Decathlon Evadict Koşu Çantası T-shirt ile Kullanım Sorunu

Arkadaşlar merhaba, malum sonbahar ve kış mevsiminden yeni yeni çıkıyoruz, artık üst giyim olarak tek kata düşmeye başladık. özellikle güneşli havalarda t-shirt giymeye başlanıldı. Uzun arazi ya da yol koşularında kullandığım Decathlon Evadict marka koşu çantasının boyuna denk gelen kısmının terleme ile beraber malzeme kalitesi yahut kumaş sertliğinden kaynaklı olarak tahriş yarattığını farkettim. Bu tip bir problemle karşılaşıp çözüm üretebilen var mı acaba?

1 Beğeni

Maalesef ben de Decathlon’un trail yeleklerinde aynı dertten müzdaribim. Yaz aylarında yakasız tişört ile koşmaya başlayınca, belli bir km sonrasında boynumda sürtünmeden dolayı kızarıklıklar ve acılar oluşuyor. Sürtünmenin olduğu yerlere, antreman öncesinde vazelin sürerek ya da yakalı trail tişörtleri giyerek en azından durumu kurtarmaya çalışıyorum. En kötü boynuma bandana geçiriyorum. Hatta bir ara sürtünme yapan kısma yumuşak bir kumaş dikmeyi dahi düşünmüştüm :slight_smile: Bunları deneyebilirsiniz.

2 Beğeni

Ben 5 ya da 6 kere koştum, sadece 1 kere belirttiğiniz tahrişi yaptı. Giyilen kıyafetle beraber çantanın konumu ve yüküyle de alakalı olabilir. Arkada önde suluk olup olmaması gibi. Bir de bazı modellerde arkada ve yanlarda da ayar oluyor.

1 Beğeni

Merhaba,

Çantanın bedeni vücunuza göre büyükse bu sorun yaşanıyor. Ben de M/L beden aldım, biraz büyük geldi ve yazın belirttiğiniz sorunu yaşadım. S bedende ise problem olmuyor.

1 Beğeni

Benzer sorunda bende de var, çantanın ön gözüne iki adet matara koyuyorum, çanta ile arka göze konulan orjinal matarayı kullanmıyorum bu da çantanın öne doğru gelmesine neden oluyor sanırım esas problem bundan kaynaklanıyor. Bulabildiğim tek çözüm en üstteki bağlama noktasını gevşetmek , bu şekilde boyundan mümkün olduğunda uzaklaşıyor, decathlon da bunun farkına varmış olacak ki trail tshirt lerin hem boyun kısmını yüksek yapmış hem omuz kısmına ek yama koymuş.

2 Beğeni

Eski bir modelini kullanıyorum. Bildiğiniz kanatacak kadar kesiyor.

3 Beğeni

10596842766386

nabız bandı sorun yapıyordu. iki çizgi şeklinde kesmeye yaraya sebep oldu. bandın kenarlarını bunla bantladım. hiç sorun olmadı yazın terlememe rağmen. belki işinizi görür.

2 Beğeni

kohen bey bende de çok yakma yapıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

mehmet bey çözüm bulabildiniz mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 Beğeni

Yukarıda verilen tavsiyeler çerçevesinde öngörülen çözüm önerileri
1- Yakası uzun bir tshirt almak
2- Rollfix bandı tarzı bir yüzü yapışkanlı bir bant yardımı ile ürüne zarar vermeden bantlamak
3-Sünger yahut yumuşak kumaş vb bir ürünü dikerek denemek
Bunlardan herhangi birini uygulayıp en kısa sürede dönüş yapacağım. Herkese teşekkür ederim.

3 Beğeni

Sürtünme için özel ürünler var.
Triatlon camiası daha çok kullanır, neopren tahrişi yüzerken katlanılmaz oluyor çünkü.

Bodyglide isimli bir ürün kullanıyordum ama illaki muadilleri vardır başka markalarda da.

İdeal kilom 73-74 ama bu aralar 84 civarıyım :man_facepalming:t2: Linklediğim ürün olmasa 3.km de göğüs ucum kendi başına bdsm kısa filmi çeker :joy:

https://www.amazon.com/Body-Glide-Original-Anti-Chafe-Balm/dp/B07CYQDDHC

2 Beğeni

bende de t-shirt’ün T’sinin olmayışı sonucu bir tahriş yaşadım bu haftasonu yarı maraton sonrasında :slight_smile: Yani ilk defa kolsuz bir t-shirtle bu kadar koştum ve koltuk altım kendi kendisiyle muhattap olmaktan dolayı acayip tahriş olmuş. Vücudum buna adapte oldu mu (veya olacak mı) şimdi yoksa kolsuz atletle koşan arkadaşlar koltuk altına krem sürüp mü koşuyor acaba merak ediyorum…

Eskiden kızaran yerlere vazelin sürüyordum ama yine de biraz tahriş oluyordu. Daha sonra koltuk altımı tıraş etmeyi bıraktım ve sorun çözüldü.

Bu bantı sardım bugün deneyip sonuçları bildireceğim.

Görüntü itibariyle çok hoş olmasa da terleme ile beraber oluşan sürtünmeyi kesin biçimde engelliyor. Teşekkür ederim herkese.

4 Beğeni

Çantadan soğudum, aynı fiyat aralığında güçlü bir alternatif te yok. Sulukları sokup çıkarmak da ayrı bir dert.

Ben cildi aşırı hassas biriyim. Dönem dönem 10Km jogdan sonra eve yara bere içinde döndüğüm çok olmuştur. Yarışlarda çantanın cildimle temas etme olasılığı olan ense, omuz, köprücük kemiği ve birkaç bölgeyi daha rollfix ile bantlayıp, yine buralara ve kıyafet üzerinden de tahriş olabilen diğer yerlere de çinko oksit krem sürüyorum. Biraz savaş boyası sürer gibi oluyor ancak benim için başka yolu yok. Vazelin akıp giden bir şey bildiğim kadarıyla… Yarışlarda ensenize bant yapıştırabilirsiniz. Antrenmanlarda sadece krem de yeterli olabilir.

5 Beğeni

işe yaramasına sevindim. estetik açıdan iyi durmamış tabi ama önemli olan sağlık. zaten koşarken belli olmaz. :smile:

1 Beğeni