Coros Pace 2 GPS Saati

Merhaba. Saati aldınız mı bilmiyorum ama konuyla ilgili tecrübem olduğu için yazmak istedim. 2018 yılında amazon.com üzerinden Vivoactive 3 sipariş etmiştim. 8. gün ürün tarafıma teslim edildi.

Gümrük ile ilgili problem yaşamazsınız çünkü gümrük ve kargo masrafını direkt olarak en baştan ödüyorsunuz.

amazon

Zaten Amazon’dan alınan hiç bir ürünün kolay kolay gümrüğe takılacağını zannetmiyorum. Hem çok profesyonel çalışıyorlar hem de dünyanın en büyük alışveriş sitesi olduğu için ve ABD menşeili olduğu için onlara sıkıntı çıkarmak pek mümkün değil. Çin’den yapılan alışverişlerde gümrük veya kaybolma gibi şeyler olabilir, Amazon’da olmaz.

2 Beğeni

Selamlar…

Amazon.com dan Mart 22 de verdiğim Coros Pace 2 siparişim Nisan 9 da geldi. 3 günden beri kullanıyorum.

Bu saati koşma isteğimi arttırsın ve vesile olsun diye aldım. Haftada 5 gün crossfit yapıyorum ve 2 günlük dinlenme süresinin 1 ini koşarak geçirmek istiyorum.

Hep gerçekleştirmek istediğim bir yarı maraton hedefim var. Daha önceleri 17 -18 km lere kadar çıkmışlığım vardı. Dizimde ağrı olunca vazgeçmiştim. Şimdi tekrar yavaştan başlamak istiyorum.

Saati geçen gün yaptığım 20 dakika 5 setlik AMRAP antrenmanıyla denedim. 4. ve 5. set arasındaki dinlenmede nabzın düşmesi gerekirken ciddi yükseldiğini farkettim. Orada saçmaladı ki zaten böyle bir durum bekliyordum. İntervalde bilekten ölçümler sıkıntı yaratabiliyor. Göğüs bandı temin edip en kısa zamanda karşılaştırmasını yapacam.

Şimdilik deneyimlerim bu kadar.

3 Beğeni

Hocam saati almayı düşünüyorum ancak uygulaması nasıldır, saat arayüz çeşidi çok mu, hiç bir bilgim yoktur.

Saat ekranlarına dair fikir vermesi için şu video faydalı olabilir.

Arayüz olarak garmin kadar çeşitli olmasa da uygulaması çok sade ve kullanışlı. Pil ömrü de, haftalık 5 saate yakın antrenman kaydı ve telefona bağlı olmadan günlük kullanımda 2 hafta gidiyor. Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum çok memnunum. Size de tavsiye ederim.

3 Beğeni

Bu saatin türkçe dil desteği var mı arkadaşlar ?

https://support.coros.com/hc/en-us/articles/6347733508756-What-Language-Are-Available-for-COROS-Watches-

yok

2 Beğeni

Bir kaç aydır aktif olarak, haftada 6 koşuda kullanıyorum, son derece memnunum.
Özel mesajla soran bir arkadaşa yorumlarımı iletmiştim, buradan da paylaşayım.

• Çok hafif, varlığını unutuyorsunuz.
  • Pil ömrü konusunda müthiş, haftalarca şarj etmek aklıma bile gelmiyor. %5 kalan şarjla çıkıp yarı maraton mesafesi koşabiliyorum mesela.
  • Optik nabız ölçümü hiç fena değil. Göğüsten taktığım hr monitörün pili bitti ama saatin optik nabız ölçümü benim için kabul edilebilir seviyede olduğu için hala pili yenileme ihtiyacı duymadım.
  • GPS bulma hızı çok iyi, bir kaç saniye içinde buluyor ve koşmaya başlayabiliyorum.
  • Bence şık bir saat (beyaz). Hiç adetim değildi ama günlük kullanımda da aksesuar olarak zaman zaman takmaya başladım.
  • GPS ölçümü daha önce kullandığım Garmin saatim kadar iyi değil. Maraton mesafesinde yaklaşık 400 metre hatalı ölçtü, Garmin saatimde 200 metre civarı hata oluşurdu. Ölçüsünü bildiğim daha kısa rotalarda da ufak hatalar (12 kmde 50-100 metre) gözlemliyorum.
  • Uyku takibi için kullanmıyorum ama ilk bir kaç gün denediğimde de pek anlamlı gelmemişti ölçümleri.
  • Ana ekran için arayüz seçeneği çok ama istediğiniz alanları ekleme çıkarma gibi bir seçenek yok. Mevcut arayüzlerden de ihtiyacıma uygun olan göremedim. Bu hafta kaç saat/km koşmuşum gibi çok temel bilgilere erişim yok ya da kolay değil.
  • Antrenmanı antrenörle paylaşmak için iyi bir portal yapısı yok. Üzerinde çalışıyorlar, başvuruda bulunup training hub kullanıcısı olunabiliyormuş sanırım ama hala geliştirme aşamasında ve sınırlı erişimde. Hala Garmin’e aktarıyorum antrenörümün görmesi için. Ayrıca antrenmanı Garmin’e otomatik aktarım yapamadığı için bu işlemi manuel yapmak zorunda kalıyorum.
4 Beğeni