Diz kapağı iltihaplanması

Merhaba 19 yaşındayım ve 13 yaşından 18 yaşına kadar kürek sporuyla profesyonel olarak uğraştım bu süreçte koşu ve bisikletlede uğraşıyodum tabi şuanki gibi uzun mesafeler gibi değil kürekteki antreman proğramımıma sadık kalarak ne zamanki küreği bırakma kararı aldım koşu mesafelerimi arttırdım haftada yaklaşık 80 km koşuyodum bu süreçte sol diz kapağımda ağrılar başladı doktor dinlenmemi söyledi ama kürekte sezon ortası olduğu için yarış ve antremanlara devam ettim 2 ay sonra sezon bitince 3 aylık bi dinlenme sürecine girdim ve geçti nisandaki yarımaratonu bile koşabildim şimdide ağrı gittikçe arttı ve doktor dizimde iltihap olduğunu en az 7-8 hafta dinlenmemi söyledi ama temmuz sonunda tuz gölünde yarı maraton koşucam yine dinlenme şansım olmuyo bu tarz bir sorunu yaşayıp bana tavsiye verebilicek olan birileri varmı.

Selam,
Bir doktora da daha görün derim. Özellikle spor hekimine. O da dinlen diyorsa dinlen bence. Yaşın daha çok genç ve önünde koca bir ömür ve yüzlerce yarış var. Tek bir yarış için kendini koşullandırıp daha kötü sakatlıklara yol açmak, iyileşme sürecini oldukça yavaşlatır…

Geçmiş olsun şimdiden…

1 Beğeni

Teşekkürler yorumunuz için meçburen bende bu adımları izliycem gerekirse katılmıycam yarışa ama benim asıl merak ettiğim bu tarz bir sakatlık yaşayıp iyleşme sürecini hızlandırıcak ya da süreci bana anlatıcak birileri varmı.