Bozcaada 2021 Koşusu

Merhabalar

Bu seneki yarışlar arasında patika yolunu en çok merak ettiğim yarışlardan biri olan Bozcaada yarışında 10K yarışına katıldım.

Maalesef 6. km’den sonra “yanlış yola” saptığımızı söyleyen bir organizatör görevlisinin bilgilendirilmesinden sonra 21K’cılar dahil olmak üzere olduğumuz yerde kaldık, durduk ve bekledik.

Bir kısım grup bir yola girdi, bir başka kısım başka bir yola girdi. En nihayetinde koşu benim için o an bitti. 10K diye çıktığım yolda 16K yaptım. Böyle basit ve kritik bir konuda sağlıklı bilgilendirilmedik. Bazı görevliler “ben yolu bilmiyorum, yanlış bir şey söylemeyeyim” diyerek ortadan kayboldu. Benim gibi yanlış yola giren bir sürü başka koşucu dört farklı yola saparak yürüdü ve yarışı öyle bitirdi.

Üzücü bir durum ama olabiliyor işte. Umarım koşuyu düzenleyen ikiyirmiuclevent organizasyonu bir dahaki yarışta daha dikkatli olur. Yol ayrımlarında koşucuların patika yolunu bilmeyen Jandarmayı değil, patika yoluna hakim görevlileri koyarsa belki daha sağlıklı bir yarış olur.

5 Beğeni

Ortam Güzel, Organizasyon Berbattı. Bende 21 Diye Yola Çıktım 26K Koştum. Ve Ayrıca Şunuda Belirteyim.

Koşu sonrası masaj için sıra bekledim. Sıra çok fazla olduğu için biraz yüzüp tekrar masaj alanına geldim. Ve Ne göreyim Masaj yatakların da masaj yaptıran organizasyon da görevli kişiler. Masaj yaptırmak istediğimi söyledim artık yapılmadığını söylediler.

Bir diğer konu Fazladan 5K koşup finish e geldim ve finish te sadece su verdiler çünkü ne makarna kalmış ne enerji içeceği nede üzüm bende görevliye madalyayı da geri verdim “bunuda benden sinra gelenlere verirsiniz çünkü büyük ihtimalle siz madalyaları da eksik yapmışsınız dır” diyerek

Kısaca Run The Island Bozcaada Benim için ilk ve SON oldu

7 Beğeni