Favori koşu ayakkabı markalarınız neler ? (patika)

• Adidas
  • Altra
  • Asics
  • Hoka One One
  • Inov8
  • La Sportiva
  • Mizuno
  • Nike
  • Salomon
  • Scott
0 oylayan
3 Beğeni

Diger secenegi - Saucony

3 Beğeni

Üstadım sen benden çok daha iyi bilirsin fakat ben zemine göre değiştiriyorum ayakkabı seçeneğimi.Benim her türlü zeminde giyip deneyip memnun olduğum tek marka LA SPORTİVA ultra raptor.hem 1. Nesil hem.2 nesil.Ankette onu işaretledim zaten .Fakat kısa bir parkur koşacaksam ve süratli hareket edeceksem o zaman HOKA torrent yada SAUCONY peregdrin kullanıyorum .Bence en teknik dedikleri araziler için en uygun ayakkabı özelikle çamur varsa üstlerine yok ,tek kusurları ise yastıklama son derece az iki markanında (bana göre tabiki) ALTRA olimpus serisi kullandım o ayakkabılarda iyi fakat yeni koşucular içşn pek uygun değil yastıklama ve taban biçimi yüzünden alışık değil iseniz feci alt baldır ağrısı yapar alışana kadar .SALOMON speedcross kullandım özellikle çamur için fakat başta yazdığım iki marka bana göre onu solladı geçti .ASİCS trabuco max serisi ayakkabıların hem 1. Nesli hem 2. Nesli var ilk nesil için bişey diyemem ama ikinci nesil HOKA speedgoat kadar iyi ve her zaman koştuğum 10 k lık bir parkurda 2’5 dakika fark attırdı bana .Alınırmı ? Bence evet.NIKE pegasus serisinin değişik nesillerini aldım fakat baş parmaklarım biraz iri o yüzden büyük almama rağmen üst ön kısmına değdi ve rahatsız oldum.Gündelik ayakkabı yaptım onları .ADİDAS terrex ultra agrevic kullandım fakat gereksiz sert buldum tabanı ve bir kaç yerde ayağından fırt diye çıktı .Benim tecrübelerim bu kadar .Ayaklarım 47’5 bazı markalarda 48 o yüzden türkiyede bulamıyorum ve hep dışardan arkadaşlarıma sipariş veriyorum .Almışkende hep koşu ayakkabısı alıyorum gündelik olarakta kullanıyorum.

6 Beğeni

Bide runnerinn sitesinde indirim var .Özellikle salomonlarda feci düşmüşler

1 Beğeni

Benim gariban altra ya kimse oy vermemiş gibi.
İndirimde bulabilirsem ilk denemek istediğim Inov8 ve La sportiva pek talep görmemiş.
Asics ve Nike benim listemde son sıralarda gelir, ancak Tr de en ucuz ve kolay ulaştığım için ben de Nike kullanıyorum. Pegasus Trail ile şakır şakır kayıyorum. Özellikle teknik rotalarda direkt rezil oluyorum kayıp düşmekten. Ancak bütçe ona el veriyor.
Altra ile 1 kez bile düşmedim.

2 Beğeni