Çeşme Weekend 2019

Daha önce 2016 yılına kadar Asics sponsorluğunda düzenlenen bir organizasyondu daha sonra ne olduysa bu sponsorluk bitti ve 2017 ile 2018 senelerinde bu organizasyon düzenlenmemişti…Bu sene herhangi bir isim sponsoru olmadan sanırım birebir aynı formatta Çeşme Weekend olarak düzenlendi. Tüm haftasonunu kapsayan program oldukça doluydu, Cumartesi günü sabahtan yoga vardı, üzerine yüzme ve kürek sörfü yarışları oldu…Pazar günü ise önce Minik Adımlar yarışları ile geleceğin koşucuları start aldı, ardından da 5K ve 10K ile Yarı Maraton start aldı…

En son 2016 senesinde 5K koşmuştum, bu sene de yine 5K yarışına katıldım…Parkur Çeşme Belediyesi binası önünden başlayıp Çeşme Marina’ya kadar gidip geri dönüşle çarşı içine yönlendiriyor ve akabinde Aya Yorgi yokuşunu tırmanıp, koyun içersine giriyorsunuz ve en nihayetinde Paparazzi Beach Club’da bitiyor…

Aya Yorgi yokuşu oldukça sert bir yokuş ve ciddi zorluyor…Onun dışında da organizasyonla ilgili olarak söyleyebileceklerimin başında start zamanının 10-15 dakika kadar geç olması var, ülkemizde bu çok yaşanıyor fakat özellikle hedef yarış koşmaya gelmiş insanlar o ilave sürede ekstra gerilebiliyor…Ne yazık ki yol göstericiler biraz zayıftı özellikle de çarşı içine girileceğine dair herhangi bir bilgi yoktu ben daha önce koştuğum için biliyordum, benzer durum Aya Yorgi’ye girdikten sonra da olmuş, bayağı bir kişi farklı beach club’lara finish diye yönelmiş…Son yorumum ise finish ile ilgili, güzel bir eğim ile karşınızda denizi görerek iniyorsunuz fakat orası finih değil ne yazık ki, sola 90 derece dönüp bir kaç adım attıktan sonra tekrar sola 90 derece dönerek finish’e yöneliyorsunuz…Beach Club’ın içerisinde bitmesi için bu şekilde yapılmış fakat hem kendim hem de fotoğraf çekmek için beklerken gördüğüm çoğu kişi oldukça zorlandı o noktada…

Bunlar geliştirilebilecek alanlarıydı…Bu üç alan dışında oldukça keyifliydi, yarış sonrası hemen denize girebilme imkanı, hem de belki de Türkiye’nin en güzel koylarından birinde, büyük bir avantaj. Tüm gün plajda takılmak ve yazın son güneşinden faydalanmak da büyük bir nimet…Önümüzdeki sene organizasyon olması durumunda tekrar katılmak isteyeceğim bir yarış…Sakin bir Çeşme’nin tadını çıkarmak isteyenlere öneririm…

Organizasyonun resmi sitesi; https://www.cesmeweekend.org/

1 Beğeni

şuraya kısaca yorumladığım videonun da linkini bırakayım; https://youtu.be/2hzjqUbi79E