"Bu koşuyu koşanlar başka hangi koşuları koşmuş?"

Zaman zaman aklımıza gelen ve bazen cevabı bize yardımcı olabilecek bir soru olsa gerek! DUV’un verilerinden yararlanarak basit bir araç hazırladık.

https://runningthealps.org/events/index.html?lang=tr

adresinden erişebilirsiniz. Arama yaparken yarışların uluslararası isimlerini kullanmanız gerekiyor, örneğin Kapadokya yerine Cappadocia. Beklendiği üzere koşularda genel bir süreklilik görüyoruz. Bir koşuyu bir kez koşanlar sonraki yıllarda da koşuyorlar, ama yüzdelerin değişken olduğunu söylemek mümkün (yerel koşularda daha yüksek). Mesafeler de artıyor. Belirli bir hedef koşunuz varsa hazırlık için önceki yıllarda koşulan koşulara bakabilirsiniz.

Herkese iyi yıllar!

19 Beğeni

Güzel fikir. Elinize sağlık. :clap:

1 Beğeni

Süper olmuş, teşekkürler :raising_hand_man:

1 Beğeni

Elinize saglik.

Aradigim yarislarin bazilarini bulamayinca DUV’un web sayfasini biraz karistirdim.

http://statistik.d-u-v.org/geteventlist.php

Bu sayfadan DUV’un listeledigi yarislara ulasilabiliyor. Gordugum kadariyla sadece 45km uzeri yarislara iliskin veriler tutuluyor.

Toprakta kosulan her yarisin “ultra” olmadigini hatirlatmasi acisindan da yararli oldu.

1 Beğeni

Evet, araçta şu an sadece “trail” türündeki koşular destekleniyor. Koşuların türlerini, yol, çoklu etap vb. DUV’un sayfasında “advanced filter” altında bulabilirsiniz. Tanım gereği sadece maraton üzeri mesafelerdeki veya zaman olarak 6 saat ve üzerindeki koşular veritabanlarında mevcut.

4 Beğeni