Çaylak Tanıtım Başlığım - Merhabalar

Bu yarışta öyle bir kısıtlama yok. Böyle bir kısıtlama olduğu takdirde yarışma kuralları sekmesinde madde olarak geçer. Müzik dinleyebilirsiniz.

1 Beğeni

İlk yarışım sonrası zafer pozu. :slight_smile:

Çok keyifli bir organizasyon oldu. Fırsat buldukça benzer koşularda yer almak istiyorum.

Yarışa gelecek olursak; sabah 6,30 gibi kalkıp yola çıktığım için kahvaltı etme şansım olmadı, onun yerine evden yarım litre su içerek çıktım. Yarışın 2.5 kilometresinde ki su noktasında biraz daha susuzluğumu gidermeye çalışınca 3-7 kilometreler arası mide sıkıntısı yaşadım. Daha sonrasında normal tempoma dönsem de yarışı istediğim süreden uzakta tamamlamak zorunda kaldım. Ama mutluyum her şeyi deneyim olarak heybeme atmış oldum.

4 Beğeni

Son iletimin üzerinden yaklaşık 8 ay geçmiş. Bu süreçte hayat koşuşturması daha ağır bastı ve hepi topu 5 koşu ancak çıkartabildim. Ancak geçen hafta ardı ardına 3 koşuya çıkıp 5’er kilometrelik mesafeler koşunca anladım ki, koşmak=yenilenmek.

Umarım daha düzenli nice koşularımız olur. Sağlıkla kalın…

4 Beğeni

8 ay sonrasında 5 hafta içinde 10 koşu + 3 antreman(ağırlıklı olarak göbek ve arka bacak) tamamladım.

Geçen yıla göre 3 kg fazlam var ancak sürelerim geçen senenin ço kgerisinde. 10k lık koşuyu 4.45 rahat tempoda tamamlayabiliyorken, şuan 5,00-5,05 zorla/acıyla bitiriyorum. Uzun koşu sürelerimin kısalması için hız koşuları koysam da çare olmadı. Sanırım acilen 3 kilo vermem gerek.

Aklıma başka seçenek gelmiyor. Sizin bir yönlendirmeniz olabilir mi acaba?

2 Beğeni

8 aylık aradan sonra mutlaka zone2 idmanları ile yavaş yavaş dönmenizi öneririm…bırakın pace’e bakmayın, nabzınızı düşük tutacak koşularla en azından 1-2 ay geçirin…nacizane önerim…

2 Beğeni