Decathlon trail ayakkabı - Race Light Evadict

Aşağıda linkini verdiğim ayakkabı yeni çıktı. Sizce nasıl? Tavsiye edeceğiniz başka ayakkabılar var ise tavsiyeye açığım.

1 Beğeni

40 km ye kadar diyor, daha uzunlar için uygun olmayabilir, arazi yapısı dişli ve kötüyse ayağı yorabilir, su ve çamurda sorun çıkartabilir.Tabiiki denemeden bilinmez bu yazdıklarım muhtemel beklenenlerdir. Fiyatına göre çok performanslı olan ayakkabılar gördüm, çok beklentide olupta kötü modellerde gördüm.

1 Beğeni

Koşu Ayakkabısı nda Decathlon dan uzak dur derim

Aksine benim en rahat hissettiğim ayakkabılar Decathlon ürünleri. Mizuno, Nike ve Salomon birkaç kez kullandığım ayakkabılar ama hiçbirinde şu ayakkabıda bulduğum rahatlık yok. Erkek Siyah Koşu Ayakkabısı / Arazi Koşusu - TRAIL TR EVADICT... Ayrıca şunun eski versiyonunu kullanmıştım Erkek Mavi Koşu Ayakkabısı / Arazi Koşusu - TRAIL XT7 EVADICT... üst yırtıldığında eşime elde diktirip biraz daha kullanmıştım. Oysa 3-4 yıl önce alınan Salomon speedcross 4’ler strava kaydıma göre 44 km de öylece duruyor. Ama en sevdiğim ayakkabılarım kesinlikle Asics Nimbus’lar.

4 Beğeni

Rahatlık olarak iyi olabilir ama benim kastım dayanıklılık hakkında şimdiye kadar iki ayakkabı aldım ikiside 200K yı görmeden parçalanmaya başladı

1 Beğeni

Ben de bugune kadar kullandığım ayakkabılardan sadece decathlondan memnun kaldım bence ayakkabı konusunda iyi iş çıkarıyorlar belki biraz kişiden kişiye değişen beklentilerle de alakalı olabilir beğenip beğenmemek ayrıca dayanıklılık olarak da benim kullandığım ayakkabılar çok iyi çıktı bunda arazi koşusu yapmamamın etkisi de çoktur tabiki

2 Beğeni

Esasında bu koşu bahsinde ne kadar çok detay olduğunu okudukça anlıyor insan ve önceleri ne kadar da cahilce koşmaya çalıştığımı daha iyi anlıyorum. Üç yıldır koşmaya çalışıyorum, ilk olarak üç yıl önce çok ciddi bir sakatlık yaşamıştım. On gün topallayarak yürümüştüm hatta acaba böylemi kalacağım korkusu yaşamıştım. Koşulan zemin, kullanılan ayakkabı ne kadar önemliymiş şimdi anlıyorum. Bende iki sene önce Decathlon’dan bir ayakkabı almıştım. Oldukça memnunum, hatta geçen sene yürüyüş yapmak için Skechers ayakkabı almıştım, içe bastığım o ayakkabı ile ortaya çıktı. Sol ayağım içe basıyordu ve inanılmaz bir taban ağrısı oluyordu o ayakkabıyı giydiğimde. Ayakkabı öylece duruyor. Geçen ay yine Decathlon’a gittim ve içe bastığımı söyleyerek ayakkabı önermelerini rica ettim, görevli bunu ilk kez duyduğunu içe ve dışa basanlar için ayrı ayakkabıları olmadığını söyledi. Bende tabanı görece geniş bir ayakkabı daha aldım.

Tabi bunlar ilk denemeler için ekipman tercihleri. Bu forumu okudukça şayet bir sakatlanma durumu vs olmazsa inşallah daha iyilerine yöneleceğime şüphem yok.

Ama içe basanlar için ayakkabı önerisi olursa dikkate almak isterim.
Teşekkürler.

1 Beğeni

Den başlayıp devam ediyor.

2 Beğeni