Favori yarış türünüz hangisi? - ANKET

Forumun anket özelliğini kullanayım istedim :smile:

Favori yarış mesafeniz hangisi ve neden?

• 10k altı yarışlar
  • 10k ve civarı yarışlar
  • Yarı Maratonlar
  • Maratonlar
  • Patika Maratonları
  • 50k civarı ultralar
  • 80k civarı ultralar
  • 100k civarı ultralar
  • 130k civarı ultralar
  • 100m civarı ultralar
  • Daha uzun ultralar
  • Çok günlü etaplı yarışlar
  • 24 saat benzeri zamana karşı olan yarışlar
  • Vertical Race (Tahtalı Sky Run tarzı dikey tırmanışın ana unsur olduğu yarışlar)

0 oylayan

1 Beğeni

100m civarı ultra ne demek ? 100 k var zira . Edit 100 mile sanırım :smile: yazdıktan sonra aklıma geldi benim gibi düşünenler olur diye silmedim mesajı

1 Beğeni

Patika koşularını daha çok seviyorum ama gücüm henüz uzun koşmaya yetmiyor

1 Beğeni

Amacım daha uzun mesafeleri deneyebilmek için 100 k ultralarda vücudu hazırlamak.

1 Beğeni

Koskoca forumda sadece 42 aktif kişi var galiba :smile:

Ultra maratonlar bir çok kişi için uzak olabilir . Bir çok kişi istese de vakit vs. problemlerle gerekli hazırlığı yapamadığı için katılmaz/katılamaz ilgi alanları dışında olabilir. Yol koşuları özellikle kısa mesafeler genele hitap etmesine rağmen anket yine ultra ağırlıklı çıkıyor. Bu ankette yol koşusu tercihinin çok olacağını tahmin ediyordum . Başlıklara yorum yazmayıp takip eden çoğunluğun daha kısa mesafe tercihleri olduğu ,konu ultra olunca da konunun dışında kaldıklarını düşünüyordum.Ankette bu sorunlarını dile getirirler diye umuyordum ama sanırım benim ki düşünce okuma olmuş.

Aslında insanların genel profili hakkında haklısınız.
Ama anketin ultra ağırlıklı çıkmasının sebebi; forumu aktif kullananların genelde maraton ve/veya daha üstü koşan kişiler oldu için diye düşünüyorum.
Anket bu haliyle geneli değil, aktif forum kullanıcılarını tarif ediyor gibi.

Yol için 5-21 aralığı uygundur.
patika için 30k çıkılabilir gibi geliyor. Emin değilim ama,sanki 15 civarı da iyi gibi. belki de 21 :slight_smile:

daha uzun mesafeyi koşmayı algılayamıyorum. 17-18k civarı sıkılıyorum,sanıyorum kortizol salınımı artıyor.