Bekele, Kipchoge ve 26 Nisan 2020 Londra Maratonu

Derler ya teke tek karşılaşalım diye argo da ki karşılığı erkek erkeğe olan bu meydan okuma aslında sağdan soldan destek alma gel sende ve bende ne varsa ortaya koyalım ve sonucu görelim demektir.

İşte Bekele bunu dedi sanki geçenlerde Londra Maratonu’na katılma kararını açıklarken.

Muazzam bir geçmişi olan Bekele maratonda Bay İstikrar Kipchoge’ un gerisinde kalmaya başlamıştı. Bu durumu inişli çıkışlı maraton kariyeriyle kendisi yaratmıştı ama dünya rekoruna 2 sn. yaklaşarak da bu gidişe dur demenin zamanı geldi diyen de yine kendisi oldu.

Ancak bir konuyu da atlamaması lazım Bekele ’nin Kipchoge sağdan soldan destek aldığı için değil gerçekten iyi bir maraton koşucusu olduğu için bu kadar başarılı.

Kimin daha başarılı olduğu yarışta ki şanslarına dair sayfalarca istatistik sıralanabilir. Ancak bu ikilinin tüm zamanların en hızlı iki maraton süresine sahip olması Londra için en büyük veri. Üstüne ceplerinde bir insan ömrüne zor sığacak başarılarla geliyorlar yarışmaya.

Bekele ‘Eskiden bir insanın 2 saatin altında maraton koşabileceğine inanmazdım artık bu düşüncem değişti ‘ derken rekabet olursa neden olmasın mı demek istiyor acaba?
Londra da belki olmayabilir ama bu tip rekabetler izlemesi takip etmesi keyifli zamanlar yaşatıyor.
Yarışa kadar kalan yaklaşık 4 ay oldukça heyecanlı olacak.

İkiliye dair bazı istatistikler;

7 Likes

Ölüm kalım, aksilik hastalık vs olmadıkça ekran başından kaçırılmayacak bir yarış(2saat altı koşu günü salomon etkinliğinde Eymirde olan bazı arkadaslar vardı🙂)…Bekele koşuyu tamamlarsa rekor çıkar

2 Likes

https://www.runnersworld.com/uk/news/a30622219/farah-bekele-vitality-big-half-this-march/ Öncesinde 1 Mart 2020 tarihinde bekeleden Faraha meydan okuma, yarımaraton.Guzel yazın için teşekkürler Serdar

2 Likes

Bekele cepheyi genişletti anlaşılan :slight_smile:

Bu haftasonu koşuforum İstanbul koşullarına gelebilir​:blush::+1:

1 Like

Evet ben de ordaydım, ilk etkinliğimdi ve insanlar neden bu kadar heyecanlı anlayamamıştım :slight_smile:

2 Likes

İnşallah tokyoda da yarışır ikisi

1 Like

GM vs EdiLee :smiley:

2 Likes

1 Mart 2020 Türkiye saati öglen 12.00’da Bekele’nin katılacağı yarı maratonu Farah’sız olsa da başlayacak.(Tokyo olimpiyatları 10.000m hazırlıkları ve hafif küçük sakatlık durumu)
Yayın “BBC iPlayer - BBC Sport web sayfası ve Vitality Big Half Facebook sayfası(https://www.facebook.com/officialbighalf).”
Kaynak:https://www.thebighalf.co.uk/news-media/latest-news/how-to-follow-the-vitality-big-half-2020/

1 Like

Bugün yarış başlamadan 1 saat önce evden çıktım. Finish tam 21 km uzaklıkta. Tam bitirişine yetiştim. Gülerek rahat bir şekilde 1:00:22’de bitirdi. Mo Farah’ın parkur rekorunu da oldukça geliştirdi.

7 Likes

26 nisanda dünya rekorunun geleceginin habercisi, kim 1.bitirirse artık,zorlasa 58-59 dk arası kesindi.Efsaneye tanıklık etmissiniz,darısı nisanda.İzleyecek yer bulmanınız iyi olmuş, total runing production youtube kesin özel bir video yapar bu yarışla ilgili.

2saat1dk ???


(Total running production)