Belirsiz Sağlık Problemi

2022 Mart grip oldum gripten sonra geçmeyen kuru öksürük oldu 2 ay sonrasında alerjik astım teşhisi koydu ama astım ilaçlarıyla öksürük geçti herşey daha kötüye gitti çok uzun süre otrivine burun damlası kullandım Bi gün burnumdan yeşil Bi sıvı geldi hiç durmadı 1 gün boyunca aktı sonra 1 ay alerjik astım ilaçlarını kullandıktan sonra 2 3 ay sıkıntım olmamıştı.Ama 2 3 ay sonra vücüdumun sol tarafında ağrılar oldu doktor astım ilacı yazdı ama alakasız hiçbişeye yaramadı.Sonra doktor doktor gezdim hiç bileye yaramadı alerji testi yaptırdım hiçbişeye alerjim çıkmadı. Şuan vucudumun sol tarafında sürekli ağrılar var Yürüyüş yapınca çabuk yoruluyorum her sabah sesim kısık uyanıryorum boğazım tahriş olmuş bir şekilde ne yapmam lazım Bi yol gösterin

1 Beğeni

Kulak burun boğaz doktoru veya aile hekiminin yönlendirmesi faydalı olabilir.

https://neyimvar.gov.tr

Birden fazla sağlık sorunu bir arada olabilir. Sabahleyin ortaya çıkan sorun için ağzı açık uyumak ve ortamın havası kaynaklı olabilir. Evi havalandırın ortamın uyurken ısısından emin olun.

1 Beğeni

Zaten gidiyorum ilaçlar işe yaramıyor diyorum alerji testi yaptırdım alerjiden çıkmadı diyorum aynı ilaçları yazıyor dinlemiyorlar bile

1 Beğeni

Yukarıdaki neyim var sayfasına e devlet ile girip şikayetleri yazarak deneyebilirsin. Mikro kas ağrıları da olabilir ama yürürken yorulmak tahlil yapılsa daha iyi olur. Şehir hastanesi farklı doktor, branşlar ile sorunu anlat, tahlil yaparlar.
Geçmiş olsun.

Hocam solunum testi akciğer röntgeni kan yaptırdım anlayan varsa buraya atıyım adamlara alerji testi yaptırdım hem deriden hem kandan bişey çıkmadı diyorum alerji ilacı yazıyorlar bu ilaçlar iyi gelmiyor bana.Bu otrivine burun damlasını 8 yıl falan kullandım büyük ihtimal ondan dolayı burun etlerim şişti geniz akıntısı yapıyor o yüzden özele gidip anlatıcam para biriktirip ama artık dayanamıyorum ki çok yoruyor beni hayat zaten çok stresliyim kafayı yedirdiler sorunu 1 yıldır çözemediler

1 Beğeni

bircok semptom yazmissiniz. yasadigim icin sadece biri icin yorumum var.

bogazinizin tahris olmasinin sebebi reflu olabilir. mide suyu nefes borusundan geri gelip bogazi tahris ediyor. yilda birkac kez bogaz tahrisi ile dokyora gittigimda klasik teshis “kronik faranjit” oldu.

en son major bir sindirim sorunu ile hastanelik olunca ortaya cikti. onlem olarak yillarca dumduz yastikta yatan biri olarak 2-3 kat yuksek yastik ile yatmaya basladim. ama asil tedaviyi bir dahliye uzmani 1 seneye yakin farkli ilaclar ile tedavi etti. spor, kilo, yedigine ictigine dikkat ile cozuldu gibi.

diger semptomlar bununla ilgilidir degildir yorum yapamam ama bu belirti icin bir dahiliye uzmani ile gorusmeniz

1 Beğeni

Burun damlası 1, bilemedin 2 hafta kullanılır.Büyğk geçmiş olsun, o kadar uzun süre kullanmak yan etkleri olmuş olabilir.Boğazda ağrın var, kulak,burın boğaza da görrün anlayan vardır.@sryz’nin bahsettiği dahiliye doktoru da mantıklı.Tekrar geçmiş olsun.

Hocam reflü ilacı da yazdılar zaten mide koruyucu belki reflü olabilirsin diye her önüne gelen hastalık için ilaç yazdılar belirtilere göre

1 Beğeni

Teşekkür ederim tavsiyeler için sağolun. Kbb göğüs hastalıkları hepsine kaç kere göründüm işini adam gibi yapan yok ilaç yazıp yolluyorlar içeri girip çıkmam 30 saniye sözümü hemen kesip muayene ediyorlar dinlemiyorlar ilaç yazıp şutluyorlar

1 Beğeni

bogazinidaki tahris, uyudugunuz ortamda havanin kuru olmasi, gun icin surekli ses ile bir is yapmaniz ogrermenlik gibi veya gizli reflu. doktor degilim tabiki ama cok ugrastigim icin tavsiyem, ac karnina her sabah o mide koruyucuyu aksatmadan icin, ve yastigini neredeyse dik yatacak kadar yukseltip bir iki hafta deneyin.

son olarak tavsiyem, psikiyatr ile gorustunuz mu? sorununuzun temelinde stres vs farkli bir etki de olabilir mi?

1 Beğeni

Hocam dediğiniz herşeyi yaptım ben 6 ay yüksekte yattım psikolojim yerlerde burda yazmadım ama diş sıkma da var çenem de ağrıyor artık onu da yazmadım ama geniz akıntısı gibi Bi olay psikolojik değildir herhalde bu hastalıklar geçmedikce deliricem iyice yaşam kalitenin içine etti

1 Beğeni

anliyorum hocam. umarim forumda benzer bir sorun yasayan veya size tibbi tavsiye verebilecek biri cikar. zor farkindayim ve faydasi olmayacak ama umarim en kisa zamanda sagliginiza kavusursunuz.

1 Beğeni

Geçmiş olsun, moralinizi yüksek tutarak sağlık sorunlarınızın üstesinden en kısa zamanda gelirsiniz umarım.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekiyor.
Düzgün beslenme, spor, uyku, psikoloji ile vucut güçlenecektir, bağışıklık sisteminiz güçlü olduğunda da vucut bu tarz hastalıkların üstesinden daha kolay gelecektir.

Bunları söylemek kolay tabiki, insanın kendi hayatında uygulaması zor ama isterseniz olur.
Kendimden örnek vermem gerekirse, 20 senedir hapşırık güneşe çıkamama alerji şikayetimden hergün mutlaka antihistaminik alerji alacı olan hitrizin, aerius, alerset tarzı + burun spreyi Flixonase kullanırdım,
çok grip olurdum, az birşey soğukta kalayım hemen ateşim çıkar soğuk alırdım, hasta olurdum, sinüzit vs yaşam standardım çok düşmüştü,
Sonrasında bu şikayetlerden 2-3 farklı hastanede röntgen vs den sonra detaylı bir burun ameliyatı oldum, operasyon süresi yani doktorun girmesi ile çıkması arası 2,5 saat sürdü, 4 ayrı ameliyat yaptık sana dedi, sinüslerin temizlenmesi, kemiklerin alınması, alerjik etlerin alınması vs epey bi uğraştı sağolsun, sonrasında o kadar çabuk soğuk algınlığına yakalan ben 2 sene grip olmadım (normalde o kadar soğukta kalsam eskiden mutlaka hasta olurdum ama artık olmuyordum),
ama malesef ameliyattan 5 yıl sonra tekrar eski halime döndüm, aylarca antibiyotik soğuk algınlığı ilaçları kullanmama rağmen geçmeyince yeniden ameliyat olduğum doktora gittim, iğneli antibiyotik tedavisi vs işe yaramadı malesef, ne yapacağız dedim, yeniden cerrahi müdahale gerekiyor dedi, her 5 senede bir burun ameliyatımı olacağım dedim kendi kendime ve sinüzit için şapka bere çok takarak hayatıma devam ediyorum.
Bunun dışında burun ameliyatı sonrası burun spreyini kullanmama gerek kalmadı hapşırık güneşe çıkamama sorunu çok azaldı bu sefer ciltte kaşıntı başladı, burun ameliyatı olduğum hastanenin cildiye doktorlarlarına gittim epey bi süre, kaşıntı artarsa kortizonlu kremler, nemlendiriciler ve antihistaminik alerji ilaçlarıyla geçiştirdiler, çok kaşırsam egzamaya dönüşüyordu.
Malesef eski burun hapşırık güneşe çıkamama sorunumun burun ameliyatı sonrası çok azalması ile
sonrası oluşan ciltte kaşıntı arasında bağlantı kuramadılar, ama ben biliyorum ki, ciltte kaşıntım burun ameliyatından sonra çıktı,
Vucut alerji tepkisini burun solunum yoluyla veriyordu eskiden, artık ciltte kaşınma olarak veriyordu,
bu arada çok sayıda hastanede alerji testleri yaptırdım, birçok şeye karşı alerjim vardı ama hiçbir hastane bunu kesinlikle yemeyeceksin içmeyeceksin koklayamayacaksın veya görmeyeceksin diyemiyor,
aslında en iyi doktor kendinsin.
örnegin ben yaş pastayı, makarnayı, lahmacunu, portakal mandalini çok yersem kaşıntım artıyor, sizde kendinize neyin iyi gelmediğini bulmalısınız.

Son 10 yıldır düzenli koşuyorum bisiklete biniyorum, eskiye göre daha rahat yaşıyorum artık, vucut hem bedenen hem ruhen daha güçlü olduğundan hastalıkların üstesinden daha kolay geliyor, bağışıklık sistemim daha güçlü bence, spor yaptığım zaman daha rahat yaşıyorum ben.

Ayrıca astımda var bende, şu aralar kullandığım crebros marka alerji ilacının hem ciltte kaşıntıma hem hapşırık güneşe çıkamama hemde astım nefes darlığıma iyi geldiğini gözlemliyorum.

Bağışıklık sistemini de güçlendirecek farklı bi yaşam tarzı oluşturman gerekiyor kendine, bence.

2 Beğeni

Merhaba ben internetten birz araştırırken rastladım ve randevu aldım doktora Post diye bir hastalık Postüral Taşikardi ona baktık ayağa ilk kalktığımda kalbim hızlanıyor gözüm kararıyor daha çok şey var bu hastalıkla bire bir uyuyor bu hastalık hakkında bilgisi olan varmı

Tanı nasıl konur kısmında ayağa kalkmayla kalp atışı dakikada 30 atış artar demekte.

Zaten doktora randevu almışsın, en güzelii sağlık problemini doktora aktarıp sormak istediklerini belki not almak (unutmamak adına), doktora sormak.Geçmiş olsun.