Forum görünüm seçeneği

Merhaba,

Discourse’un 1.8 sürümü ile gelen özel ara yüz seçimi desteğini anımsatmak istedim. Kullanıcı sayfanızda önce üstteki menüden "Tercihler"i seçip, sonra da soldaki menünün en altında "Interface"i tıklayarak bu seçimi yapabileceğiniz yere erişebilirsiniz (aşağıda ekran görüntüsü). Şu an için standart görünüme ek olarak “Material Design Theme” seçeneği var. Onu seçip hemen altındaki checkbox’ı işaretlerseniz forum size farklı görünecek.

Umarım yakında daha fazlasını ekleriz.

7 Beğeni

Bir süredir paylaşmak istediğim bir konuyu bu başlık altında dillendirmek sanırım uygun olacaktır. Bir tek ben mi böyle düşünüyorum bilmiyorum ama forumu ilk kez ziyaret eden biri olsam bu platformun sahibinden gibi ikinci el spor malzemelerinin satıldığı bir kanal olduğunu zannederdim. Zira neredeyse her gün mutlaka foruma girip yarışlar, antrenman ve beslenme önerileri, parkur bilgileri, inceleme yazıları üzerine yeni bir paylaşım var mı diye göz gezdiriyorum. Ancak ana sayfayı istila eden ilanların arasında konu cımbızlıyor halde buluyorum kendimi. Forumun ana sayfasında tüm ikinci el ilanların listelenmesi bence çok da elzem değil. Zira bu şekilde bir satış platformu olmak amacıyla yola çıkmadığınızı sanıyorum. Kaldı ki Letgo dan tutun sahibinden’e kadar bu işi profesyonelce yapan platformlar var. Forumun ana sayfasından ikinci el satış ilanlarını kaldırıp ayrı bir başlık altına taşımayı bence bir düşünün. Bu sayede ana sayfadan güncel bilgilere ulaşmak daha kolay hale gelecektir.

1 Beğeni

Merhaba,

Aslında böyle hissettiğinizde, yani şöyle olsa daha mı iyi olabilirdi diye, forumun kişiselleştirme seçeneklerini kurcalamanızı öneririm. Merak ettiğiniz ama bulamadığınız bir şey olursa bana sorabilirsiniz.

Satilik ilanlari da diger tum postlar gibi, onlardan bir farki yok. Belki bazi insanlar sadece onlar icin geliyor olabilir. Bir post edit edildiğinde ya da yeni bir cevap yazıldığında en üste taşınıyor. Bunlar sürekli yukarı taşındığına göre demek ki ilgi büyük. Bu tercihler kisiden kisiye degisebileceginden boyle gelismis ortamlarda kisisellestirme secenekleri olur.

Eğer bir kategorideki postlarin sizin icin “En Son” sayfasinda (yani forumun acilis sayfasinda) gorunmesini istemiyorsaniz o kategoriyi acip sag üst kosedeki üstünde ici bos yuvarlak olan dugmeyi tiklamali ve bu kategoriyi izlemek istemediginizi belirtmek icin en alttaki “Susturuldu” secenegini secmelisiniz. Boylece o kategori sizin icin ana sayfada gorunmez olacaktir. Halen o kategoriye gidip yazilanlari görebilirsiniz. (Aşağıda ekran görüntüsü paylaşıyorum)

Bunun ötesinde forumu açarken ‘En Son’ seçeneği ile değil de ‘Yeni’ seçeneği ile açılmasını isterseniz şu adresten: http:https://kosuforum.com/new , ‘Okunmamış’ postlarla açılsın istiyorsanız da şu adresten: http:https://kosuforum.com/unread erişebilirsiniz.

Umarım faydalı olur.

Mert

2 Beğeni

Bence forumda ikinci el ilanları işe yarıyor.Koşu ile ilgili ikinci el bir ürün alacaksam ikinci el ilan sitesinden almaktansa burayı tercih ederim. Aynı şekilde satarken de. Buradaki kullanıcılara daha çok güven duyuyorum. Eski saatimi buradan bir arkadaşa taksitle sattım. Tanımama rağmen forum üye olmasından dolayı saati gönderdim. İkinci el ilan sitesinden tanımadığım biriyle bu şekilde alışveriş yapmazdım.

3 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Kendi kişisel görünüm seçeneğimi tarif ettiğiniz şekilde değiştirdim. Fakat şu da var ana sayfada görünüm tercihini değiştirebileceğimi ancak sizin bilgilendirmeniz sonucu farkedebildim. Neticede çoğu kullanıcı standart ana sayfa görünümünden memnunsa konuyu çok da uzatmamak lazım. Emeğiniz için teşekkürler.

3 Beğeni

Yanlış anlaşılma olması ben ikinci el ilanlar kaldırılsın demek istemedim. Sadece ana sayfada doğrudan gözükmesine gerek olmadığını, ikinci el ilanların olduğu sayfa için ana sayfaya bir link koyulsa yeterli olacağını düşündüm. Ancak sanırım bu görünüm genel olarak kullanıcıları çok rahatsız etmiyor. Ben tarif edildiği şekilde kişisel tercihlerimi güncelleyerek istediğim ana sayfa görünümüne kavuştum. En azından standart görünümü değiştirebileceğimi öğrendim.

5 Beğeni