Böyle bir mr sonucu alıpta tedavi olabilen var mı ?

Oncelikle gecmis olsun Emre,
Cok klasik bir laf olacak ama " Mr degil hasta tedavi edilir" derler. Yani ; nasil ve ne zaman sakatlandigin ve su anki durumun onemli. Bence mr sonucuna gore yorum yapmak cok dogru degil. Efuzyon dagildiktan sonra guclendirme ve denge egzersizleri ile ayak bilegi stabilitesini saglaman spora dönmende yardimci olur…

1 Beğeni

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için 6 ay kadar önce aşırı koşu idmanı yapmaktan sakatlandım. Şu an yürürken bile ağrı var . Ortopedistim krem ve ağrı kesici verdi onları kullanıyorum effüzyon’u dağıtmak için bir spor hekimine mi görünmeliyim diye düşünüyordum acaba ne yapmam gerekir biliyor musunuz ?

6 ay epey uzun bir sure… Mr subat 20 de cekilmis yani yeni sayilir, hala efuzyon olmasi normal degil. Ya 6 aydir iyi korunmadigni, iyilesmeye firsat verilmedigini tedavi olmadigi gosterir ya da tam iyilesti zaddedip son zamanlarda birden bire fazla yuklendiginizi. Bence de spor hekimi uygun olabilir. Fizik tedaviye yonlendirebilir, antienflamatuar ilac verebilir, eklemi yumusak dokukari korumak icin bir süreliğine yuku almak icin koltuk deynegi ya da bot yada bileklik verebilir. Buz uygulamasina devam edebilirsiniz. Tamamen iyilesmesini bekleyip daha sonra spora kademeli donun. Bu arada kardiyo icin yuzme veya kondisyon bisikletine devam edebilirsiniz.( ayaga yuk vermeyen vucut agirligi bindirmeyen aktiviteler)

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim Şule Hanım dediklerinizi uygulayacağım . Şu an Reparil - Gel N Antienflamatuar , Analjezik , Antiödematoz krem ve Naprasyn Antiromatizmal , Antienflamatuar ağrı kesici hap kullanıyorum. Ama ayağımı da kullanıyordum . Hemen bir spor hekimine görünüp iyileşene kadar gerekirse koltuk değnek ile gezmem gerektiğini anladım . Gerçekten minnettarım .