Forum Yaş Aralığı - Anket

Forumun yaş aralığı kaç hiç merak edeniniz oldu mu ?

• 20 yaş ve altı
  • 20 - 25
  • 25 - 30
  • 30 - 35
  • 35 - 40
  • 40 - 45
  • 45 - 50
  • 50 - 55
  • 55 - 60
  • 60 - 65
  • 65 - 70
  • 70 üstü

0 oylayan

6 Beğeni

Ankete katılım doyuma ulaşınca bu başlık altında yaş dağılımının sebepleri ve sonuçları hakkında tartışabiliriz.

1 Beğeni

Acaba 25, 30, 35, 40 vb. yaşındakiler bardağın dolu tarafını mı, yoksa boş tarafını mı işaretledi…? :smile:
(Anket seçeneklerinde “böcek” olabilir mi?)

1 Beğeni

20-25 yaş aralığı neden bu kadar az ? :frowning:

1 Beğeni

çünkü kimse akıl yaşta değil baştadır sözüne inanmıyor gidip yaşlanıp akıllanıyor !

5 Beğeni

Hiç başlamamaktansa, geç de olsa başlayabilmek en iyisi…

3 Beğeni

Çünkü bizde insanlar spora 30 yaşını geçip vücudu kendisini salmaya başlayınca tekrar eski görünümümü kazanayım diye başlar. O yüzden ülkemizde sporcu olmayıp 30 yaş altında spor yapanlar istisna seviyesindedir.
Sınavlara son gün çalışan,
İşlerini hep son ana bırakan,
70 yaşından sonra hacı olma derdine düşen,
bir millettin genç yaşta spora heves etmesi beklemek biraz iyimserlik olur :slight_smile:

12 Beğeni

Bugün merak ettim ve koşarken Eskişehir’de Osmangazi Üniversitesinin etrafından , öğrencilerin yoğun olarak yaşadıkları bulundukları yerden de geçtim ve sonuç ;dalga geçen mi dersiniz, gülen mi ,hayatında ilk kez koşan birisini gören mi dersiniz her türlü saçma davranışı gördüm ve şimdi 20-30 yaş aralığının neden böyle az olduğu belli oldu :confused: :confused:

6 Beğeni

Biz sanılanın aksine korkak bir milletiz. Kendi tembel ve konforlu dünyasına tehdit oluşturan herşeyden korkar ve bu korkularını bu tip tepkiler ile gizlemeye çalışır. Sizi de bir tehdit olarak gördükleri için bu tip davranışlar ile sizi yıldırıp yolunuzda çevirmek isterler. Siz yılmayın, çünkü doğru yoldasınız :slight_smile:

6 Beğeni

An itibariyle popülasyon %75 'lik bir oran 30-45 yaş aralığında toplanıyor. Aslında sonuç çok şaşırtmadı. Dışarda koşanlar ile forum paralellik gösteriyor demek ki.

2 Beğeni

Buranın ihtiyarları alanında bilgili insanlar, foruma her girdiğimde kendime birşeyler katıyorum

2 Beğeni

20 yaş altı neden bu kadar az sorusuna belki şu bir cevap olabilir.

Çoğu genç lise-üniversite sınavları telaşında olduğu için spora ayrılan zamanı boş görüyor. Mesela basketbola yazılan gençler bir müddet sonra dersler ve basketbol arasında seçim yapmak durumunda kalıyorlar.

Benim gördüğüm kadaryla gençler arasında en yaygın spor vücut geliştirme. O da biraz ilgi çekmek için gibi geliyor bana.

Koşu nankör bir spor. Disiplin ister, başlarda zorlar, havalı değildir. Topla yapılan sporlar gibi oyun yönü hiç yoktur.

Kısacası koşunun kalesinde 10 tane gol varken bu kadar rağbet görmemesini doğal buluyorum. Çocuğum olursa yürümeyi öğrenir öğrenmez koşuya başlatacam.

6 Beğeni

Doğru tespitler. Açıkçası 18-20 yaşındaki halim koşudan herhalde hiç hazzetmezdi. Biraz sakin kafa sporu, kendini dinlemeyi vaat ediyor. İstisnalar vardır elbet ama o yaşlarda sosyalleşmek, ortamlara akmak ister genelde insan. Koşunun karşı cinsi o etkileme şansı da çok çok az sanki. Hiç koşan ergen idolü gördüğümü de hatırlamıyorum. Sonuç olarak gelecekteki çocuklarımı kesinlikle koşmaya zorlamam herhalde.

2 Beğeni

… eh %75 ten ayrılmama birkaç ay kalmış :wink: oldtimer

@hacitalha o kadar doğru tespitlerde bulunmuşsunuz ki tebrik ederim. Ben de 26 yaşımda başladığım koşu serüvenimin öncesinde her türlü sporla uğraştım ama hep yarım kaldı (sınavlara hazırlık, okul vs yüzünden). Şimdiki aklım olsa gibi cümleler kurmaktan haz etmem ama keşke çok daha önce keşfedebilseydim koşuyu ve güzelliklerini. İlk hedefim büyüdüklerinde sevgili yeğenlerime bu sporu öğretmek. Tabi ilerlemek için seçim onlara kalmış ama en azından ben göstermiş ve öğretmiş olayım :slight_smile:

1 Beğeni