Diz bölgesi agri

Merhabalar. Kosulara yeni basladim ve cok da sevmeye baslamisken sol dizimin sol tarafina agri giriyor 3km kostuktan sonra. Ortopediste gittim bir problem gormedi ve yinede kaslarim icin Koenzim Q10 onerdi onuda kullandim yine ayni sekilde agri giriyor. Sizce ek takviyemi almam gerekiyor yada yeterince bacaklarimi guclendirecek antrenmanlar yapamiyormuyum.Yardimlarinizi rica ederim. Tesekkurler

5 Beğeni

Diz veya başka bölgede ağrı, kasda ağrı varken antremanı bırakmak en iyisi. Forumda “yeni başlayanlar” şeklinde arama yaparsan birçok tavsiye gelir.
Foruma hoşgeldiniz, arkadaşlar da yorumlar.
Şu çizim de burada bulunsun:

4 Beğeni

Çok tesekkur ederim bilgi icin

1 Beğeni

Benim tavsiyem koşan bir doktor sizi görsün:)
İstanbul’da Utku Erdem tavsiyemdir.
Dinlenip döndüğünüzde yine ağrılarınız olacaktır.
Gerekli düzeltici egzersizleri size reçete edecek ve uygulayabilecek bir fizyoterapist ile çalışmanız da gerekir.
Sevgiler

3 Beğeni

Öncelikle geçmiş olsun.
Koşu ve birçok spor özelinde aktif kullanacağınız kas gruplarını kuvvetlendirmek çok fazla önem taşır.
Yeni başlayan biri olarak haftada 1-2 gün koşup en az 1 gün kuvvet ve diğer günlerde de esneklik içeren antrenmanlar yapmanızı öneririm.
Sizinle konuşan bir vücudunuz var ve onun uyarılarını dikkate almanızı öneririm. Eğer almazsanız zorla size öğretir. yeter ki acılı öğreti olmasın.
Bunun dışında ağrılarınız devam ettiği takdirde bir SPOR HEKİMİ sizi görsün derim.
Aktif olarak koşan bir spor hekimi ise tadından yenmez :slight_smile:
Sevgiler…

5 Beğeni

Zamanla fazla zorlamadan devam edin güçlenince ağrılar geçiyor, kısa vadede knesio bant ile destekleyebilirsiniz.

3 Beğeni

Fulya daymis yeri. Randevu alip gidip bir gorusucem. Cok sagolun

2 Beğeni

Cok tesekkur ederim oyle yapicam bundan sonra. Spor hekimiyle de gorustukten sonra saglam adimlarla devam edicem ins.

1 Beğeni

Cok tesekkur ederim.

1 Beğeni

Koşan doktor güzel dediniz. Bişey olduğunda doktora gitmeye korkuyoruz. Genel yaklaşım niye kosuyorsunuz, koşmayı kesin, yürüyün vs. Bu da ayrı bi sorun bizim için…

3 Beğeni

Arkadaşların dediği gibi ağrın varsa koşma, dinlnme süresinde otururken bile diz kaslarını güçlendirici ve az ağırlıklı çalışmalar yspanilirsin. Xamanla kuvvetlenecektir. Tabiiki başka sorun yoksa,geçmiş olsın

1 Beğeni

:))) bunu biz nasıl düşünemedik yat desek mi bir kez yüzüne:)) yaa durulması gereken yer de vardır illaki. herkesi zan altında bıraktık:))

2 Beğeni