Eker I'Run 2018 Yaris Raporu

Herkese selamlar,

Adım Adım İZMİR olarak Eker Meydana ulastigimizda ortamin oldukca renkli oldugunu gormekle yarisin havasina girmeye basladik ve hizli bir sekilde kitlerimizi aldik. Sehir disindan gelenlerin yogunlukta oldugu bir yaris oldugu icin yaris sabahinda yarisin baslamasina bir saat kalaya kadar kit dagitimi devam etti. Onceki senenin aksine hava oldukca sicak ve nem orani da yuksekti. Gectigimiz sene firtinadan dolayi istanbuldan kosuculari getiren feribot seferleri iptal olmustu. Sansliydik ya da en azindan biz oyle dusunuyorduk :slight_smile:

Kucukler ve engelli kosucularin keyifli kisa yarislarindan sonra bizim zamanimiz gelmisti.

Yarisin baslamasi ile birlikte ilk ucyuz metreden sonra hafif hafif yokus cikmaya basladik ve yaklasik 1km ciktiktan sonra guzel bir inisle vucudlar sanirim tam anlamiyla isinmisti. Neredeyse hicbir duzlugun olmadigi yarista yine bir egim bizi karsiladi ve bu seferki uzun ve sertti. Cikislarin en guzel yani inislerdir dusuncesiyle yavas yavas ciktim ve inise gectikten sonra 7,5 k mesafesinden donuse basladik. Ayni rotayi geri donerek yarisi saglikli bir sekilde bitirdim.

Genel anlamiyla keyifli ama pek de kolay olmayan benim icin antrenman yarisi bitti ve Kapadokya oncesi guzel bir fragman oldu. Film 2 hafta sonra :wink:

Artilari
1- Bagis kosusu olmasi ve bircok hayata dokunulmasi.
2- Yeterli sayida su istasyonu olmasi.
3- Cok katilimcili bir yaris olamasa da yine de iyi sayida eglence ve muzik ekipleri olmasi.
4- Baslangic ve bitis noktasinda yeterli teknik imkanlar olmasi ( Gida, tuvalet, park yeri, dinlenme ve oyun alanlari olmasi

Eksileri
1- Baslangicin soylenen saatte olmamasi.
2- Beslenme istasyonlarinda sadece su olmasi ve yiyecek olmamasi.
3 - Yaris bittikten sonra verilen gidalar elimize aldigimiz bir posete atilmasindansa hazirlanip gelenlere verilse orada sira beklemezdik.
4- Çiğ kofte guzel bir yemegimiz ama yaristan sonra dogru besin degil.

Bu guzel yarista emegi gecenlere tesekkur ediyorum.
ADIM ADIM BURSA ekibine emekleri ve ozverileri icin tesekkur ediyorum.

Not: Yazdigim seyler tamamen etkinlikleri daha iyiye goturmek amaclidir ve bir geri bildirim mahiyetindedir. Saygilar

5 Beğeni

Yarışın zamanında başlamayıp 15 dk gecikmesi benim de hoşuma gitmedi. Ama minik adımlar ve engelli kardeşlerimizin koşularını akşama kadar izleyebilirdim çok güzeldiler.
Kendi adıma asfaltı sevmediğimi her yol yarışında anlıyorum.
Yarış sonu beslenme alanının yarışa katılmayanlarla ortak olması kalabalık ve sıra oluşturdu. Bana en ilginç gelen ise yarışın hemen bitiminde Eker ayrandan 2 tane istedim, görevli arkadaş lütfen ısrar etmeyin sadece 1 tane hakkınız var dedi. Ayran için ısrar etmedim ama herhalde benden önceki arkadaşlar da talep etti ki görevli arkadaş bıkmış bu durumdan. Tek ayranımı, madalyamı ve suyumu alıp koşu alanından ayrıldım. İstanbul’dan gelişi-gidişi organize eden Eker firmasının koşuculara sadece 1 ayran sınırlaması yapacağını mantıklı bulmadığım için yanlışlık olduğunu düşündüm.
Organizasyon, kit dağıtımı bence sorunsuzdu. İstasyonlar yeterli ve açıklandığı gibiydi. Bana çok yakın bir koşu olduğu için fırsat buldukça gelip koşabileceğim bir yarış.
Eker firması koşuya ilgili bildiğim kadarıyla, Uludağ’da güzel ultra ve patika koşularına ihtiyacımız var. Bu işe de girseler hiç fena olmaz hani.
Emeğe geçenlere teşekkürler.

2 Beğeni