Dark mode ve daha net logo

Uzun zamandir aklimda olan bir konuydu. Gecen gece her yer karanlikken forumu actigimda gozlerimi zorlayinca yapmaya karar verdim. Artik isletim sistemi dark moddaysa otomatik olarak dark moda geciyor forum.

Bunu yaparken logoyu da elden gecirdim. Simdi dark modda da daha guzel oldu. Eski haline sadik kalan ama daha temiz bir gorunumu oldu.

Bu iki degisiklikle ilgili bir sorun ya da gariplik fark ederseniz lutfen yazin.

19 Beğeni

Güzel ve yerinde bir geliştirme olmuş. Destekleyen her uygulama ve web sayfasını dark mode’da kullanan biriyim. Kosuforum’da da gayet şık durmuş.

3 Beğeni

Zorlayınca şunu gördüm, önemsiz bir durum-telefondan ve chromedan bakınca:

https://kosuforum.com/?mobile_view=0
Yukarıdaki linkteki gibi masaüstü sitede bannerda koşuforum yazısı var.(tarayıcının masaüstü sayfası seçeneği değil, sitenin seçeneğinden)

https://kosuforum.com/?mobile_view=1
Burada koşuforum yazısı banerda yok.
Not:Link olarak yazınca mobil masaüstü site geçişi olmadı gibi.
Sayfada ara büyütecinin sağındaki 3 yatay çizgiye tıklayıp masaüstü/mobil geçişi yapınca…

Bir konudaki onlarca yorumu okurken, mobil veya masaüstü görünümden sayfayı aşağı yukarı hareket ettirip hareket durunca mobilde konu başlığı en tepede gözüküyor, masaüstü seçildiğinde gözükmüyor.
(Telefonu dikey tutunca böyleymiş.Yatayda iki seçenekte de üst başlık görünüyor.)
Bu iki madde masaüstü mobil durumundan, mobilde ekrana otomatik sığdırma, ekran büyüklükleri nedenlerindendir. Konu bile olmayabilir.

Hatalı kelime yazınca o kelimenin üzerine gelince sözlüğe ekle, sil veya önerilen kelimeler beyaz kutuda silik siyah yazıyor.Siyah ekranda o beyaz kutu durumu.

Siyah üzerine siyah diger sporlar kategorisinde var
https://kosuforum.com/categories

Eski hali nasıldı unuttum 1 günde :slightly_smiling_face:Okuma modu, mavi filtre ve parlaklığı kısma durumları yine de tüm web sayfaları için karanlık modda da olsa gerekli.Ellerinize sağlık.
Logo’nun büyük dosya boyutunu da sayfaya eklemeniz mümkünse t-shirt baskıda kullanmak isteyenler için bulması kolay olabilir.

1 Beğeni

@spinodal eline sağlık.

Ben bu dark mod işine bir türlü alışamayanlardanım. Ne kod yazarken, ne kitap, doküman okurken. Benim gözlerimi inanılmaz yoruyor. Etrafıma bakıyorum herkes dark moda geçmiş. Benim gibi eski kafa kaç kişi kaldı acaba :smiley:

5 Beğeni

Aslinda gunduz, cevrede yeterli isik varken haklisin, ben de bir cok yerde sevmiyorum (kod yazdigim ortam haric, o hep dark mode) ama gece karanlikta bilgisayarda calisiyorsan ekranin isigi gozu cok yoruyor. O zamanlarda gercekten ise yariyor.

2 Beğeni

Eğer gözlük kullanıyorsan gözlük camlarını kaliteli mavi ışık filtreli camlarla değiştir. Müthiş fark ediyor. Ekran hafif sarımtrak oluyor ve hiç gözü rahatsız etmiyor. Normal tablette kindle gibi kitap okuyabiliyorum :+1:

2 Beğeni