Clubhouse Koşuforum

Teknoloji ve sosyal medya inanılmaz bir yere gidiyor. Daha ne olabilir derken birbirinden yenilikçi platformlar ortaya çıkıyor.

Uzun süredir gördüğüm en yaratıcı alan sanırım Clubhouse. Şu an çok yeni bir platform ancak yakında iyice popüler olacak diye düşünüyorum. İnceleyenler oldu mu bilmiyorum ama uygulama çok farklı konulardan oluşan sohbet odalarından oluşuyor. İlgi alanınıza göre konuları seçtikten sonra karşınıza çıkan sohbet odalarına girip konuşulanları dinleyebiliyor, konuşmacılara (ki gerçekten çok donanımlı konuşmacılar oluyor) soru sorma ve fikir belirtme imkanınız oluyor.

Uygulamayı incelerken hemen aklıma koşuforum geldi. Keşke düzenli aralıklarla burada toplanıp interaktif sohbet edebilsek. @spinodal öncülüğünde kısa zamanda toplanmayı ümit ediyorum :slight_smile:

7 Beğeni

Bu yeni uygulamayi duydum ancak henuz gormedim, deneyimlemedim. Sesli iletisim olmasi ve herkesin konusabiliyor olmasi fikri biraz kaotik geldi bana. Her gun yeni bir seyler cikiyor, ben de yaslaniyorum galiba. Ama ilk firsatta deneyip gormek isterim. Sonrasinda KosuForum ahalisiyle deneriz tabii ki.

2 Beğeni

Ben de ilk etapta öyle düşündüm ama kesinlikle kaotik olmuyor. Bir veya birkaç moderatörün yönetiminde konuşmak isteyen el kaldırıp söz alıyor :slight_smile:
Monolog veya dialogdan ziyade interaktif bir uygulama.

E ama bu benim contactlarima erismek istiyor. Bu izni vermeden de kullanabiliyorsun ama kimseyi davet edemiyorsun, bir de surekli izin istiyor. Cok acayip degil mi? Gerci ben izin vermeyerek baskalarini koruyorum benim contacti oldugum kisiler izin verdiyse ben zaten ellerindeyim. Whatsapp icin bunca yaygara koparan insanlar simdi bu uygulamaya girip tum contact listelerine erisim izni mi verdiler? Cok ilginc.

5 Beğeni

@spinodal şu an için iphone telefonlarda çalışıyor,android uygulaması çıkınca daha da popüler olur ama android bazı izinleri istemesine müsade etmeyebilir.
Geçen hafta da güzel bir açıklığı bulunmuş.

1 Beğeni

“by a Turk”. İfadenin ırkçılığına gel. Açığı kimin bulduğunun konuyu ne ölçekte etkilediğini anlamadım.

1 Beğeni

@eren, açıklığı bulan Batuhan Katırcı.:raising_hand_man:
1 Beğeni

Dun ilk defa bir odaya girdim. Hatta konustum da. Duzgun gorunuyor ama ajandasi belli olmazsa konu surukleniyor. Yani serbest sohbet de guzel tabii ama biz yaparsak daha konusu/akisi belli olan bir sey yapalim derim. Hatta tam ben cikarken @anon9360179 da katilmisti, sonra nasil ilerledi bilmiyorum.

1 Beğeni