Boston Maratonu'nu tam zamanlı mesaili işte çalışan bir Japon kazandı

Japonlar ve uzun mesafe koşu kültürü konusu şurada konuşulmuştu. Dün Boston’da çok kötü olan hava koşulları neredeyse tüm elitleri yıldırıp, yarışı bırakmalarına neden olurken devlet memuru olarak haftada 40 saat mesai ile çalışan bir Japon sonuna kadar dayanıp 2:15 ile yarışı kazandı. Çalıştığı işten dolayı sponsor parası alamayan Yuki Kawauchi bu birinciliği ile 150 bin dolar kazandı.

yuki

23 Beğeni

Şahsım adına motivasyon kaynaklarımdan biri oldu diyebilirim!

3 Beğeni

Yarışı kadınlar arasında 2. sırada bitiren yarışmacı da şok yaratmış. O da tam zamanlı çalışan biri ve bu katıldığı ikinci maratonmuş.

5 Beğeni

Katılımcılardan birinin yayınladığı, 2018 boston maraton vlog’u. Diğerlerinden biraz farklı bir şey olmuş, soğuğu sıcağı hissettiriyor. :smiley: İlgilenenlere duyurulur.

1 Beğeni

Bu Japon arkadaşımızın haftalık idman mesafesi:130-140km arası,77 defa 2:20 altında maraton koşusu, en iyi maraton derecesi ise 2:08:14 imiş.

6 Beğeni

Ama günde çift yapmıyormuş bir çok elit gibi. Hafta sonu uzunu da 50 km yokuş yukarı jogmuş genelde. İlginç antrenman ipuçları aslında.

5 Beğeni

Bu adamın uzun bir röportajını merak ediyorum. Aynı şekilde kadınlar 2.'sinin de.

Şöyle bi ceviri var http://www.yarisbul.com/kosu/makaleler/boston-maratonu-kazanani-yuki-kawauchinin-favori-kosucunuz-olmasi-icin-10-sebep/

4 Beğeni

Teşekkürler, güzel kaynak ve Yuki ilginç biri. Ayrıca Japonların koşudaki yeri de ayrı bir konu. Spartathlon’a katılım sayıları, son Tokyo Maratonunda erkeklerde ilk 10’un 6’sının Japon olması saygıyı hak ediyor.
Ekleme : Tokyo 2018 Maraton sonuçlarına ayrıntılı bakınca sanki yabancı elit katılımı az gibi geldi. Major Maraton olunca daha fazla elit katılımı olur diye düşündüğüm için ilk 10’da 6 Japon olmasına şaşırmıştım.

Yılın spor olayı budur. Kesinlikle dünyada yılın sporcusu seçilmesi gereken bir kişi, azim ve inanç göstergesi. Hayran kalmamak elde değil. Böylesi 40-50 yılda bir olur yağmur hesapları alt üst edince böyle kazananlar olabiliyor. Fakat Shalen Flanagan New York’u kazanması ve Boston maratonu sonrası koşu sporu yön değiştirecektir.

2 Beğeni

Günde çift antrenmanın avantajı hacimi yüksek tutup yorgunluğu azaltmak mı?

1 Beğeni

Evet. Daha fazlası için güzel yazı:

4 Beğeni

teşekkürler,yazıyı okudum,özellikle “Gün içinde çeşitli sorumlukları sebebiyle koşuya bir defada 1-1.5 saatten fazla zaman ayıramayacak durumda olanlar.” konusunda bana iyi fikir gibi geldi.

Video dan ekran görüntüsü . Bizim otobüsleri düşününce çok boş kalmış gibi !

1 Beğeni