Charity Miles Uygulaması

Merhaba koşu forum ailesi. Daha bugün Mülteciler günü vasıtası ile karşıma gelen bir uygulama ile ilgili hem bilgi paylaşımı hemde fikir alışverişinde bulunalım istedim. Uygulamamızın adı Charity Miles.
Uygulama linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.charitymilescm.android

Alıntı olan yazıya göre Charity Miles;

Bu yenilikçi uygulama kullanıcıların egzersiz yaparken hayır işleri için para kazanmalarını sağlıyor. Uygulamayı başlattığınızda, Stand Up To Cancer, Feeding America, Alzheimer Derneği, Lösemi ve Lenfoma Derneği ve daha birçoğuna para toplamak için 40 yardım kuruluşu arasından seçim yapabilirsiniz. Seçim yaptığınızda, uygulama normal bir adım ölçer gibi çalışır ve egzersiz yaparken milleri ölçmeye başlar ve bunları seçtiğiniz yardım kuruluşuna bağışlanmak üzere nakit paraya dönüştürür. Bisiklete binenler seçtikleri kuruluş için mil başına 10 sent, yürüyenler ve koşucular mil başına 25 sent kazanır. Kazandığınız miller karşılığında sponsor firmaların sizin adınıza yaptığı bağış Charity Miles şirketi bünyesinde toplanır. Amaç, insanları hem sağlıkları hem de bu saygı duyulacak amaç için biraz daha çaba göstermeye teşvik etmektir.
Eğer uygulama gerçekten bunu yapıyorsa bize bir mutluluk kaynağı daha çıkabilir derim ben :slight_smile:
Ve son olarak uygulamayı kullanan üyelerimiz var mı?
Sizce güvenirliği ve gerçekliği tartışılır mı?
Lütfen konuşalım :slight_smile:
Sağlıklı günler dilerim.

İngilizce’niz varsa şurada bir tartışma mevcut, hatta organizasyonun kurucusu Gene Gurkoff cevap vermiş: https://www.reddit.com/r/running/comments/55omwy/are_there_any_apps_out_there_like_charity_miles/

6 yıl öncesinden bir başka tartışma: https://www.reddit.com/r/running/comments/1g7l7k/charitymiles_app_donates_25_for_every_mile_you_run/
Buradaki esas şikayet bağışlanacak toplam miktarın bir üst limitinin olması ve bu üst limite ulaşıldıktan sonra yapılan koşuların ekstra bir kazanç sağlamaması, sadece bağışlanan paranın dernekler arasında paylaşımına etki etmesi. Şurada gördüğüm başka bir kişi bu üst limite yılın ilk 1 haftasında ulaşıldığını söylemiş: https://www.reddit.com/r/running/comments/7x42jn/apps_to_earn_money_for_charity/du69by4/

Okuduklarımdan benim anladığım organizasyon gerçekten de derneklere para bağışı yapıyor. Ama bu paranın üst limitine ulaşıldıktan sonra bağışlanan rakam artmıyor. Bu para da reklam gelirlerinden geliyor, belki kullanıcıların datasını da satıyorlardır.

1 Beğeni

Emekleriniz için teşekkürler. Güzel tartışmalar olmuş redditte alakalı olarak. Anladığım kadarıyla bu işin sponsorlar ve reklam gelirleri üzerinden elde edilen para olduğu için uygulama daha üst limit bir bağış yapamıyor yani kazandıkları, destek bulabildikleri kadar bağış yapıyorlar.
Peki burada uygulama indirme sayısı, aktif kullanım bu üst limitin artırılabilmesi ve daha fazla sponsor bulunabilmesi için önemli bir husus değil mi hiç değilse böyle bir yararımız dokunmuş olmaz mı diye düşünmeye başladım. Fikirleriniz nedir?

Haklı olabilirsiniz. Bence bir şans verilmeli sonuçta kullanıcıya pek bir külfeti yok.

Katılıyorum. İndirdim uygulamamı en azından niyetimiz güzel :slight_smile: