Ayakkabı tavsiyesi 400 metre için

Merhaba 400 metre koşu için ayakkabı bakıyordum karbon tabanlı ayakkabıların daha iyi olduğunu söylediler bende magic speed 3 modelini aldım fakat hatamı yaptım bilemiyorum sizin tavsiyeleriniz ne yönde olur birde novablast 4 modeli aklımdaydı ancak karbon tabanlı olmadığı için onu tercih etmedim hatamı yaptım bilemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Novablast serisi günlük koşular yapılan rahat nispeten yüksek yastıklamalı ve konforlu bir ayakkabı. Karbon plakalı ayakkabılar ise enerji geri dönüşünü daha yüksek sağlayan ayakkabılar ancak 400 metre için bence ikisi de mantıksız. Çünkü iki ayakkabı da kmlerce koşmak için tasarlanmış ayakkabılar ve siz sadece 400m koşacaksınız. Yani atletizm ayakkabıları almanız daha doğru olurdu diye düşünüyorum

1 Beğeni

antrenman ayakkabısı almak istemiyorum bölgemdeki koştuğum yerin zemini tam pürüzsüz değil 3 ay boyunca antrenman yapıp ondan sonra koşacağım bu aldığım model novablast 4 ten dahamı iyi karbon olduğundan dolayı yoksa hatamı yaptım

Sadece iki ayakkabı için diyorsanız novablast bir hız ayakkabısı değildir. Magic speed amacınıza daha uygun bir ayakkabı. Bir hata yok :slight_smile:

1 Beğeni

sadece asics için değil aslında. Tamamen rastgele bulup aldığım bir model başka önerebileceğiniz bir markanın ayakkabısı varmı peki hız için çok model bulamadım nikeın var 1 modeli oda 10000tl sanırsam fiyatı

Aldığınız ayakkabı hız için yeterli. Rakipleri Alpha Fly serisi, ( Vaporflyda olur ) puma nitro elit, adidas adios pro 3 genellikle Türkiye’de rahat bulunan modeller. Kişisel kullanıma göre hangisini alacağınız değişir asics işinizi zaten çok çok görecektir o nedenle nispeten doğru tercih olmuş

2 Beğeni