Bir Koşu Kitabı İncelemesi ; Koşmak / Jean Echenoz

Bir koşucu düşünün fabrika işçisi , yoksullukla mücadele eden , zor koşullarda yaşayan bu da yetmemiş gibi 2. Dünya savaşı sırasında avrupada, çekoslavakyada yaşayan ve bir atlet
Bu atlet olimpiyatlara katılacak kadar iyi koşuyor.5000m , 10000m ve maratonu koşuyor üstüne birde hepsini kazanıyor.O da yetmiyor yetmiyor hepsinide dünya rekoru kırarak kazanıyor.Bu arada halen 5000 m 10000 m ve maratonu yani 3 branşıda kazanan ilk ve tek atlet.Bu unvan halen onda.

Bu koşucunun adı Çek Lokomatifi lakaplı Emil Zatopek.

Muhteşem bir hayat muhteşem bir kitap

Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

8 Beğeni

Geçen yıl okumuştum. Koşu ile ilgili okunabilecek en iyi kitaplardan biri, iyi bir motivasyon kaynağı.

2 Beğeni

Kitabın içeriğinden çok, ki efsanevi koşucu Emil Zapotek’in hayatını okumak heyecan vericiydi, basımı ile ilgili birkaç noktaya takıldım. Kitabın çevirisi oldukça kötü olmuş. Muhtemelen çok daha edebi ve sürüleyici olan, bir saatte bitiririm dediğim kitap uzadıkça uzadı. Bazı cümleleri anlamadım, kitapta ilk bakışta direkt göze çarpan onlarca noktalama hatası var. Kısaca kötü bir basım olmuş.

Bununla ilgili yayınevine mesaj attığımda ise kitap üzerinde düzeltmeleri yapıp gönderirsem yenisini bana göndereceklerini söylediler. Bedavadan editörlük yani :slight_smile:

2 Beğeni