Çin'de Vefat Eden 21 Patika Koşucusu

:round_pushpin:Şimdi durduk yere buradaki koşuculara niye sataşıyorsunuz?
:pushpin: Kimseye sataştığım yok , isimde vermedim, Üstünüze alınmak isterseniz size kalmış bir durum…!
:round_pushpin:Organizasyon hakkında her ağlayanı koşulsuz şartsız desteklemek zorunda mıyız?
:pushpin: hayati durumlarla ve sahtekarlıklarla ilgili ise evet , tabi sporcu bakış açınız varsa…!
:round_pushpin:Biz ne yapalım? organizasyonun her hatasında organizatörü hapse mi atalım?
:pushpin: basit bir eylemdir haksızlığa ve hataya ses çıkarmak ve konuşabilmek , hakaret etmeden seviyeli bir şekilde, böyle bir durum olursa hapise atılmaması için destek verebilirsiniz…
:round_pushpin:Survivor ruhlu olmayalım, her aksilikte oturup ağlayalım mı?
:pushpin: ağlamayın , düşünmeniz yeterli…!

5 Beğeni

Son 5 yılda Türkiye’de 50’nin üzerinde arazi yarışına katıldım. Aladağlar sky trail yarışı hariç diğer tüm yarışlarda kendimi ne yazık ki güvende hissetmedim.
Zorunlu malzemelerimi en ekstrem koşulları düşünerek hazırlarım - genelde organizyonlar bu konuda tepki aldıkları için malzeme konusunda yeterli ve ısrarcı olmuyorlar-
Özellikle hava şartlarının aniden değiştiği dağ yarışlarında istinasız her koşucunun malzemeleri hemen start öncesi kontrol edilerek yarışmasına izin verilmesi gerekir. Kit alırken yapılan kontrollerdeki malzemeler çoğu zaman yarış sırasında koşucunun yanında olmayabiliyor :thinking:
Parkur içindeki görevlilerin birbirleri ile iletişimin çok hızlı ve kesintisiz olması gerekir.
Afad-Umke ekipleri dahi malesef çoğu zaman rotadan bihaber şekilde koşucuları yanlış patikaya yönlendirebiliyorlar.
Rota saatinizde olsa da bazı durumlarda GPS düzgün çalışmadığından patikayı kaybedebilirsiniz. Düzgün işaretleme varsa kolayca yolu bulursunuz, aksi takdirde işiniz zor :woozy_face:
Kişisel olarak benim organizasyonlardan beklentim :
güvenlik, düzgün işaretleme, herkese eşit şekilde davranma gibi temel beceriler aslında. Yoksa tişörtün kalitesi, madalyanın büyüklüğü yada after party olup olmaması arazi koşusuna gönül verenler için pek de önem arz etmese gerek diye düşünüyorum

21 Beğeni

Gelecekte parkura baz istasyonları yerleştirildiğini koşucuların durumlarını baz istasyonu ile iletişim kuran saatlerle takip edildiğini koşucuların yardım isteyebildiğini düşünün Trail koşullarını çok daha az riskli hale getirecektir. Şimdiki haliyle Parkurda kaza, kaybolma, yaralanma durumunda yardımın gelmesi oldukça zor.

2 Beğeni

Uzunetap’ın düzenlediği İstanbul Ultra’da mobil takip cihazı vermişlerdi ve zorunlu malzeme olarak taşımıştık. 2019 yılıydı sanırım. Hatta forumda da beğeni ile konuştuk gibi hatırlıyorum.

Edit: Istanbul Ultra Trail 2019 - Serdar tarafından #6

Bu başlıkta kol saati olarak ben yazmışım.

3 Beğeni

Bu çok üzücü bir açıklama. Aslında organize olup gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığı yarışlara katılmamak lazım fakat organize olma ve eylem yapma konusunda zayıf bir toplumuz.

3 Beğeni