Corona virus nedeniyle iptal edilen, ertelenen yarışlar

ben de bu mesajlarını yazacaktım…sanırım ilk mesajda tam ifade edemekleri bir durum oluştu…benim şu an için anladığım eğer 16 Şubat’a kadar kısıtlamalarla ilgili genel bir yaklaşım değişmezse (kararname ile) ve Runatolia 2021 için valilik özel bir yasak getirmezse 7 Mart’ta yarış olacak…Aksi negatif durumlarda (kısıtlamalar daha sertleşmez ama valilik izin vermez veya kısıtlamalar sertleşir) ise 21 Mart’a kalacak yarış…

2 Beğeni

7 Mart’ta olmazsa 21 Mart’a ertelenecek ne kadar saçma bir yaklaşım. Bir tek ben mi böyle düşünüyorum? 2 haftada ne değişebilir ki?

7 Mart’da olmayacaksa yarış olmayacaktır bence. Hatta olmamalıdır.

Organizasyon 21K ve 10K kategorileri için kayıt alarak büyük bir risk aldı. Şu an kayıtlı sporcu sayısı 10Bin civarı. Kabul etmek gerekirki 10Bin kişiyi kontrol etmek, kontrollü bir şekilde koşturmak imkansız.

Şimdiye kadarki en ciddi maraton hazırlık sürecine girdiğimi söyleyebilirim rahatlıkla. 12. haftadayım. Bir dolu emek. Yapılmasını çok istedim açıkcası ama bu şartlarda yapılacağına pek ihtimal vermiyorum. Pandeminin hali ortada. Aşı olabilen insan sayısı ortada. 10Bin kişi ile birlikte start alanında bir arada olmak fikri de pek cazip gelmiyor.

8 Beğeni

Hazırlığını kesme Caddebostan’da yaparız sana maraton. Daha önce yaptık :))

3 Beğeni

bu arada benim de beklentim, ve konuştuğum doktorların, tekrar bir hasta sayısında artış yaşancaksa bunun mart’ın ikinci yarısından itibaren görüyor olacağımız…

hayırlısı bakalım…

2 Beğeni

4 Beğeni

Comrades iptal… 100. yili olacakti (1921 ilk yaris)

2 Beğeni

Runatolia’nın ardından Maraton İzmir de organize ediliyor, kayıtlar bugün açıldı…

Runatolia kontejyanları şu şekilde;

10K 2.000 kişi
Yarı Maraton 1.500 kişi
Maraton 500 kişi

3 Beğeni

Runatolia nasıl bir eleme yapacak belirsiz hala. Sitelerinde görünen aşağıdaki görsel içeriği doğru değil bu durumda. Muhtemelen henüz belirledikleri kontenjan miktarında başvuru yok

1 Beğeni

Duyduklarıma istinaden normal tarihinde yapılacak diye biliyorum,sen idmanlara devam et :wink:

1 Beğeni

Az önce baktım, resmi sitede duyurular kısmında 10.02’de yapılan açıklamayla yarışın belirlenen tarihte yapılacağı yazıyor.

2 Beğeni

Sitede gösterilen içerik 2020 senesine ait katılımcı sayısını gösteriyor. Ama sanki bu seneymiş gibi kafa karıştırıyor.

1 Beğeni

Evet doğrudur. Geçen hafta organizasyon katılımcı sayısını sınırlayarak açıklanan tarihte yani 7 Mart’ta yarışın yapılacağını duyurdu. Bu duyuru olmasa geçen cuma uzun koşuyu yapmayacaktım muhtemelen :sweat_smile:

Bu hafta nasıl idman yapacağız soru işareti. Bugün interval yapmam lazımdı ama ancak evde bisiklet çevirdim. Koşulacak bir hava yok dışarda. Pistler de kar altında. Artık olduğu kadar :blush:

3 Beğeni

Yapılması gerekeni yapabilmek.

UTMF ikinci defa iptal…

4 Beğeni