"Bir Isırık Alırım"

Merhaba;

Teknoloji ilerliyor. Biz koşuyoruz. Teknolojiden kaçıyoruz. Hızlanmak istiyoruz. Ama teknoloji bizden hızlı gelişiyor. Çaresiz teknolojiye geri sığınıyoruz. Ayaklarımızda 0,20 pace daha hızlı koşturacak ayakkabılar var. Bileklerimizde her anımızı aynalayan saatler. Şortlarımız bile az terleten, çok havalanan teknolojiden.

Var mı bu kadarına ihtiyacımız? Bilmiyoruz! Aslında günlük hayatımızda da ihtiyaç kavramını düşünmeden tüketiyoruz. Ve pek çoğumuz hayatın karmaşasından kaçan amatör sporcular ve amatör insanlar olarak alışılmış tüketim reflekslerimize yenik düşüyoruz ve içinden zar zor çıkmaya çalıştığımız çukura geri atlıyoruz.

Bolca özeleştirili ve oldukça subjektif değerlendirmeli/karşılaştırmalı
yeni yazı Team Run.Bo web sitesinde, üstelik sevgili @ersavas editörlüğü ile: “Bir Isırık Alırım”

Sporla ve sağlıkla kalın

21 Beğeni

Fenix 5x can
Apple 7 heyecan. Oldum olası hiç hazetmedim apple ürünlerinden

4 Beğeni

Herkesin kolunda sıkça görüp bulmaca gibi gelen bir konuydu benim için. Son zamanlarda hikayelerinde bolcana AW7 görmeye başlayınca anladım yeni bir şeyler deneniyor… :wink: Bence meraklısı için şahane bir konu, hele daha dünkü koşuma eşlik eden Ayarı Kaçanlar’ın 37. bölümü, sporun çevreye etkisi, tüketme ve çevre konusu üzerine daha da şahane oldu bu giriş yazın… Kalemine sağlık @CemAriturk :ok_hand:

4 Beğeni

@CemAriturk kalemine sağlık hocam

3 Beğeni

Teşekkürler. İstifade ettim.

Ben de zaman zaman iki arada bir derede kalsam da Fenix 3 HR ve sonrasın da 6x ile devam ediyorum.
İW serilerinin hiç birisini kullanmadım.

3 Beğeni

Apple watch’ un gps, yükselti, nabız gibi alanlarda garmin’in önünde olduğunu düşünüyorum. Apple Watch + WorkOutDoors uygulaması denemeye değer. Bu uygulama birçok eksiği kapatıyor.

2 Beğeni

Güzel olmuş, elinize sağlık. Giriş yazınız tam da aklımdan geçenleri yansıtmış.

AW7 ölçüm doğruluğu konusunda rakipsiz gerçekten. Dizayn konusunda daha fazla seçenek sunabilseler, pil ömrü daha uzun olsa ve sağlık özellikleri kısmı biraz daha zenginleşse, sporcuların dahi bir çoğunun Garmin’den hemen vazgeçeceğine eminim.

3 Beğeni