Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu 2015

9 Mayıs 2015’te new balance’ın düzenlediği ve cumartesi günü öğleden sonra başlamasıyla beni şaşırtan bir yarış olacak. Runtalya yarışında 10k’e kayıt olup gidememiştim burada yarı maraton koşmayı deneyeceğim. daha bir yıl bile olmadı koşmaya başlayalı ama çevremdekileri oldukça etkilemiş olmalıyım ki akraba ve arkadaşlar ile büyük bir grup halinde gitmeyi planlıyoruz. koşu tarihi geldiğinde verilen sözlerin ne kadarı tutulacak bilmiyorum ama bir aksilik çıkmazsa ben orada olacağım.

Bu arada Bozcaada çok pahalı. Geyikli’de konaklama çok daha ucuz gelmek isteyenler için bir tüyo vermiş olayım. (Ek bilgiye ek olarak Geyikli Eyvah Eyvah 2 filminin çekildiği yer.)

1 Beğeni

bozcaada ziyaret etmek için çok keyifli ancak 21 km iyi antremanlı değilseniz çok zorlayacak oldukça iniş çıkışlı yokuşlu bir parkur hatırlatmış olayım.

2 Beğeni

@durukan, Bozcaada parkurunun zor olduğu, öğleden sonra yapılan bir yarış için, sıcak ile birleşince yıpratıcı etkisinin olduğu söyleniyor. Yeni başlamış bir kişi olarak ve ilk defa yarı maraton koşacağınızı göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Aksi durum yarışı sizin için çile haline getirir. Konaklama tavsiyesi için teşekkürler :slight_smile:

2013 Mart ayında Antalya da ilk yarı maratonumu koşmuş o heyecanla hemen Bozcada ya gidip yarı maraton koşmuştum. Antalya da 2;06 koştuğum yarı maratonu Bozcaada da 1;46 koşmuş herkesi şaşırtmıştım. Bozcaada nın atmosferi beni o kadar etkilemişti ki ne gözüme yokuş gelmiş ne de sıcağı dert etmiştim. Demem o ki mutlaka gidin çok güzel bir yer ve mümkünse 1 gün önce gidip 1 gün de ilave kalın.Bizler yarış atı değiliz. Psikolojik rahatlamaya gezmeye eğlenmeye daha çok ihtiyacımız var. Ben o tarihte Bozcaada da güzel bir tatil yapmıştım. Ankara ya çok uzak olması ve artık triatlon ağırlıklı antrenman yapmam sebebiyle benim planlarıma uymuyor o sebeple katılmıyorum. Unutmadan harika zeytinyağları var. Pazar yerinden seyyar satıcıdan aldığım zeytinyağının lezzeti hala damağımdadır.

4 Beğeni

Bu koşuya katılmayı çok istiyordum ancak 26 Nisan’da İstanbul Yarı Maratonu ve iki hafta sonra bir 21 km daha zor olacaktı. Önümüzdeki yıl tercihimi Ada’dan yana kullanacağım.

Bugüne kadar koştuğum en zor 21 k asfalt parkurlarından biri.Geçtiğimiz sene, hava nispeten kapalıydı, komple güneş olduğu durumda çok daha zorlayıcı olacaktır.Bu sene adanın tadını biraz daha çıkarmak adına, 10 k’ya kayıt oldum.

Bozcaada’ya hayran kaldım. Mükemmel bir yer. Yarıştan önce duyduklarım biraz gözümü korkutmuştu açıkçası ama Güzel bir yarış geçirdim. Parkurun zor çıkışları genel olarak yarışın ilk üçte ikilik kısmında. Asıl zor olan ayazma plajına inişti. Çok dik bir iniş ne yapacağımı şaşırdım orada. Son bölümde zorlansam da yarışın ikinci yarısı beraber koştuğumuz arkadaş sayesinde ilk yarı maratonum için fena olmayan bir şekilde bitirdim.

3 Beğeni

Koşu yapılan yer hakkında bilgi sahibi olmak da çok önemli bence.

http://bozcaadam.net 'ten bizi ziyaret ederek koşu sırasında daha bilinçli olabilirsiniz.

1 Beğeni

Süper motive oldum :smiley:

1 Beğeni