Düztaban için ayakkabı tavsiyesi

Merhabalar foruma yeni katıldım. Sigarayı bıraktıktan sonra kendimi koşuya vermek istiyorum. Fakat koşarken diz altımda acayip ağrı oluyordu. Bununla ilgili olarak doktora gittiğimde bana esnek düz tabana sahip olduğumu söyledi. Ayakkabı tavsiyesinde bulunabilecek veya düz taban olupta bana deneyimlerinden aktarabilecek bi arkadaş varmı acaba şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşım. Bende sigarayı bıraktıktan sonra kendimi koşuya vermeye başladım durumumuz yaklaşık olarak aynı; bende de düz tabanlık var ne yazıkki. 3-4 yıldır ağrılarım vardı ama ortopedik özel tabanlık yaptırdıktan sonra minumuma indi. Sonra koşuya başladım ve tabanlıklarla rahat koşamayacağım için epey araştırdım. Düz tabanlar, ayağı içe basanlar için üretilen ayakkabı kullanmak zorunda, nike ve asicste koşu ayakkabısı buldum ama nike’ın kullanıcılar tarafından daha çok tavsiye edildiğini anladım. Nike zoom air structure serisi düz tabanlar için koşu ayakkabısıdır. Normalde 5 dakika hafif tempo koşuda ayağımın altında kasılma ve kramplar oluyordu ama şuan çok rahat 30 dakika ağrısız koşabiliyorum.

düz taban durumu bir kademe ayak tabanını güçlendiren egzersizlerle üstüne gidilebilecek bir konu…bunu mutlaka araştırın derim…ayakkabı tavsiyesi olarak da mizune wave inspire, wave paradox serileri, asics gel kayano serisi işinizi görecektir…illa ki son model olmasına gerek yok, bir kaç eski modeli indirimden çok daha uygun fiyata alabilirsiniz…

Ayakkabı aldıktan sonra taban yapısına göre iç taban hazırlayan firmalardan tabanlık alabilirsiniz.

Kişiye özel tabanlık yapan bi firmadan tabanlığımı yaptırdım bugün denedim ve çok büyük bir etkisi olduğunu hissettim. Bir de ayakkabıya karar verirsem tamamdır. Nike air zoom Pegasus 36 ve Adidas superboost st yi beğendim , Nike air zoom structure 22yi ve asics kayano 25 denedim olar çok iyi değil gibi geldi. Mizune modellerini nasıl bulabilirim.

mizuno’nun da internet sitesi var bir de Ankara ve İstanbul’da dükkanları var sanırım…Fakat tabanlık yaptırdıysanız, zaten ayakkabının hangi özellikte olduğunun pek önemi kalmaz, hatta ben kendim o yola girmiş olsam doğrudan notr basış şekline uygun bir ayakkabı alırdım, zira tabanlık zaten gerekli desteği sağlıyor olur…

merhabalar,

yürüyüş için epey rahat olan bir adet Skechers ile koştuktan sonra, yarı düz taban olan sağ ayak tarağımda oluşan dayanılmaz ağrı sebebiyle araştırma yaparken bu başlığa denk geldim.

önerileri okuyup, tüm modelleri araştırdım. burada bahsedildiği üzere, yabancı forumlarda da asics kayano övgüyle anılıyor.

ve maalesef önerilen ürünlerden hiç birinin 45ini bulmak mümkün olmadı.

nike, kendi sitesinde (https://www.nike.com/tr/help/a/asiri-ice-basma-icin-ayakkabilar) air zoom structure dışında da bazı modeller öneriyor. bir mağazasını ziyaret ettim, air zoom structure maalesef yine 45 numara için bulunmuyordu.

hani olur da ayağınıza iyi gelen bir modelde numara bulursanız bir de öbürünü deneyeyim diye pas geçecek olursanız iki kere düşünün diye anlattım bu “bulamayışları” :slight_smile:

neticede, nike sitesinde önerilen run miler 2 acaba bu da canımı yakar mı diye endişeler içinde aldım. kendisiyle yaptığım iki ayrı 45 dakikalık koşuda üzmedi. bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

2 Beğeni

Merhaba, düz tabanım, hep taban yaptırıyordum ilk defa hazır tabanlığa geçtim. (Medi marka)

Ne tarz, model ayakkabı almalıyım? Gel kayano 29 düz taban için uygun deniyor fakat bana fiyatı çok yüksek geldi (3600) sizce değer mi?