[Bulundu] Garmin HRM3 Kalp Ritim Bandı

Merhaba,

Uygun fiyatlı HRM3-Run (kırmızı olmayan, üzerinde koşan insan resmi olan, takılıp çıkarılabilen) kalp ritim bandı arıyorum. Mevcutta kullanmakta olduğum kırmızı bir garip davranmaya başladı. HRM3 ile en azından bir sonraki sefer yalnızca bant değiştiririm diye düşünüyorum.

Bende bir adet ihtiyaç fazlası mevcut. Özelden yazıyorum.

Arkadaştaki run modeli değilmiş. O yüzden aramaya son hız devam…

Aradığınız model bu galiba Garmin HRM

Merhaba Hasan :slight_smile:

Aradığım model şu;

1 Beğeni

Hangi sebepten ötürü bunu arıyorsunuz Edip bey? Kırmızı olan modeli kullanıyorum Running dynamics özelliklerini de gösteriyor. Daha ucuz olsun diye mi yoksa saatinizle uyumlu olsun diye mi ?

Bende mevcutta kırmızı kullanıyorum ama son birkaç zamandır elastik kısmı, “artık ben bitiyorum, haberin olsun” dercesine hareketlerde bulunuyor.

İkisinin -su geçirmezlik derecesi dışında- bir farkı yok. Bu yüzden sırf bantı yüzünden komple vericiyi değiştirmektense, aynı sorunu yaşarsam yalnızca elastik kısmı değiştiririm en azından diye düşünüyorum.

Bu model 1 yıl içinde ''çıt çıt ‘’ yerlerinden korozyona uğruyor ve yanlış ölçüm yapmaya başlıyor.(Bende ve çevremde ki 3-5 kişide ) .Bunun önüne geçebilmek için kırmızı modeli çıkardılar zaten.
Hatalı ölçüm başlayınca ( özellikle saçma nabız değerleri ) çözüm yedek bant ama Çin işi yedek bant şans işi ben 3. seferde çalışanını buldum. Orjinali ise malum nabız bandının kendi fiyatına yakın. Sökülüp takılan yerlerine iyi bakarsanız daha uzun ömürlü olacaktır tabii .Diğer taraftan el çarpması ,çanta kayışı veya bir yere takılma sonucu koşu esnasında yerinden çıkabiliyor.Yarış esnasında çıkmıştı takması dert olmuştu. Bu tabii bana özel olabilir ama yerinden çok kolay çıkmasını tercih yaparken göz önünde bulundurun derim.
Son olarak bu model yeni çıkacak Garmin modelleriyle uyumlu olmayacak diye biliyorum.Saati değiştirirseniz kullanamayabilirsiniz bu konuyu da araştırın derim .

Şu anda 935 kullanıyorum o yüzden yakın zamanda bir değişikliğe gitmem muhtemelen. Fiyat konusunda da her seferinde 650-700 vermektense 200-300 verip Polar Bant almak daha hesaplı geliyor bana :smiley: Ama söylediklerinizin arasında tek içimi sıkan düşme konusu oldu. Yüzme sırasında düşmesi çok üzücü olur :smiley:

Polar bant Garmin ile eşleşiyor mu? OH1’den mi bahsediyorsunuz? Ben de Garmin 630 ile eşleşecek ekonomik bir model arıyorum.

Yok Polar’ın sadece kayışı :slight_smile:

https://www.polar.com/tr/urunler/aksesuarlar/polar_pro_kayis

Uygun fiyatlı ANT+/Bluetooth nabız bandı Decathlon’da var. Hem ANT+ yayın yapabiliyor hem Bluetooth. Kendi tecrübelerime dayanarak fiyat/performans olarak oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.

https://www.decathlon.com.tr/nabiz-olcer-id_8334795.html

1 Beğeni

Bende Garmin 630 kullanıyorum, kırmızı HRM mevcut running dynamics özelliği olması çok iyi bir özellik bozulursa galiba orjinali dışında almayı düşünmem.
@Baris Barış bey bu ürün idare edebilir fakat Garmin HRM running dynamics özelliği var, çok üstün bir ürün .

1 Beğeni

Bu modelde de running dynamics verileri bulunuyor. Kırmızı olanla herhangi bir farkı (strap bölümünden ayrılabiliyor olması dışında) yok. O bandın ismi de “HRM RUN” üzerindeki sembol bunu ifade ediyor.

Malum siteden cihazı buldum. İlgilenen herkese teşekkürler.