Besin takviyesi hakkında

Arkadaşlar selam
IHerb üzerinden ultamins men’s multivitamin aldım
ABD menşeili ve en önemlisi içeriğindeki vitamin/mineraller doğal.İçeriğini de paylaşıyorum
%90 indirime girmiş 70 tl ye geliyor.Yorumları okudum.Gerçekten Kullanıcı yorumu çok iyi ve genelde bilinçli tüketiciler içeriğinden ötürü öne çıkarmışlar.Sipariş vermeme izin verdi.Sizce gümrükte takılır mı?

https://tr.iherb.com/pr/ultamins-ultamins-men-s-multi-vitamin-with-coq10-mushrooms-enzymes-veggies-berries-60-veggie-capsules/96380

İndirimde olmayanı bile “best by: may 2023” demekte.Son kullanım tarihine dikkat etmeli.Suplement ilaç değil, sorun olmaması tahmin edilir ama bu protein tozu vs konusunda yurtdışı alımı kısıtlayan durumlar vardı.

(Yine güzel indirimde olan aynı marka başka ürünlerde de mayıs 2023 son kullanım tarihi yazmakta)

3 Beğeni

Sizin deneyiminizi de ürün geldiğinde şubat ortasında okumak isteriz.

2 Beğeni

Gümrükte doktor reçesi talep ediyorlar. Tanıdığınız bir doktora yazdırabilirseniz sorun olmaz.

3 Beğeni

Peki içeriği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Elbette.Ödeme yaparken gümrük vergisi çıkmadı.Sanırım vergiden muaf.Buarada içeriğini nasıl buldunuz?

İçerikte o var bu var herşey var.Bu gibi şeyleri düzenli kullanacak yapım olmadığı, istahımı açtığını düşündüğümden uzağım.
Rosman gratis gibi mağazalarda da suda eriyen vitaminler var. Düzenli kullanıyorum yada dönemsel (kış, yarış öncesi ) kullanıyorum diyenler ne düşünüyor?

Türkiye’de çok kaliteli supplement üreticileri varken gidip de yurtdışından almam maalesef.

1 Beğeni

Multivitaminleri baz aldım ben.Türkiye’deki multivitaminin içindekilerini araştırma fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama ben baktım.Vitaminlerin tamamı sentetik ve en düşük emilimi olan bioyararı az minerallerden oluşuyor.Çok küçük bir örnek vereyim.Multivitamin içindeki magnezyumun ana bileşeni magnezyum oksit.b12 vitamini ise Siyanokabolamin dediğimiz sentetik maddeden almaktadır.Sadece bu 2 vitamin ülkemizdeki üretilen multivitaminlerin tamamında bulunmaktadır Çünkü en ucuzu ve amiyane tabirle en dandiği kullanılmaktadır.

2 Beğeni

Esenlikler, daha önce kullandınız mı yurt dışı ürünleri? Fikirlerinizi almak isterim teşekkürler…

Bayraklı gümrük için reçete yetmedi geçen rapor istediler .Dur bakalım nereye kadar gitçek bekliyorum

2 Beğeni

Ben geçen hafta aşağıdaki omega 3 takviyesini reçeteyle gümrükten geçirdim.Mail ile ilettim.Ertesi gün gümrükten geçti.Sanırım memurun subjektif değerlendirmesine kalıyor.

1 Beğeni

Aynen hocam bahsettiğiniz şeyi bütün Türk markaları yapıyor, aynen :smiley:

1 Beğeni