaman düşünmedim, düşünmedik. Bu tip yazışmalar olduğunda forumdaki üye arkadaşlardan destek olmak isteyenler çıkınca bunu nasıl sağlayabiliriz düye düşünürken Patreon seçeneğini buldum. Patreon içerik üreticileri için oluşturulmuş bir platform. Ücetsiz içerik üretirken bile harcamalar oluyor. Bizim durumumuz da benzer, o nedenle patreon hesabı açtım.

Patreon’un işleyişi şöyle: herhangi bir içerik sağlayıcının sayfasına gidip destekleyici olmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Onlar buna “patron” demişler, şakayla karışık. Aylık olarak ne kadar destek olmak istediğinizi belirtiyorsunuz ve kredi kartınızı giriyorsunuz. Ben 1, 3 ve 5 dolarlık seçenekler belirledim. Fazlasına gerek yok. 10-15 patron olsa forumu ayakta tutar. Dahası olursa daha da iyi olur. Yapamadıklarımızı yaparız (örneğin çok sık yedek alamıyorum, daha sık yedek alabilirim).

Aslında Patreon geleneğinde, destekçilere özel şeyler sunmak var. Yani, tamam herkese ücretsiz ama destekçiler biraz farklı olsun gibi düünülmüş. Örneğin video yayınlıyorsanız onlar önce görüyor ya da makale yazıyorsanız bazılarını sadece onlara gösteriyorsunuz. Biz forum bu fark yaratma işini nasıl yaparız bilemedim. Şimdilik hoşluk, güzellik olsun diye “patron” isimli bir grup kurdum, oraya onları eklerim dedim. Böylece profillerinde görünür, hoş olur. Tabii destek olup bunu göstermek istemeyen olursa onları gruba eklemem.

Şimdilik böyle. Sizlerin de aklına bir şeyler gelirse konuşalım.

6 Beğeni

Ben bu forumdan kendi adıma çok yararlandım çok şey de öğrendim. Ayakta tutma taraftarıyım, reklamlı hali gerçekten çok kötü, özellikle mobilden girince.
Bu fikiri destekliyorum, kendimce desteğe de varım.

Bence her giren her hafta en az iki kere farkli alanlardaki reklamlari tiklasa yeterli … :slight_smile: