Diz ödemi rahatsızlığı var

futbol oynuyorum Dizim 7 ay önce şişti mr çektirdim ödem var dendi ama ne denediysem geçmedi fizik tedavi aldım iğne vurdurdumilaç tedavileri buz tedavileri hatta iyi gelir diye hacamat bile yaptırdım ama hala dizimi biraz zorlasam şişiyo ağrıyo 7 aydır antrenman yapamıyorum turnuvaya gidemedim bitane ortopedi doktoru şişer şişer zamanla geçer bile dedi​:smiley: yardımcı olabilecek var mı

Sanırım sorunun cevabı bu cümlede. Daha tam iyileşmeden zorlayıp tekrar nüksediyordur. Uzun bir dinlenme yapman gerekebilir. Birde yedi ay önceki kilon ile şimdiki kilon da önemli. Kilo aldıysan daha dikkat et. Amatör yorumu olarak gör

2 Beğeni

Yorumun için teşekkür ederim ama kilom aynı doktorların verdiği egzersizlerde bile ağrılarım arttı doktorluğa olan inancım bitti arda Güler’in menisküsü yırtıldı üç sonra sahalara döndü ben hala koşuya bile başlayamadım garibanın yüzü Gülürmü :grin:bugün eczacı yakı takmamı önerdi bakalım denemediğim ne kalıcak hikayenin sonunda :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

inşallah Ön Çapraz Bağ kopmamıştır, farklı birkaç ortopedi doktoruna görünmekte fayda var, onlar bacağa kuvvet uygulayarak bağın total rüptür(tamamen kopmuş) olup olmadığını anlayabiliyorlar, boşluğu anlıyorlar, belki yeniden MR gerekir.
Benim sağ ön çapraz bağım halı saha maçında kopmuştu, epey şişti, 2-3 ay sonra şişlik inmişti, 3-4 ay sonra hafif koşulara başlamıştım.

Sağ diz ÖÇB ameliyatını özel sebeplerden geç olduğum için istem dışı sol dizin menisküslerini yırtmışım, 2. derece dejenerasyon olduğundan ameliyata gerek görmedi doktor,
ama sol diz 2. derece menisküs yırtığı bile şişlik yapmadı bende, yani inşallah değildir ama sendeki geçmeyen şişliğin sebebi öçb kopmasımı acaba :frowning:

1 Beğeni

Dün doktora heralde 10. Gidişim eliyle baktı ve bağlarda bişey yok dedi ilaç verdi sigortam için 3 süre geçmesi gerekiyormuş o yüzden mr çektirmedim şuan eczacı hanımın dediği şeyleri yapıyorum inşallah bi an önce sahalara dönerim yorumun için teşekkür ederim

2 Beğeni