Erciyes Ultrada Koşan Sporcu Abimiz Muammer Bey Kalp Krizi Sonucu Yaşamını Yitirdi

Üzücü bir haber aldık,sanırım Erciyes Ultra 25k yarışında bir sporcu 11. km de kalp krizi sonucu yeşamını yitirmiş. Tüm koşu camiasının başı sağolsun.Detayları bilmiyorum,acaba daha önce böyle bir kalp hastalığı hikayesi varmıydı kendisinde veya ailesinde? Kendimi sorguladım önce,yıllardır koşuyorum ama hiç kalp doktoruna görünmedim. Sanırım hayati önemdeki bazı şeyleri ihmal ediyoruz.

6 Beğeni

Çok ama çok üzücü bir durum. Allah ilk başta annesine ve tüm sevenlerine sabır versin.
:pensive:

4 Beğeni

çok kötü bir haber…ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum…

4 Beğeni

Allah rahmet eylesin başımız sağolsun.

3 Beğeni

52 yaşındaymış Muammer Çam. Oğlu da aynı yarışta koşuyormuş, bu sene Runatolia’da 5.50 pace ile maraton tamamlamış, dağyenice’de 2020’de 33k koşmuş, eski futbol hakemi…

çok üzücü gerçekten…

5 Beğeni

Ben de o koşudaydım, arkada kalan arkadaşlarım görmüşler, cp noktasına 30-40 mt kala yere oturmuş. (Ki inanılmaz bir çıkış vardı cp öncesi) sonra hatta geçenlere biraz oturayım, fena değilim gibisinden birşeyler söylemiş. Arkadaşlarım devam etmiş ve sonrasında bu haberi aldım bitirdiğimde. :slightly_frowning_face:
Bence sky yarışı düzenleyen arkadaşlar artık bu yeterlilik konusunun üzerine eğilmeliler. Aladağlar gibi olmalı. Çünkü yarış sabahı servislerle gidilirken, arka sıramda ilk trail koşusu için bu rotayı seçenler vardı ve işin kötüsü sky koşusu hakkında hiçbir deneyim ve fikri olmadan katılıyorlardı. Bu üzücü olayı öğrendikten sonra aklıma hemen bu arkadaşlar da geldi. Bilemiyorum, çok üzüldüm. Çok güzel bir yarıştı benim için ama bu olay ve bu düşüncelerden tadını çıkaramadım desem yeridir.

10 Beğeni

Allah rahmet eylesin inşallah .Aynı yaştaymışız .Korktum baya bi. Bazen bacaklarımve aklım daha hızlı hadi sen bunu yaparsın diyo ama dinlememek lazım belkide .çok üzüldüm

5 Beğeni

Cok severek beraber kostugum birisiydi muammer bey inanmadik bas sagligi mesajlarini gorene kadar da inanmiyordum resmen. Cok uzucu cok trajik bir durum :frowning:

5 Beğeni

Başınız sağolsun .mekenı cennet olsun

3 Beğeni

Allah rahmet eylesin başımız sağolsun.

2 Beğeni

Benim tam önümde gerçekleşti, muammer abi o sert çıkışta yere yığılıverdi. Son anlarına şahit oldum. Telefonla yardım istedik. Durumun ciddiyetini anlatmak için hemen yukarı tırmanıp doktor gönderilmesi gerektiğini belirttim. Telefonla doktor istediler. Fakat maalesef muammer abiyi kaybettik. Allah rahmet eylesin. . :frowning:

8 Beğeni

Allah rahmet eylesin Yakınlara güç,sabır versin

2 Beğeni

Tanışmadan tanıdığım…çok zor…Ailesine sabır diliyorum…İnsan konduramıyor. Mekanı cennet olsun.

2 Beğeni

Allah rahmet eylesin, bu sene dagyenicede beraber koştuk, oldukça dinç ve iyi durumdaydı, yanımdan selamlayarak hızlıca geçti. Çok beyefendi bir insandi mekanı cennet olsun.

3 Beğeni

Allah rahmet eylesin çok üzücü bi durum

3 Beğeni

Allah rahmet eylesin, sabır dilerim yakınlarına. Çok üzücü bir olay.

2 Beğeni

Parkurda ki kanyona indiğimizde , muammer bey bir kaç arkadaş tam çıkışta konuşuyorlardı. Bende bileğinizde mi sıkıntı oldu demiştim. Tansiyonun düştüğünü biraz dinleneceğini gelenlere izah etti , zaten 100-200 m sonra cp var orda daha da dinlenirm diye düşündü galiba. Biz çom zor çıktık cp noktasına. Yarışmayı bitirdikten sonra pansuman yaptırmak için ambulansa giderken o talihsiz haber aldım. İnsan yıkılıyor, hepimizin başına gelebilecek bir durum . İnsanın aklı almıyor. Allah rahmet etsin.

4 Beğeni

Koşu camiasımızın başı sağ olsun. Ailesine sabırlar diliyorum.

Üzüntümün yanında;
Benim çıkarmam gereken ders bu tarz vakalarda hepimizin sorumluluk duyup, (başta organizasyon), en az bir kişinin yanında beklemesi ve varsa koşuyla ilgili özel ilk yardım konularına odaklanmak olmalı.

2 Beğeni

Yanlız değildi yanında ona eşlik edenler vardı. Hatta koşucu bir dr arkadaşın ilk müdahaleyi yaptığını öğrendik. Sonuçta değerli bir canımız gitti. Bu değişmiyor.

3 Beğeni

Kusura bakmayın yorumum o anki durumdan bağımsız kendi adıma çıkardığım bir ders.(yarışın genelini düşünerek). Ne güzel ki müdahale edilmiş.

4 Beğeni