Bekele, Kipchoge ve 4 Ekim 2020 Londra Maratonu

Derler ya teke tek karşılaşalım diye argo da ki karşılığı erkek erkeğe olan bu meydan okuma aslında sağdan soldan destek alma gel sende ve bende ne varsa ortaya koyalım ve sonucu görelim demektir.

İşte Bekele bunu dedi sanki geçenlerde Londra Maratonu’na katılma kararını açıklarken.

Muazzam bir geçmişi olan Bekele maratonda Bay İstikrar Kipchoge’ un gerisinde kalmaya başlamıştı. Bu durumu inişli çıkışlı maraton kariyeriyle kendisi yaratmıştı ama dünya rekoruna 2 sn. yaklaşarak da bu gidişe dur demenin zamanı geldi diyen de yine kendisi oldu.

Ancak bir konuyu da atlamaması lazım Bekele ’nin Kipchoge sağdan soldan destek aldığı için değil gerçekten iyi bir maraton koşucusu olduğu için bu kadar başarılı.

Kimin daha başarılı olduğu yarışta ki şanslarına dair sayfalarca istatistik sıralanabilir. Ancak bu ikilinin tüm zamanların en hızlı iki maraton süresine sahip olması Londra için en büyük veri. Üstüne ceplerinde bir insan ömrüne zor sığacak başarılarla geliyorlar yarışmaya.

Bekele ‘Eskiden bir insanın 2 saatin altında maraton koşabileceğine inanmazdım artık bu düşüncem değişti ‘ derken rekabet olursa neden olmasın mı demek istiyor acaba?
Londra da belki olmayabilir ama bu tip rekabetler izlemesi takip etmesi keyifli zamanlar yaşatıyor.
Yarışa kadar kalan yaklaşık 4 ay oldukça heyecanlı olacak.

İkiliye dair bazı istatistikler;

12 Beğeni

Ölüm kalım, aksilik hastalık vs olmadıkça ekran başından kaçırılmayacak bir yarış(2saat altı koşu günü salomon etkinliğinde Eymirde olan bazı arkadaslar vardı🙂)…Bekele koşuyu tamamlarsa rekor çıkar

3 Beğeni

https://www.runnersworld.com/uk/news/a30622219/farah-bekele-vitality-big-half-this-march/ Öncesinde 1 Mart 2020 tarihinde bekeleden Faraha meydan okuma, yarımaraton.Guzel yazın için teşekkürler Serdar

2 Beğeni

Bekele cepheyi genişletti anlaşılan :slight_smile:

Bu haftasonu koşuforum İstanbul koşullarına gelebilir​:blush::+1:

1 Beğeni

Evet ben de ordaydım, ilk etkinliğimdi ve insanlar neden bu kadar heyecanlı anlayamamıştım :slight_smile:

2 Beğeni

İnşallah tokyoda da yarışır ikisi

1 Beğeni

GM vs EdiLee :smiley:

2 Beğeni

1 Mart 2020 Türkiye saati öglen 12.00’da Bekele’nin katılacağı yarı maratonu Farah’sız olsa da başlayacak.(Tokyo olimpiyatları 10.000m hazırlıkları ve hafif küçük sakatlık durumu)
Yayın “BBC iPlayer - BBC Sport web sayfası ve Vitality Big Half Facebook sayfası(https://www.facebook.com/officialbighalf).”
Kaynak:https://www.thebighalf.co.uk/news-media/latest-news/how-to-follow-the-vitality-big-half-2020/

1 Beğeni

Bugün yarış başlamadan 1 saat önce evden çıktım. Finish tam 21 km uzaklıkta. Tam bitirişine yetiştim. Gülerek rahat bir şekilde 1:00:22’de bitirdi. Mo Farah’ın parkur rekorunu da oldukça geliştirdi.

8 Beğeni

26 nisanda dünya rekorunun geleceginin habercisi, kim 1.bitirirse artık,zorlasa 58-59 dk arası kesindi.Efsaneye tanıklık etmissiniz,darısı nisanda.İzleyecek yer bulmanınız iyi olmuş, total runing production youtube kesin özel bir video yapar bu yarışla ilgili.

2saat1dk ???


(Total running production)
1 Beğeni

Kipchoge her yarışta gülüyor. Bu adam hiç mi acı çekmiyor arkadaş

3 Beğeni

4 Ekim 2020 Londra maratonuna 15 gün kala ısınma videosu:

2 Beğeni

Uzun mesafe koşu en temelinde enerji ekonomisi ile ilgili. Zihin aktif düşünme moduna geçtiğinde vücut otomatik olarak kasılıyor ve bir dizi fizyolojik reaksiyon başlıyor. Hatta yeterince uzun sürerse mental yorgunluk ve karaciğer glikoz depolarını bile tüketebilir. Elit atletlerdeki, özellikle sürekli zirveye oynayanlarda, bu durumu ünlü psikolog Mihaly Csikszentmihalyi “flow” olarak tanımlıyor. Özellikle olimpiyatlarda vs. dikkat ederseniz ön gruptan sonra gelenler fiziksel olarak daha bir savaş ve mücadele halinde.

3 Beğeni

4 Ekim tarihine az kaldı. Bekele ve Kipchoge’nin Londra Maratonu üzerine düşüncelerini anllattıkları bir video. Bekele iki saat altı maraton koşmayı hedefler gibi konuşuyor. Özel şeyler, mucizevi şeyler olabilir diyor. Kipchoge beşinci kez kazanmak istiyorum diyor.

4 Beğeni

Arkadaşlar hepinize iyi geceler dilerim.
Hangi kanaldan yada hangi youtube kanalından canlı olarak izleyebiliriz. Paylaşabilir misiniz? Türkiye saatiyle saat kaça denk gelecek acaba yarış?

İngiltere Londra saatiyle 8.30, Türkiye saatiyle 10.30.
(https://www.watchathletics.com/schedule/watchlive/5263)
TRT ve ssports yayın akışında yok.Bbc 2 de canlı yayın.Sosyal medya ve diger detaylar vs şurada.
https://www.virginmoneylondonmarathon.com/event-info/spectator-info/how-follow-virgin-money-london-marathon/index.html

Sayfada verilen şu link halen 2019’a ait,yenilenirse rai vs den de izlenebilir.
“You can also check out our comprehensive list of TV coverage of the race around the world.”
4 ekim sabah 10.30dan önce bu sayfasa şuradan izliyoruz denilebilir.

5 Beğeni

Çok teşekkür ederim. :pray:

1 Beğeni